Moli lítají po bytě - důvod?

Od: Datum: 21.08.14 21:24 odpovědí: 14 změna: 01.09.14 16:38

Dobrý den,

lítají mi po bytě mohli, je to ve všech místnostech. Chováme jokšíráka.

Nevíte jaký může být důvod?

Jak se jich také zbavit?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nbsbd
Datum: 21.08.14 21:30
Projdete spajzku pytlik po pytliku krabicku po krabicce vsechno dukladne zkontrolujte. Taky to muze byt klidne od sousedu pokud byslite v panelaku a mate okolo sebe cunata.
Ohodnoceno: 3x

Datum: 21.08.14 21:42

Musíte najít zdroj. Mohou být v granulích pro pejska či jinch potravin. Zapadlá čokoláda ve špajzu je pro ně také pochoutka. Prostě vše prohledejte a zjistěte kde mají své "hnízdo". Pak už tleskat po místnosti a dát lepové pásky.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 21.08.14 21:45
Jal uvedl kolega výše. Projít všechno pytlik po pytliku, dostanou se i do zavřené dózy. Pokud máte někde stare těstoviny, mouku, müsli atp., bezlitostne vyhodit. Projděte i knížky, my jsme je měli za knihami, které léta nikdo nečetl. Pokud někde najdete takové pavučinky, tak jste doma. Jinak jako prevenci doporučuji vše zavírat do plastových hermeticky uzavrenych dóz, idealne takové ty s tesnenim a klipsami. Pak jsme ještě tři měsíce měli v každém pokoji samolepicí feromonovu mololapku, koupite to v každém krame, stoji asi 20 Kč dva lepící papíry. Po tomhle boji musím zaklepat, jsem se jich Konecne zbavil, už rok od nich mám pokoj.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.08.14 22:01

Nebo to také může být mol šatní. A nemusí mít "líheň" u vás, ale třeba někde u sousedů. To je pak docela problém se jich zbavit (ale to platí i pro potravinového mola). Jak tu již napsali ostatní - vyvěsit lepící pásy.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.08.14 22:29

To, že se mol dostane do uzavřené dózy, je nesmysl. Pravděpodobnější je, že potravina v dóze byla již kontaminovaná (třeba vajíčky už před měsícem v obchodě), méně pravděpodobně, že molí samice nakladla vajíčka na okraj víčka dózy a při jejím otevření se tato dostala dovnitř.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.08.14 22:40

V uzavřené dóze se najít moli můžou.Se tam vylíhnou .Takto jsem vysypal obsah.V mouce a jiných potravinách hledat.K nám lítaj od sousedů/bydlím v paneláku/

Datum: 21.08.14 22:46

Ano, to nepopírám. Vždyť píšu, že potravina musela být nějakým způsobem kontaminovaná. Mol samotný uzavřenou dózou neprojde, pokud za uzavřenou dózu budeme považovat takovou, která nemá škvíry větší, než je nejužší profil molího těla.

Datum: 21.08.14 22:24

S největší pravděpodobností nějaký druh potravinového zavíječe. Pokud vám doma poletují, tak to nebude od sousedů, i když jeden dva mohou občas přiletět. Jak je zde psáno, projít spíž (či jakoukoli úschovnu potravin), celou ji vyndat, zkontrolovat a při zjištění napadení VŠE vyhodit, regály vyčistit, vystříkat a to celé opakovat v prázdné a větrané spíži tak čtrnáct dní. Housenky byly?

Lepící feromonové pásky NEJSOU ochrana, nýbrž slouží jako monitoring výskytu molů!

Datum: 26.08.14 22:09

Sice nejsou ochranou, ale moli od sousedů se nám neustálým vyměňování lepových pásků podařilo téměř eliminovat. Na začátku používání jsme je měnili po čtrnácti dnech a nebylo na nich volné místečko. Po pár letech už se tam za dva letní měsíce objeví tak dva tři.

Datum: 22.08.14 06:32

Jsou moli bílí šatní a tmaví potravinoví. Potravinový mol se nepotuluje po bytě a šatní se nedrží ve špajzu. ;) Jednou jsem z bílých šatních byla šílená. Každý večer, kolem 22 hod jich několik poletovalo všude, ve všech pokojích. Měla jsem trvale vytažený vysavač a sbírala jsem je ze vzduchu i se stěn. Nemám ráda zbytečné krámy, tak jsem skříně neměla zapráskané čurbesem a přesto jsem původce nikde nenašla. Trvalo to asi týden. Kvetly tenkrát lípy a baby říkaly, že maji moly také, že jsou z těch lip. Což je blbost. :-D

Od: candalka
Datum: 26.08.14 21:28

Děkuji za vaše rady, dělám pomalu úklid celého bytu.

Chtěl bych se zeptat, zda pomáhá také bobkový list rozsypaný po bytě, po skříních?

Děkuji

Datum: 26.08.14 21:50

Nepomáhá.

Datum: 26.08.14 21:30

My měli v rohu špajsky zapadlou mandli, a ní navrtané otvůrky, odkud se líhli. Jedna pitomá mandle.

Od: candalka
Datum: 01.09.14 16:38

Dobrý den,

spoustu molů jsme našli ve starém čokoládovém mikuláši a také v suchých rohlících připravených na strouhanku.

Děkuji za nápady, snad se moli vytratí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.