Jak na deprese?

Od: Datum: 29.08.14 16:44 odpovědí: 6 změna: 29.08.14 20:58

Dobrý den,

poslední dobou mám docela hluboké deprese, že jsem celý život sám a nedokážu si nikoho najít. Rodinu nemám, přátele taky ne (nikdy jsem nebyl moc společenský typ, nemám vůbec nikoho, ani ze školy, vždy jsem byl ten outsider co všude byl sám) a zkušenosti s dívkami vůbec, ale absolutně vůbec žádné. Sebevědomí mám na bodu mrazu a obvykle ze sebe nevydám skoro ani hlásku, spíš jen sedím a mlčím. A tak je to všude.

Ikdyž mám práci a solidní vzdělání, přesto se však nemůžu ubránit depresím. Dokonce jsem měl nedávno i sebevražedné sklony, proč vlastně jen pracovat a pracovat, když z toho života nic nemám? Takový život žít nechci.

Co prosím Vás zabírá proti depresím kromě různých prášků a psychologa? Nechci být nadopovaný a ani nechci být za blázna.

Je mi 24 let. Děkuji

Marek


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: depka
Datum: 29.08.14 16:51

denní stacionář či teraupetický pobyt pro lidi s depresí. Optejte se na tyto možnosti vašeho lékaře

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dejv95*
Datum: 29.08.14 17:15
Docela dost tě chápu. Tohle je hrozný být bez přátel a bez vztahu. A blbě se lidi hledaj. Ale psycholog mi přijde v pohodě, spíš naopak. Dokáže dost pomoc, povzbudit a nakopnout. A brát prášky je blbost, to souhlas. Asi bych začal s nějakým sportem. Mě dost pomáhá běhat, nebo bruslit s hudbou. Pak to odpadne. ;) Myslim, že vim jak ti je.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 29.08.14 18:29
avatar

Ahoj Marku :) Mohl bys prosím tvé deprese konkrétněji rozepsat? Hluboké deprese...Není to z tvé strany příliš silné slovo?Děkuji.

doplněno 29.08.14 22:10:

Micinko,bez urážky,ale,pokud se nepletu,tak je ti 13-14 let,že? Tvá rada je sice velice milá a dokonce i logická...Ovšem,ty víš,co znamená deprese? Dnes je toto oblíbený termín pro všechny,kterým se něco nedaří,nebo nemají kamaráda,nebo se zkrátka neumí bavit,jsou stydliví,zakomplexovaní,atd.,atd. Pravá deprese je ve skutečnosti naprosto šílená duševní nemoc,která potřebuje akutně lékaře !

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.08.14 18:39
avatar

Naprosto Tě chápu. I já mám někdy deprese, ale možná ti dám teď nějakou radu, kterou ti možná ještě nikdo nedal. Přořiď si psa. Ten bude Tvým nejlepším přítelem a bude stále po tvém boku. Psi uklidňují a léčí. Jak se říká, pes je nejlepším přítelem člověka. Já sama mám psa, a když jsem smutná nebo jsem taky v depresích, tak zajdu za psem, se vším se mu svěřím, pomazlím se s ním. On dělá, jako že mě chápe. Pak se mě snaží rozveselit, chce si hrát atp. Je to prostě super mít parťáka. A péče o něj nebude žádná nuda a uvidíš, že Tě to bude bavit. Já sama mám koníček, a to je pes. Já moc přátel nemám, mám jich jen pár, ale pes je 100 krát lepší než oni. Do nich má opravdu daleko. Možná, že zvířata nemáš rád, ale zamysli se někdy nad moji odpovědí.

Micka

doplněno 30.08.14 08:27:

Wamp... Ano, je mi 14 let a já to asi myslela špatně. Nevěděla jsem, že zadavatel má duševní nemoc. Pochopila jsem to jako obyč. depresi.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 29.08.14 20:21
avatar

Jestli jsou to deprese, tak nic jiného než léky nepomůže. Je to dost vážná a velmi nepěkná nemoc, a abych tak parafrázovala klasickou hlášku, "neber jméno depresácké nadarmo". Ptát se, jak si poradit s depresí bez doktora, je jako shánět se receptu, kterak rozchodit zlomenou nohu, když mi sádra na noze nepřipadá dost cool.

Pokud to není deprese, ale prostě mizerná situace a celkový splín, tak bojovat. Psycholog může skvěle pomoct v tom, že utřídí myšlenky a pomůže srovnat priority, nakopne, nasměruje. Pokud i to je moc - vážně má ještě v dnešní době někdo zábrany chodit k psychologovi? - tak si sám udělat plán a toho se držet. Říct si, co chceš, vybrat si nějaký rozumný efektivní způsob, jak toho dosáhnout, a pak to prostě dělat, bez ohledu na to, že se ti zrovna nechce. Poznat víc lidí, socializovat se? Pes může být dobrá volba, s těmi se člověk většinou seznámí. Nějaký kurz, zájmová činnost, sport - cokoli, co je ti jen trochu blízké, kde je náplň činnosti daná, aby nevznikaly rozpaky, ale kde je víc lidí. Do zábavy se musí člověk taky donutit, to nejde samo!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.08.14 20:58

Naprosto se Sargo souhlasím, deprese je nemoc a na ni zezačátku nepomůže opravdu nic jiného než kombinace léků s návštěvou psychologa (v ideálním případě). Za to, že jdete k psychiatrovi a k psychologovi se rozhodně nestyďte, naopak budete překvapeni, že možná neseženete hned termín, jak jsou tyto profese vytížené. Chybí-li serotonin, nic, kromě léků Vám ho nedodá, nepomůže ani sport ani nic jiného, koneckonců, v případě skutečné deprese, nemáte na tyto činnosti vůbec chuť. Jak říkají ti, co se nestyděli a šli se léčit: ta první šťastná myšlenka je nezapomenutelná. Vrátí se Vám radost do života, nebojte se navštívit odborníka.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.