Je to plynatost?

Od: Datum: 30.08.14 13:17 odpovědí: 6 změna: 30.08.14 14:54

Čauky lidi, mám takovej problém se zdravím. Je mi skoro 19 a asi poslední rok mám dost nafouklý břicho a často mě bolí, ale ne nějak extra dá se to vydržet a pak se mi chce hrozně často a hlavně v noci, kdy usínám prdět. A to se mi pak na chvilku i uleví. Moc nechápu, co se stalo, asi od 11 do 16,17 jsem trpěla chronickou zácpou. Pak se to zlepšilo, tu zácpu sem vůbec nějak extra neřešila. Letos v únoru mě potkal opačnej problém, měla jsem tak 8 až 12 průjmů denně, teplotu a bylo mi špatně celkově. Šla jsem za doktorem a skončila jsem na týden v nemocnici, kde se zjistilo 2-3cm tekutiny v břiše. Nevím, co to znamená..Ale pak všechno bylo vpořádku, CT, Kolonoskopie. Měli podezdření na Crohnovu chorobu, ale bylo to v pořádku s tím, že to byla nějaká akutní střevní infekce. V nemocici a měsíc potom jsem brala kolem 12 tabletek denně. Byl to salofalk a entizol. Zácpu už rozhodně nemám, ale nechápu tu plynatost. Je to dost nepříjemný, taky nemám tolik chuť k jídlu, mám divnou menstruaci a často pocity nevolnosti, nejčastěji z jídla. Snažím se žít celkem zdravě, sportuji a nadváhou netrpím. Nevím, co to může bejt a jak to vyřešit. Měla bych zase za doktorem?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ivik®
Datum: 30.08.14 13:26
avatar

A nemáte občas bolesti( píchání) pod pravým žebrem?Mohl by to být žlučník a s tím spojené špatné trávení...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mixxed
Datum: 30.08.14 13:28

Když už tak spíš pod levým.

Od: ivik®
Datum: 30.08.14 13:33
avatar

Tak to by mohla být podrážděná slinivka, asi bych znovu zašla za doktorem...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mixxed
Datum: 30.08.14 13:41

není to nějak častý a intenzivní.

Od: ria®
Datum: 30.08.14 13:29
avatar

Dobrý den, být Vámi, tak si nechám znovu kompletně prohlédnout střeva, může to být i alergie např na mléčné výrobky, nebo jiné jídlo..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.08.14 14:54
avatar

Těžko bez dalších podrobných informací radit. Chce to znát vše co pravidelně jíte a pijete. Obecně vzato, tyto stavy jsou způsobeny extrémním překyselením organizmu - co konkrétně je ve Vašem případě základní příčinou problému můžu bez dalších informací jen hádat. V kyselém prostředí dojde k tomu, že se v těle začnou množit nevhodné bakterie a viry, které můžou způsobit hlavně trávící problémy, plynatost. Organizmy které se ve střevech vyskytují běžně a pomáhají nám trávit jsou potom v menšině. Výsledkem je, že se z potravy nevstřebá dost živin a člověk se necítí dobře - je podvyživený. Dlouhodobým vážným překyselením organizmu může dojít k poškození mnoha orgánů. Taky se více kazí zuby, dochází k odvápnění kostí - tělo se snaží překyselení řešit hlavně pomocí vápníku. Jenomže vysoké dávky vápníku taky nic neřeší - potom zase budete mít akutní nedostatek železa se všemi důsledky.

Prášky v tomto případě asi nepomohou. Chce to najít a vyřešit příčinu - zásadně upravit stravu. Bez dalších informací musíte sama vypozorovat, kde je chyba - třeba si zapisovat vše co jíte/pijete a jak na toto Vaše tělo následně reaguje. Chce to sledovat hlavně to, co jíte/pijete pravidelně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.