Právo na informace o výrobku

Od: Datum: 27.08.14 10:45 odpovědí: 1 změna: 27.08.14 14:44

Dobrý den,

stalo se mi, že potřebuji od dovozce informaci o tom, kde a jako co je jeho výrobek v ČR registrovaný, bohužel dovozce hraje mrtvého brouka a je bez reakce.

Někde v zákoně, nevím jestli OZ nebo na ochranu spotřebitele se píše, že výrobce nebo dovozce je povinen na vyžádání poskytnout veškeré informace o jim prodávaném výrobku. V tomto případě se jedná o léčebný nebo kosmetický výrobek. Zná někdo ten správný zákon, který řeší právo spotřebitele na veškeré informace o výrobku?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.08.14 14:44

Informační povinnost prodávajícího vůči spotřebiteli:

§ 9 z.č. 634/1992 Sb. o ochraně spotřebitele:

[Informace spotřebitele]

(1) Prodávající je povinen řádně informovat spotřebitele o vlastnostech prodávaných výrobků nebo charakteru poskytovaných služeb, o způsobu použití a údržby výrobku a o nebezpečí, které vyplývá z jeho nesprávného použití nebo údržby, jakož i o riziku souvisejícím s poskytovanou službou. Jestliže je to potřebné s ohledem na povahu výrobku, způsob a dobu jeho užívání, je prodávající povinen zajistit, aby tyto informace byly obsaženy v přiloženém písemném návodu a aby byly srozumitelné.

(2) Povinností uvedených v odstavci 1 se nemůže prodávající zprostit poukazem na skutečnost, že mu potřebné nebo správné informace neposkytl výrobce, dovozce nebo dodavatel. tyto povinnosti se však nevztahují na případy, kdy se jedná o zřejmé nebo obecně známé skutečnosti.

V případě porušení této informační povinnosti hrozí prodejci sankce až do výše 1 milionu Kč (§ 24 odst.12 písm.a) cit.zákona.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.