Nemám rád sestru kvůli jejímu chování k věcem

Od: Datum: 21.08.14 15:01 odpovědí: 4 změna: 21.08.14 22:15

Dobrý den, je mi 15 let a bydlíme v domě se starší sestrou (25), která nemá žádný cit k technice, zkrátka postupem času zničí vše a o nic nepečuje. Když něco rozbije, například sekačku na trávu, tak řekne:,,vždyť se toho zase tak moc nestalo, je to jenom posraná sekačka"-zkrátka takové to pipinovské chování. Z tohoto důvodu ji nemám rád a když jí něco řekneme, tak se hned nasere a dva dny se s nikým nebaví.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.08.14 15:19

Až si na to bude muset vydělat, změní názor. Do té doby to je házení hrachu na zeď.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.08.14 15:26
avatar

Zdravím. Snad každý rodič učí své děti, aby si vážily (mimo jiného) věcí a zacházely s nimi slušně tak, aby je neničily. Všechno stojí peníze...Tohle vaši rodiče sestru nanaučili? Pokud na některé věci nemá cit, tak ať dělá jiné. Každý má prostě vlohy na něco jiného. To ještě není důvod k tomu, abys ji neměl rád. Vím, že Tě tím možná štve, ale je to Tvá sestra, zkus být trošku více tolerantní a ostatní by si s ní měli vyříkat rodiče, pokud se jim chování jejich dcery nelíbí stejně, jako Tobě...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.14 17:05
avatar

Ona nemá cit pro techniku, ty zase třeba pro něco jiného. Ale to přece není důvod, aby jste se se sestrou neměli rádi. Jediný, komu by mohl její přístup k technice vadit je ten, kdo to financuje. Jenom on má možnost tohle ovlivnit. Ale stejně si myslím, že tohle není ten pravý důvod, proč nemáš sestru rád. Kromě toho by bylo vhodné lépe volit slova, zvláště při písemném a navíc veřejném projevu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.08.14 22:15
avatar

Tak mne napadá, jestli tvá sestra nemá pravdu. Když mi dcera někdy něco rozbila, napřed jsem se starala, jestli se jí nic nestalo, až když jsem zjistila, že je v pořádku, jsem začala přemýšlet, co/jak by se dalo napravit.

Věcí bychom si měli vážit, za jejich pořízením vždy stála něčí práce. Ale nikdy by věci neměly být důležitější než lidé a vztahy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.