Úraz zaviněný cizí osobou

Od: Datum: 19.08.14 17:41 odpovědí: 8 změna: 20.08.14 16:23

Dobrý den, chci se zeptat, jestli mi může někdo poradit. Před nějakou dobou mi byl způsoben úraz cizí osobou - napadl mě můj přítel. Přijela policie, která mě odvezla k výslechu, vše zadokumentovala a odeslala mě domů s tím, že si mám následující den zajít ke svému obvodnímu lékaři, oni že si vyžádají zprávu a poté se mi ozvou. K lékaři jsem teda druhý den šla a jelikož mám zaměstnání, kde většinu dne sedím u pc a měla jsem dost pohmožděná záda, tak jsem dostala pracovní neschopnost. Lékař mě pro jistotu odeslal i na rentgen, kde výsledek byl bez zlomenin. Marodila jsem 8 dní a poté jsem byla uschopněna. Po nějaké době se mi policie ozvala s tím, že potřebují ještě něco doplnit. Bylo mi oznámeno, že díky době marodění toto bylo překvalifikováno na trestný čin, že mám hodně bodů napsáno od lékaře a že je nutné postoupit další kroky - soudní znalec, nějaký lékařský komise, znova popisovat přesný průběh napadení atd... bylo toho strašně moc, zdlouhavé a časově náročné. Policista se mě ptal, jestli to chci opravdu podstupovat a zda jsme se např. nějak nedali dohromady nebo neusmířili. Navíc můj bývalý přítel nežije v ČR, ale dlouhodobě v cizině a že prý je to na dlouhé lokte - výslechy, dokazování apod. V podstatě mi bylo doporučeno, že pokud na trestním oznámení netrvám a s bývalým přítelem jsme tak nějak v kontaktu, že by pro mne bylo lepší, abych to stáhla. Ptala jsem se ho, zda díky tomu nebudu mít nějaké problémy a on mi řekl, že ne. Takže jsem oznámení stáhla, ale dozvěděla jsem se poté, že musím na správu sociálního zabezpečení doložit nějaký formulář a k tomu šetření policie a že prý snad i zdravotní pojišťovna se k úrazu zaviněném cizí osobou staví jinak. A teď už k mému dotazu - nemůžu mít nějaký postih, např. finanční, ze strany sociálky nebo zdravotní pojišťovny díky tomu, že jsem trestní oznámení stáhla? Děkuji za všechny rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.08.14 18:10

Ne nemůžete, každopádně zdravotní pojišťovna bude mít tendenci vymáhat náklady spojené s Vaším ošetřením a vyšetřením na Vašem bývalém partnerovi.

doplněno 20.08.14 14:42:

Ano, vím to jistě a ne zaměstnavatel se to nedozví. Dokonce je velice pravděpodobné, že se to nedozví ani pojišťovna. Nic to totiž nemění na tom, kdo to zranění způsobil a že Vás museli ošetřit/vyšetřit

doplněno 20.08.14 14:44:

buss opět pletete jablka a hrušky, oznamovatelka oznámení stáhla, takže hláška "policii se nechce" je jen Vaše neznalost zákona

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.08.14 18:44

Mnohokrát děkuji za odpověď. víte to prosím jistě? Jsem z toho úplně špatná a mám strach, že se třeba za pár let ozvou a budou něco vymáhat po mně. Pokud to budou chtít po něm, tak to by mě netrápilo. Ale s největší pravděpodobností ho ani nedohledají a nebudou ho moci kontaktovat. A proto mám strach, aby nešli po mně. A dozví se zaměstnavatel, že jsem stáhla trestní oznámení? Nechci vypadat v práci za blbce, ale já jak jednám s policií, tak jsem v koncích, protože zákony neznám a to, co vše bych musela podstoupit vypadalo hrozně. Čert vem nějaký pohmožděniny, hlavně, když budu mít klid.

Od: buss®
Datum: 19.08.14 18:44

Dlouhé na čtení, to jste si měla rozmyslet dříve, vy jste zřejmě uvedla napadení a pak na to reaguje OSSZ i pojišťovna. Zcela správně, někdo to zavinil, nastupuje regresní řízeníl. Furt můžete žádat náhradu škody v občanskoprávním řízení. Těm dvěma uveďte kdo vám to způsobil. Policii se nechce ...

doplněno 19.08.14 18:56:

Pokud jste byla vyslýchána okamžitě po napadení, mohla jste se na stav vymluvit. S lékařem je to v pořádku, kdo by nešel. Policie je povinna šetřit, prostě se jim nechce, můžete jít za státním zástupcem. Ale je to na vás.

Datum: 19.08.14 18:50

Víte, když je člověk napaden, navíc někým, koho měl rád, tak za prvé hrajou roli emoce, za druhé jste z toho tak v šoku, že nevíte skoro, jak se jmenujete a když Vás policie vyzve k výslechu na policii, tak prostě jdete. V ten moment člověk nereaguje tak, jak by reagoval později. Ale nechci se tím nějak obhajovat, už se stalo a nikdo to nevrátí. Napadení samozřejmě bylo zapsáno, přijela k tomu policie, kterou zavolali sousedi. A k lékaři jsem šla, protože jsem nevěděla, zda nemám nějaké vážné zranění. Nejde mi ani tak o náhradu škody jako o to, abych z toho nakonec neměla komplikace já. Jsem bohužel hodně časově vytížená a to, co mi řekli na policii bylo ve stylu - každou chvilku někde budete.

doplněno 19.08.14 19:03:

V tu chvíli a v tom stavu mě to nenapadlo a ani nevím, že to tak jde, myslela jsem, že musím vypovídat. No tak uvidíme, snad pro mne dopadne vše dobře.Každopádně děkuji za odpověď.

Od: rozmyslena
Datum: 19.08.14 19:23

Ptala jsem se ho zda díky tomu nebude nějaký problémy---cituji Vás a on mi řekl, že NE...opět cituji Vás, tak o co Vám jde? A díky čemu?

Prvotně jste omunikovala osobně a dospěla k domluvě a smíření následně obrátila, prvotně jste informovala druhou stranu, následně pocítila jste zjistila, že se cítítě být poškozena, když se vám to tzv. rozleželo v hlavě...to vše budou posuzovat. Já bych to tak dlouhého soudu nešla...jako po čase se cítím být poškozena.Otázka je kolik vložíte do právníka...

doplněno 19.08.14 19:45:

Budou zřejmě kontaktovat a vymáhat poplatky za zdravotní léčení a vše s tím spojené k osobě, která vám škodu spůsobila. ta se následně může bránit v rámci právní moci. Tot´ vše. Na někom tu úhradu vyrejžují...

Datum: 19.08.14 19:34

Ne, asi jste to špatně pochopila. Nechci právě žádné soudy, žádné spory, chci mít klid, z toho důvodu jsem to stáhla. V krátkosti - byla jsem napadena, odvezena na policii a vyslechnuta, odeslána k lékaři, neschopenka. Následně kontaktována policií o dovyslechnutí, kam jsem se dostavila a poté stáhla trestní oznámení. Jde mi o to, že jsem marodila - úraz cizí osobou a teď nevím,jestli díky stažení trestního oznámení nebudu mít nějaký problémy se správou sociálního zabezpečení popřípadě se zdravotní pojišťovnou. Rozhodně nechci nic dávat za právníka a lítat někde po soudních znalcích a soudech a něco řešit.

doplněno 19.08.14 19:50:

Děkuji, snad to takhle bude a nebudou chtít nic po mně, protože ho nedohledají a neobešlou.

Datum: 20.08.14 14:46

citace:

"doplněno 19.08.14 19:50:

Děkuji, snad to takhle bude a nebudou chtít nic po mně, protože ho nedohledají a neobešlou.

to je ale jejich problém, existuje taky nějaký statut exekutora apod. ;) tak jako to funguje všude jinde, myslím, že jsem Vám na Váš dotaz odpověděl v prvním příspěvku, strachujete se zbytečně ;)

doplněno 20.08.14 16:36:

Není za co, jen.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.08.14 16:23

Děkuji moc, hodně mi to pomohlo. Nevěděla jsem, kam se obrátit. Teď už zase budu moct klidně spát.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.