Dělení pozemku v r. 2014

Od: Datum: 21.08.14 13:58 odpovědí: 1 změna: 21.01.15 18:15

Vlastním pozemek orná půda, z něhož chci část oddělit . K pozemku mám přístup z veřejné komunikace přes parcely, kde jsem také spoluvlastníkem části (jedná se o ostatní plochu - polní cesta). Stavební odbor po mně požaduje vyjádření souhlasu s dělením pozemku od všech všech spoluvlastníků polní cesty (je jich víc jak 20, někteří i na Slovensku) pro územní řízení. Nemáte někdo zkušenost s dělením pozemku v letošním roce, zda je to takhle opravdu nutné? Pokud jsem napsala nesrozumitelně, poskytnu další info. Děkuji.

doplněno 22.08.14 08:20:

Modře označená parcela, přístup v pravém horním rohu - malý lichoběžník, dále dvě úzké parcely za sebou až po kolmo vedoucí klikatou (veřejná komunikace) , ráda bych nakreslila, ale neumím...


doplněno 20.01.15 20:24:

Dobrý večer, stále se mi nepodařilo problém vyřešit.

Oddělený pozemek uvažuji prodat. Majiteli by se stali ti, kteří potřebují přístup ke svým pozemkům přes můj pozemek a současně jsou již vlastníky částí parcel od veřejné komunikace k mému pozemku.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ga
Datum: 21.08.14 14:54
Chcete li pozemek přístupný přes účelovou komunikaci, kterou vlastní pravděpodobně vlastníci sousedících pozemků včetně vás, a tato komunikace je zpřístupněna od veřejné místní komunikace, nemusíte dle mého soudu dokládat souhlasy těchto osob. Pomohl by náčrt navrhovaného dělení pozemk, abych dokázal situaci lépe posoudit.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.