Reklamace šperku

Od: Datum: 28.08.14 07:31 odpovědí: 3 změna: 28.08.14 11:15

Dobrý den. Prosím, nevíte někdo jak je to s reklamací šperků? K vánocům jsem dostala prsten s pěti drobnými zirkony a včera jsem si všimla, že jeden chybí. Prsten jsem si u téhož prodejce nechávala po vánocích zvětšit (mimochodem v naší prodejně klenotů mi to nechtěla paní udělat, prý pak kamínky vypadávají), ale tam nebyl problém. Ráda bych věděla, zda se na to vztahuje reklamace, nerada bych se nechala v prodejně odbýt. Jo...a ten zirkonek nemám, ztratil se.

Děkuji za odpovědi. M.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.08.14 09:40

Vidím tu dva problémy. Za prvé to, že prsten byl v záruční lhůtě upravován. Tím se domnívám padá záruční doba. Druhý problém je právě to vypadnutí kamínku. Prodejce se bude hájit tím, že jste si to mohla zavinit sama nevhodnou manipulací s prstenem. To znamená, že jste kamínkem někde zavadila a on se působením síly utrhl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 28.08.14 09:55

Zde se jen dozvíte jakési subjektivní názory, jinak to řeší prodejce a jeho rozhodnutí nelze předjímat. Všimla jste si brzy. Vaše práva obsahuje OZ a zák. o ochraně spotřebitele. Budete se nejspíše dohadovat, čí je to vina. Jinak, vy jako prodejce byste to uznala po zásahu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.14 11:15
avatar

Dcera měla tento problém se stříbrným prstýnkem a bez problémů ji ho vyměnili za jiný.Nebyl však nijak upravován.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.