Poslani penez na spatny ucet

Od: Datum: 25.08.14 20:11 odpovědí: 6 změna: 26.08.14 07:55
Pred tydnem jsem omylem poslala penize na spatny ucet,jde s tim neco delat?zjistila jsem to az dnes.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.08.14 20:12

Zkusil bych to reklamovat u banky, tuším, že oni mohou komunikovat s majitelem účtu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: joensu*
Datum: 25.08.14 20:16
Taky me to napadlo.zkusim tam zitra zavolat.Jsem na sebe tak nastvama,ze snad ani neusnu.
Od: anojdeto
Datum: 25.08.14 21:21

Relativně Vás můžu uklidnit, zajděte do svoji banky a řeknéte co se stalo. Vyplníte žádost, která je k tomu určená. Mě teda poslali do banky majitele toho chybneho účtu a musel jsem žádat tam. No a proč relativně.. Majitel toho účtu by měl na výzvu reagovat a peníze vrátit, má nárok částku ponížit o náklady s tím spojené - poplatek za převod atd. No a pokud to bude nějaký nepoctivec a peníze nevrátí, nezbyde než se soudit. Ale většinou prý nebývá problém. Tak hodně štéstí

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ria®
Datum: 25.08.14 21:23
avatar

Jestli účet existuje, a byla to větší částka, zkuste poslat na stejný účet dvacku se zprávou pro příjemce, že se omlouváte za chybu, poproste ať částku pošle zpátky na Váš účet a posíláte poplatek za převody částky, jinak že to budete muset řešit přes banku, policii atdatd + třeba e-mail pro rychlejší komunikaci... Pokud je to trochu slušný člověk, pošle to zpátky, pokud ne, tak co jsem slyšela je to dost komplikované dostat zpátky, při převodu je spousta výzev překontrolujte si účty atd.. mají to ošetřený.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.08.14 22:24
avatar

Dobrý den, jak už uvedli rádcové nade mnou, kontaktujte vaší banku, ideálně osobně, stejně vás na infolince odkáží na pobočku. Pokud účet neexistuje, už by se nejspíš peníze vrátili. Vyplníte daný formulář. Vaše banka kontaktuje banku, u které je veden účet, na který jste peníze poslala. Ta kontaktuje majitele účtu. Ten by měl peníze poslat zpátky, jedná se o nedovolené obohacování. I pokud by peníze neposlal, tak přes soud to zcela jistě vyhrajete, většinou ani nedojde k jednání, stačí obsílka od soudu a vyřeší se to, zaplatí vám pak i náklady, jen je to pak zbytečné papírování a ztráta času, ale za chyby se hold platí, i když jsou horší věci v životě. Není to zase až tak neobvyklá záležitost, já už jednou 80.000,- na účet dostal, ale jelikož mi došlo, že zázraky se nedějí, poslal jsem je obratem zpátky, pám mi pak poslal korunu a ve zprávě se omlouval a děkoval. Přeji vám, ať se to vyřídí bez zbytečných komplikací.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 26.08.14 07:55
avatar
Nevím jestli všude, ale v mojich bankách nelze zaslat peníze na neexistující účet. V každém případě musí dojít k prokazatelnému kontaktu, jinak může hrát proti účet mrtvého brouka a pak tvrdit že si nevšiml, což může být i pravda.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.