Zamitnuti vypovedi

Od: Datum: 05.10.14 20:40 odpovědí: 8 změna: 06.10.14 06:50

Dobrý den, chtela bych poradit ohledne mé výpovedi. Podala jsem vypoved v praci dohodou ponevadz jsem si nasla lepsi placené zamestnani a mela jsem nastoupi za dva dny uz do nove prace. Vedouci mi výpoved nevzala s tim ze zadnou výpoved ode mne neprijme a nepodepise. Takze mi ji vratila zpet. Za dva dny jsem podepsala smlouvu u noveho zamestnavatele a stareho jsem se nevratila. Vedouci mi oznamila ze mi bude psat Ačka za kazdou neodpracovanou smenu. Pred třemi dny jsem se dovedela ze mi naplanovala smeny i na cely rijen na ktere nebudu dochazet ponevadz chodim do noveho zamestnani. Nevim jak mam postupovat, jestli mi vubec poslou zapoctovy list a co z toho muzu mit. Dekuji za radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.10.14 20:48
avatar

Pokud váš zaměstnavatel nepřijal vaši výpověď dohodou, měla jste podat výpověď s výpovědní lhůtou. Ta by uběhla a vy byste byla volná, jak ten ptáček jarabáček. Sice byste musela ještě nějaký ten měsíc hodit do práce, ale právně by to bylo v pořádku. Tak vám asi nezbývá nic jiného než zajít za vedoucí a domluvit s s ní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.10.14 20:54
avatar

bohužel, jednou jste někde zaměstnaná, tak si nemůžete odejít, jak chcete - výpovědní lhůta je 2 měsíce, pokud se nedohodnete na kratší (a to jste se nedohodli) - záleží, jak moc jisté máte to nové zaměstnání, nové byste s tolika áčky jen těžko hledala...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.10.14 22:25
avatar

Mindo,

kratší výpovědní dobu sjednat nelze. Výpovědní doba činí (minimálně) 2 měsíce, v pracovní smlouvě smlouvě lze sjednat výpovědní dobu delší.

Jediná možnost, jak skončit dříve, je dohoda o rozvázání pracovního poměru, na niž se žádná výpovědní doba neváže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.10.14 21:13
avatar

Dobrý den. Již to zde bylo mockrát psáno, že výpověď dohodou neexistuje. Buď jde o ukončení pracovního poměru dohodou a to znamená, že se na tom obě strany dohodly a souhlasí s tím. K tomu se neváže žádná výpovědní lhůta. Pokud jde o jednostranný akt – výpověď z pracovního poměru, tak ta na sebe váže ze zákona dvouměsíční výpovědní lhůtu. Pokud jste se tedy na rozvázání pracovního poměru nedohodla se zaměstnavatelem, pak Váš pracovní poměr stále trvá a Vy jste si zadělala zbytečně na problémy... Za absence s Vámi může zaměstnavatel následně ukončit pracovní poměr z důvodu hrubého porušení pracovní kázně. Záleží na tom, jak se na to bude dívat Váš další zaměstnavatel.. Avšak pokud jste způsobila Vaším jednáním zaměstnavateli škodu, může Vám ji dát k úhradě, na to pozor! Snažte se domluvit se zaměstnavatelem a to co nejrychleji..

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dwjo
Datum: 05.10.14 21:13

Nemůžete si dělat, co chcete pokud jste vázaní nějakou smlouvou. Máte neomluvenou absenci a mám pocit, že při tomhle přístupu za chvíli budete na pracáku. Pokud dáváte Výpoveď, tedy něco vypovídáte. Vaše vedoucí udělala velmi správnou věc. Hodila vám to na hlavu a jako nesmysl. Dohodou nemůžete dát Výpověď. Buďto se Dohodnete a nebo něco Vypovíte. Obě varianty ukončení pracovního poměru současně jsou nesmyslem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.10.14 21:25
avatar

Výpověď dohodou není nic.Pokud jste podala výpověď dohodou, jedná se o neplatný úkon. Buď se pracovní poměr ukončí výpovědí, NEBO dohodou. Tak jak jste se zachovala, to není v pořádku - nemáte jen práva, ale také povinnosti vůči zaměstnavateli. Mohla jste navrhnout zaměstnavateli ukončení pracovního poměru dohodou, ale pokud na dohodu nepřistoupil (což je jeho právo), nezbylo by Vám než podat výpověď, tam ovšem musíte dodržet výpovědní lhůtu. Zaměstnavatel postupuje tak, jak může - do téhle situace jste ho dostala Vy svým neuváženým postupem. Podle mě dostanete zápočtový list, až zaměstnavateli dojde trpělivost a ukončí s Vámi pracovní poměr pro hrubé porušení pracovní kázně.

doplněno 05.10.14 21:27:

Dlouho mi trvalo, než jsem to dopsala - takže mě ostatní se správnými odpověďmi předběhli, ne že bych počtvrté psala to, co tu už zaznělo...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.10.14 22:21
avatar

Zaměstnavatel nemůže "zamítnout výpověď", ale není povinen přistoupit na návrh zaměstnance rozvázat pracovní poměr dohodou. Způsobíte-li neomluvenou absencí zaměstnavateli škodu, bude oprávněn ji po Vás vymáhat soudně.

V době trvání zaměstnání (Vaše ještě neskončilo) zaměstnavatel nevystaví potvrzení o zaměstnání (dříve zápočtový list).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.14 06:50
avatar

Musíte i uvědomit, že jste u současného zaměstnavatele podepsala pracovní smlouvu a musíte se jí řídit. Kdyby mu třeba 5 lidí uteklo ze dne na den, určitě by se dostal do nesnází. Výpověď DOHODOU není. Ano,může se stát, že se zaměstnavateli třeba Vaše práce nelíbí, nestíháte, hubatíte a tak je rád, že se s Vámi rozloučí. Pak může říct ANO. Ale není to pravidlem, záleží na jeho vůli.

Podle ZP když nyní podáte výpověď, běží Vám 2 měsíce, ale: až od nového měsíce. To znamená, že doběhne říjen, pak už běží výpověď v listopadu a prosinci a od 1. 1. 2015 jste volná a můžete nastoupit do nového místa.

Bohužel, otázkou zůstává, zda na Vás nový zaměstnavatel bude tak dlouho čekat. Pokud mu výroba hoří a chtěl Vás už za 2 dny, dost možná se poohlédne po někom, kdo bude moci nastoupit okamžitě.

Tohle bývá velice častou bolestí lidí, kteří chtějí změnit místo. Stávající zaměstnavatel trvá na standardní výpovědi a nový nemůže tak dloho čekat. Proto z toho občas není nic. *plac* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.