Spořicí účet a podnikání

Od: Datum: 28.08.14 21:34 odpovědí: 2 změna: 01.09.14 17:46

Zdravím,

s kamarádem si chceme založit spořící účet, který bude na jeho jméno a já tam budu uvedený jako další osoba (spoluvlastník nebo tak něco.). Nechci tady popisovat co, proč a jak o to ani nejde.

Co však řeším je to, že si chci vyřídit živnostenský list a začít podnikat (to však nemá se spořícím účtem nic společného, tam by jen šli bokem peníze z našich výdělků atd.). Mám však obavy, abych kvůli tomu spořícímu účtu neměl pak nějaké problémy? Abych to třeba nezajímalo fin. úřad a nemusel bych pak vysvětlovat odkud tam jdou peníze atd. Může se to stát? Co v případě, kdy budu mít u stejné banky navíc i osobní účet a podnikatelský účet?

Rád bych věděl, jestli můžu z toho mít nějaké problémy?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.08.14 21:46
avatar

Vážený neregistrovaný, vy si to představujete jako Hurvínek válku. Vy nikdy nebudete spoluvlastník spořícího účtu, pouze a jen jeho disponent. Nebudete moci nic změnit na smlouvě o účtu, maximálně tak vybrat peníze, pokud vám to vlastník účtu, tedy váš kamarád, umožní. Dejte si na toto veliký pozor. Spousta kamarádství takto skončila.

Když budete podnikat, budete vést účetnictví, kde budete proukazovat, co jste vydělal, co vynaložil na náklady... Když na spořící účet uložíte peníze prokazatelně získané z podnikání, tak minimálně ten úrok budete muset dát do do daňového přiznání. A doporučuji nemíchat do sebe peníze osobní a podnikatelské, pak je z toho jen zmatek.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jankralikj
Datum: 01.09.14 17:46
Dobrý den,
Jsem zástupcem Českomoravske stavebni sporitelny (liška).
Ozvěte se mi na mail jankralikj@gmail.com a společně to nejak vyřešíme.
S přáním hezkého zbytku dne,
Králík Jan
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.