Tramvaj Škoda 15T ForCity

Od: Datum: 27.08.14 22:45 odpovědí: 5 změna: 28.08.14 20:42

Ahoj, víte někdo, proč se nová tramvaj v Praze Škoda 15T ForCity tak prudce rozjíždí nebo brzdí? Je to tím, že ji řidiči neumějí řídit? Vždycky se sotva udržím na sedačce. Taky by mě zajímalo, jestli s tím hodlají něco dělat. Dík.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 27.08.14 23:55

Dobrý den, myslím, že problém by nebyl, kdyby uvnitř byly jiné sedačky a ne ty z hladké lakované překližky (či co to je za materiál). Na tom se udržet je opravdu zážitek, ale zas je to cestování zábavnější a cestující musí být ve střehu a sledovat cestu a její nástrahy.

Myslím, že když na tu sedačku posadíte malé dítě, tak se tam samo neudrží. Zdravím!

doplněno 28.08.14 08:38:

paw - to je přeci jasné. Možná by se ta "bezúdržba" dala ještě vylepšit tím, že tam sedačky nebudou vůbec - a na konečné by se jen spláchla podlaha hadicí.

Ohodnoceno: 0x

Od: paw®
Datum: 28.08.14 08:25
Ty dřevěné sedačky maji jednu neskutečnou výhodu. Jsou takřka bezudrzbove. Když se tam před vámi pochci..je bezdomovec, šetření ji úklid jádrem a hotovo. S tapecirungem to tak snadné není.
No a proč brzdí a rozjíždějí se? Protože to umožňují pohony, takové zrychlení. Možná kdyby to trošku podladili, bylo by to lepší.

Datum: 28.08.14 10:46

Je to tima sedačkama. Tady v Plzni jsou v tramvaji taky, vypadá to dobře, ale sedět na tom je fakt jak v dobytkáči. Chápu, že je to bezúdržbové, hygienické, ale udržet se na tom, to je očistec, při brždění si člověk omlátí kolena o překližku před sebou a v zatáčkách má člověk k sousedovi tak nějak blíž. Ještě jsou hlavně v Astrách, které nemají otočný podvozek, takže tam člověk vypadává při každé nepřesnosti na kolejích, jelikož to hází s celým vozem. Daleko lepší mi přijdou ty na obrázku, které se montují teď. Jinak nevím, proč se nemůže vyrobit nějaká replika starých laminátových, ty jsou nejpohodlnější.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.08.14 11:19

Ahoj, ty laminátové sedačky jsou (nebo byly :()fakt nejlepší.
Já se ještě jakžtakž na těch nových udržím, ale když si představím nějaké dítě nebo staršího člověka... Ti nemají tolik síly.
Ale v těch starších tramvajích mi přišlo, že se to nerozjíždělo a nebrzdilo takovou silou. Ty nové tramvaje jsou pěkné, ale zdá se mi, že to jsou hrozné kolosy a že s nimi nejde asi jezdit tak jemně. Právě jsem si říkala, jestli nejsou ti řidiči zvyklí na ty staré a že nezměnili způsob jízdy.

Od: loko
Datum: 28.08.14 20:42

záleží vždy na řidiči,jak rychle se tramvaj rozjíždí,brzdí.Když je to pako,tak jezdí jako prase.Brzda,plyn.Co by šetřil mašinu,energii.Jeho to není.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.