ESTA - cesta do Dominikánské rep. přes JFK

Od: Datum: 19.08.14 16:27 odpovědí: 2 změna: 22.08.14 14:00

Prosím o radu, jaké datum vstupu uvést do ESTA. Letíme z Prahy do Santo Dominga, přestup je v JFK. Cestou tam hodláme na přestup čekat na letišti. Cestou zpět budeme 4 dny v NY. Uvedu do žádosti ESTA datum vstupu do U.S. až datum kdy z letiště pojedeme do NY? nebo už datum kdy přiletíme z Prahy do JFK? Máte s tím někdo zkušenost. Předem děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: esta
Datum: 20.08.14 08:16

Po udělení ESTA vám toto oprávnění platí po 2 roky, takže k té svojí cestě se budete o ESTA ucházet jen jednou (při letu z Prahy do JFK). Na zpáteční cestě už budete mít platné ESTA z dřívějška (z té cesty Praha-JFK), takže jen sednete do letadla a letíte (je dobré mít u sebe kopii potvrzení ESTA, protože to některé letecké společnosti vyžadují). Američanům je to jedno. Ti už vás mají v počítači, kde jim to automaticky vyskočí při naskenování čísla pasu.

Protože tedy potřebujete ESTA už na cestu Praha-JFK, tak logicky z toho podle mě vyplývá, že se tam musí napsat to datum přistání na JFK..

Z této stánky: Do I need to apply for ESTA if...?

I am a citizen of a VWP country and am traveling to the United States by air to transit the U.S.?

Yes. You must apply for ESTA even if you are only transiting the U.S. In the address field of the application, write "In Transit."

i když vyplnění adresy neni povinné, tak žádají o uvedeni "In transit".

------------

Právní dodatek: nejsem žádný imigrační právník, znalec imigračního zákona USA ani jinak licencovaný a nějakou věrohodnou institucí rozeznalý nebo uznalý odborník na tuto oblast. Jen čtu texty na Internetu. Berte proto moji radu jen jako názor laika bez nároku na správnost.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: terry*
Datum: 22.08.14 14:00

Moc děkuji za odpověď. Super!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.