Problém před usnutím

Od: Datum: 22.08.14 07:42 odpovědí: 11 změna: 23.08.14 08:01
avatar

Zdravím, doufám, že mi nějak pomůžete. Již nějakou dobu mám problémy před usnutím. Vždycky, když ležím a snažím se usnout, tak si najednou představím, že za oknem stojí duch nebo nějaký mimozemšťan a dívá se na mě. Najednou tomu nějak uvěřím a fakt si myslím, že tam někdo stojí a začnu se prostě bát - potím se, rozbuší se mi srdce a bojím se otevřít oči. Nebo mi taky skočí do hlavy, že vedle mě někdo stojí (ať je to duch nebo cokoliv). Snažím se na to zapomenout, ale prostě to nejde. Vždycky mi to nějak skočí na mysl. Potom mám problém usnout. Někdy i desítky minut. A vždycky, když se odněkud ozve nějaký zvuk, ať je to už auto nebo venku zaštěká pes, tak to se mnou v posteli sekne (prostě dostanu šok). Nevím co mám s tím dělat. Je to strašně nepříjemný pocit, bojím se svých myšlenek. Asi se jednou opravdu zblázním. Nemůžu ani vylézt z postele a ani se otočit na druhý bok. Pořád si myslím, že se na mě někdo dívá z okna, nebo vedle mě někdo stojí. Pomůžete mi, co mám s tím dělat? Je to každý večer. Ještě chci podotknout, že se na žádné horory a na něco podobného nedívám. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 22.08.14 07:50
avatar

Dobrý den, no, první nápad je zatáhnou závěs, ale to Vás asi neuklidní. Druhý nápad je, že pokud se jen "někdo" dívá, tak je to v pohodě - hlavně, že nechce ublížit. Třeba je to hodný "někdo". Ale, jinak je to zralé na vyhledání odborné pomoci přes hlavu - zřejmě máte fixní ideu a té se nemůžete zbavit. Zdravím!

http://www.cojeco.cz/index.php?detail=1&id_desc=26811&s_lang=2&title=fixn%ED%20idea

doplněno 22.08.14 08:00:

No, zatím Vám přeci neublížil a to už tam je pěkně dlouho. Tak Vás má rád a ublížit nechce.

Před spaním mu zamávejte a klidně spěte. Ale, jestli se té představy nezbavíte sama, tak musíte za lékařem. Nebo si raději představujte něco hezkého.

doplněno 22.08.14 08:14:

Nemáte zač. A nebojte se něčeho, co není. Nebo si udělejte na noc čaj z medunky, který uklidňuje. Je třeba se zklidnit a tu myšlenku vytěsnit z hlavy nebo nahradit něčím hezkým.

Třeba, že za oknem je princ (na bílém koni).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.08.14 07:57
avatar

Toho, kdo se na mě dívá si většinou představuji nějakýho netvora, ale je fakt, že tam jenom stojí. Ale i tak jsem z toho na "prášky".

doplněno 22.08.14 08:11:

Bene, tak Vám děkuji. ;)

doplněno 22.08.14 08:30:

Repkin: Spím normálně v přízemí (nebo já nevím, jak to říct). A děkuji za radu.

Datum: 22.08.14 08:13

A jsi v přízemí nebo v patře? Každopádně tomu nevěř a neříkej si to. Vyjma Ježíška, čerta a klekánice neexistují žádní duchové ani ufoni. Naopak mysli na něco pěkného, třeba jak jsi byla venku, dostala jsi dárek, co jsi zažila a tak. Nebo si zatáhni závěs či rozsviť malé světlo. Pokud se nebudeš přes den flákat ale budeš třeba různě cvičit či dělat nějaký sport nebo koníček, který tě baví, tak budeš vnoci hezky unavená a díky tomu rychle usneš a nebudeš mít čas přemýšlet nad hloupostmi. ;) Tak hodně štěstí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: wamp®
Datum: 22.08.14 10:38
avatar

Repkin,naprostý souhlas.Sice tvrdíš,že na horory se nedíváš,ale ve tvém podvědomí tyto "krávoviny" jsou uležené.Tudíž o tom něco musíš vědět,třeba čteš o duchách,atpod.Je to holý nesmysl,i kdyby tam duch byl,tak ti neublíží,protože je to jen duch...Přes den se zaměstnávej pozitivními věcmi,najdi si čas na koníčky,zábavu...Jezdi na kole,choď na procházky,pomáhej doma s úklidem,vařením,zahradou...Poslouchej pozitivní hudbu,maluj,foť,dívej se na komedie...Večer padneš jako mimino a budeš chrnět jako dub ;) A před spaním preventivně vypij sklenici teplého mléka nebo meduňkový čajík !

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.08.14 12:39
avatar

To jste napsala hezky :) Jednou jsem četla článek a duchách, ale to bylo už hodně dávno.. jinak poslední dobou jsem se na nic strašidelného nekoukala. Na procházky chodím denně, mám psa, takže s ním chodím i 2x denně. Doma uklízím pravidelně, taky hodně fotím... všechno to dělám, ale s tím mlíkem... hmmm... zkusím to ;)

Datum: 22.08.14 23:06
avatar

Mléko raději pravidelně ne, má nepěknou vlastnost v tom, že z organizmu "luxuje" železo a to se potom projevuje různými zdravotními problémy. Doporučil bych spíš technické řešení - dej si do pokoje tzv. vysokou postel - něco takového: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/20247982/

Nejen že získáš víc prostoru, ale vysoko se nebudeš tolik bát, protože budeš výše než běžná "nebezpečí" držící se u země - budeš mít nad okolím "výškovou výhodu". Podobné řešení volí třeba kočky aby měly přehled o okolí a možných nebezpečí. :) Nebo si dej do pokoje pohybem aktivované světlo aby tě "bubák" nemohl překvapit *palec* Btw. pokud máš psa, bát se nemusíš, ten by určitě cokoliv nebezpečného ucítil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.14 08:01
avatar

Děkuji :) ale my máme pejska venku a ne doma.

Od: hm®
Datum: 22.08.14 12:34
avatar

A co si lehnout tak, abys na okno viděla (a nemusela se před tím otočit)? Až budeš mít zas ten pocit a budeš prakticky přesvědčená, že tam něco/někdo je, tak se překonej, řekni si "tam fakt nikdo není" a oči otevři. A uvidíš, že tam vážně není.

doplněno 22.08.14 13:02:

Když se na okno podíváš, tak potvoru buď vidíš, nebo ne. Není prostor pro představování si něčeho, když tam koukáš a vidíš.

Předpokládám, že skrz to okno je vidět ven. Jestli ne, tak ostraň roletu, nebo co tam máš, aby bylo skrz vidět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.14 12:49
avatar

To je právě ten problém... Když se na to okno podívám, tak hned si toho netvora představím, že tam prostě je. Já na to prostě nedokážu nemyslet. Jinak závěs mám, ale není tak dlouhý, aby zakryl celé okno. Ale jinak Vám všem děkuji! A budu ráda za další rady!

Datum: 22.08.14 12:57

Minulý rok se dělaly rozsáhlé průzkumy lidí co ve spánku viděli UFO které je někdy i uneslo nebo Ducha nebo něco podboného a přišlo se na to že za to může elektromagnetické vlnění , jelikož mozek je v podstatě stroj na principu o dost složitějšího počítače , a zkuste si zapnout blízko NTB nebo PC mikrovlnou troubu Počítač prostě začne blbnout . a mozek tím jen člověku dává info že se něco děje v tomto případě ležíte v místě kudy prochází nějaké vlnění a poškozuete tím mozek , ať už z Wifi , Telefoního signálu , možná máte u postele blízko el. zásuvku a nebo máte prostě na střeše baráku zesilovače tel. společností v okolí těchto vysílačů se lidem většinou špatně spí ., zkuste popřemýšlet co by mohlo v okolí vaší postele vytvářet el. vlnění .., a nebo zajeďte pod šírák s kamarádama na kole a sledujte jestli vám tam nebude vadit spát případně na chatu atp , možná jste na to citlivější než ostatní každý to máme jinak , jestli jsme z malo města či vesnice a přestěhovala se do Velkého města dost možná by to mohlo být tímto ..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.14 13:04
avatar

Hele, možná na tom něco bude. Hned za postelí mám el. zásuvku. *nevi* Možná máte vážně pravdu, svyjabobe... *nevi*

doplněno 22.08.14 13:05:

A WiFi máme samozřejmě taky...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.