Pozastaveni zivnosti - student

Od: Datum: 25.08.14 12:59 odpovědí: 2 změna: 25.08.14 13:46
Dobry den, rad bych se zeptal, jestli je nutne pozastavovat zivnost, kdyz jsem student, tudiz mam podnikani jako vedlejsi cinnost a neplatim zalohy. Opravneni mam 4 mesice a nevydelal jsem nic. Musim tedy pozastavit zivnost, kdyz jsem student a neplatim tudiz zalohy? Jak bude tedy potom vypadat danove priznani, kdyz jsem nemel zadny vydelek? Pozastavuje se kvuli zaloham, coz chapu, ale mne by to melo byt jedno. Znama rikala, ze musim prave kvuli danovemu priznani, ale ja tam nevidim duvod, kdyz nemam vydelek a v blizke dobe se podnikat nechystam a budu se venovat studiju, dekuji vam za odpovedi.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jod
Datum: 25.08.14 13:03

Jděte na živnostenský úřad a tam to vyřešíte.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.08.14 13:46

Pokud jste neměl žádné příjmy, nebudete mít povinnost podat daňové přiznání. Tuto skutečnost ale budete muset oznámit OSSZ a zdravotní pojišťovně (po skončení roku bude nutné podat povinné přehledy).

Pokud nemíníte v dohledné době podnikat, bude podle mne lepší živnost pozastavit.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.