Nápad na podnikání

Od: Datum: 29.08.14 23:49 odpovědí: 9 změna: 30.08.14 12:44

Dobrý večer, chtěl bych začít podnikat jen chybí nápady. Nějaké nápady na podnikání v zemědělství bez pozemků? :) Nějak se odlišit od ostatních Zemědělců, kteří dělají řepku a td..? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 30.08.14 00:20

Vícekráte zde řešeno, pokud má někdo nápad a chce podnikat, tak si ho nechá a podniká, "nou hau" je zlato.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.08.14 00:25
avatar

V zemědělství bez pozemků? Takovým se říká "sezónní nájemné síly", ni? :-D

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.08.14 01:16
avatar

Pronajat halu a zazdít tam Vietnamce s kytičkami.

Držte se normálního zaměstnání. I schopnější než vy mají velké problémy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.08.14 07:20
avatar

Podnikat v zemědělství, bez pozemků...? Bože, kde na to chodíte.?

*zed*

Pořiďte si virtuální krávy.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 30.08.14 07:56

Spíš podnikat bez nápadu. Pochopte, že tady vám nikdo neporadí, jak získat "zlatý důl", protože kdyby to věděl, tak to udělá sám (a ano, jsou jedinci, co mají nápad, ale strach s jeho realizací, ale určitě ho nepodají někomu na webu).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 30.08.14 08:26

No jestli nechces delat neco s pudou, tak co takhle třeba neco kolem mechanizace (prodej, opravy, vyvoj, výroba, úpravy, ...) zemedelskych strojů a nástaveb na ně nebo pak něco s chemií nebo surovinami, které zemědělci kupují. Můžeš mít firmu, která jim to bude prodávat, pronajímat, financovat, vzdělávat je (na co jsou konkrétní výrobky dobré a jak jim mohou pomoci). Můžeš mít firmu na zprostředkování a zastupování ve věcech úředních (všechny registrace, které musí zemědělec mít a splňovat, účetnictví a daně, přístupy k dotacím a evopským programům, apod.)

Pokud chceš něco s půdou, tak si můžeš pole pronajmout nebo koupit na úvěr, když nemáš peníze a začít tam něco exotického pěstovat, co moc lidí (nebo dokonce nikdo) nepěstuje. Nebo si můžeš vybudovat velký skleník a pěstovat i jiné plodiny, než by klimaticky odpovídaly místu, kde máš pole.

Můžeš v okolním městech svážet bioodpad z domácností (zbytky ovoce a zeleniny apod.), kompostovat to a dělat z toho humus. Ten můžeš buď využívat pro sebe nebo prodávat.

Nevím, co tě osobně zajímá a nevím, nakolik jsou ty nápady ekonomicky uskutečnitelné.

Jako zemědělec bych se ale spíše koukal buď po přímém prodeji svých výrobků (koncovým zákazníkům, restauracím, stravovacím zařízením, ...) místo prodeje velkoobchodům (které hodně tlačí na ceny, aby měly vyšší marže a nedokážou ocenit tvoji případnou kvalitu v porovnání s jinými pěstiteli) a nebo po zpracování mých plodin do nějakého finálního produktu. Například neprodávat pšenici, ale chleba. V přidané hodnotě je větší zisk než v prodeji prvotního "materiálu".

Jak jsem ale psal, nedokážu odhadnout, nakolik jsou tyto návrhy proveditelné.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: buss
Datum: 30.08.14 10:18

To jsou všechno běžné věci, nic extra, co by se vymykalo a ohromilo (pěstovat třeba co je na trhu drahé, ale umět to levněji, náklady? třeba česnek? na JM si za něj stavěli baráky), takže beru, že hodnoceno je toto přiznání: Jak jsem ale psal, nedokážu odhadnout, nakolik jsou tyto návrhy proveditelné. A o tom to je, být lepčí, levnější.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.08.14 12:44
avatar

No, nechci Vám do toho nějak moc kecat, ale pěstovat jakékoliv plodiny bez pozemku lze docela dost obtížně...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janplinto*
Datum: 30.08.14 10:45

Nimrodit a včelařit (ženě doma navařit). K chovu včel není třeba velkých pozemků, ale jde o srdcařskou záležitost s nejistým výsledkem. *srdce*

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.