Bankovni ucet

Od: Datum: 19.08.14 07:55 odpovědí: 18 změna: 19.08.14 16:55
Kolik platite kde za účet? Používám internet.bankovnictví, výběr z bankomatu cca 2x za měsíc a pak klasické platby z úctu na účet. Odchazim ze spořitelny, tak shanim nejvýhodnější účet.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.08.14 08:10

například Fio banka

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.08.14 08:28
Můj osobní názor i zkušenost je jednoznačně taky FIO

Datum: 19.08.14 08:30
Unicredit - teď mají novinku: když Vám přijde 12 tis/měsíc je vedení účtu zdarma; výběr ze všech bankomatů (i od jiných bank) zdarma... M
Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.08.14 08:35

JJ, FIO banka. Já mám KB a platím cca 60,-Kč, platit a vybírat můžu jak chci

Datum: 19.08.14 08:41

Jen mohu doporučit odchod z ČS.Já jsem u Poštovní spořitelny ERA.Platím jen 50 kč,ale příštím rokem přejdu pravěpodobně k FIO.

Od: prycodcs
Datum: 19.08.14 11:00

Dobrý den,

můžu se vás zeptat, nevíte co se stane s číslem účtu ČS, když ho zruším? Myslím tím, že bude absolutně nefunkční i na příchozí platby, že jo?

Ptám se kvůli různým vyučtováním služeb, kde mám uvedeno, že v případě přeplatku poslat na účet, tak at´ to nelovím pak klikatě u spořky. Samozřejmě , že uvažuji, kde všude jsem uvedla číslo účtu, kam poslat přeplatek a budu je informovat, ale kdybych něco opomněla. Nazadala jsem si kodex mobility, vše si převedu sama a pak nejdříve zruším kartu a pak účet.

Uvažovala jsem i o změne u n ich a to na i-Účet u ČS a volala jsem si na pobočku pro bližší info, ale při komunikaci, že nic o tom neví,jsem si říkala, že mají tolik balíčků, že se v tom ztrácí i jejich zaměstnanci na pobočkách))až mi to, ale nabídne při odchodu, tak se neudržím a začnu se asi smát, že když jsem si včera o něj říkala, tak reakce byla u nich, já nevííím)) Jdu k Fiu a ráda. Kdo odejde polsední ze spořky at´ zhasne))

Datum: 19.08.14 08:53

Platím ve spořce každý měsíc cca 200,- Kč za pár příkazů, nejvíc mě štvou poplatky za příchozí platby... už jsem se naštvala a založila účet u FIO

Ohodnoceno: 2x

Od: moto®
Datum: 19.08.14 09:13

FIO! Jsem u nich 7. let a ušetřil jsem tisíce. Moje konzervativní pani k nim přešla o rok později z GE a také spokojenost. Mají přehledné funkční internetové bankovnictví, vedení firemního bankovnictví také zdarma a jejich účet funguje taktéž jako slovenský, jen se použije jiný kod banky, takže převody na Slevensko a naopak zdarma. Převody do EU za 2 EUR a převody z EU za 1 EUR. Je možné mít bezplatné účty včetně platební karty v dalších měnách.
Spořka je banka pro nesamostatné jedince a také z toho stále těží a než aby slevnila, spíše přituží. Ostatně její majitel, zahraniční Erste doma prodělává, tak musí vysávat našince.
Jsou zde i další bezpoplatkové banky, bedlivě jsem zkoumal jejich podmínky, vždy tam bylo nějaké ale, tak mne nepřesvědčili a po době kdy jsem u FIO ke své spokojenosti, považuji pro mne otázku banky za uzavřenou.
Mám ještě tedy účet u Poštovní spořitelny kterým elminuji málo poboček FIO, protože dost cestuji a také žiji na vsi kde je pro mne bankou nejbližší pošta, kam mohu nosit tržby a nebo vybírat peníze dle potřeby. Stejně si je ale obratem přesunu na FIO, abych s mími mohl dále pracovat. PS (ERA) je pro mne realativně levná a pro lidi ze vsi má výhodu právě v dostupnosti, každá pošta je i pobočkou.

Datum: 19.08.14 09:15

Airbank = 0kč měsíčně. Takových dotazů jsou tu poslední dobu mraky to jste fakt všichni doteď hnili u ČS?

Datum: 19.08.14 10:40
Jestliže má sporka zisk přes 11 miliard korun jen z poplatků, tak stále má mraky dobrovolně platících finančně negramotných lidí.
Ohodnoceno: 2x

Od: iveta*
Datum: 19.08.14 10:59
Ano, doteď jsem byla u čs a to z jediného důvodu - důvěra. Mám na úctě dost peněz a tem novým jsem příliš nevěřila...ted jdeme investovat, tak se objem peněz na úctu sníží a ty jiz svěřim nové bance.
Datum: 19.08.14 11:45

Vklady na účtech jsou do určité výše (tuším 500.000,-) pojištěné ze zákona u všech bank (tedy i u těch nových, kterým jste nevěřila. Pokud máte na účtu více peněz, tak by Vám v případě krachu víc nedala ani ta Spořka...

Ale abych také odpověděl. Mám účty u AirBank, mBank a ZUNO, nestojí mne ani korunu.

Datum: 19.08.14 13:53
Treba fio neni nová, je tady dvacet let. A pojištění mají všechny, takže pokud máte nad 400 tis je právě lepší to rozložit do více bank, protože v případě krachu víc nedostanete, tzn nenechavat vše na jedné hromádce. I proto bych vám doporučil na investování finančního poradce (ne pojistovaciho), dost v tom plavete.
Ohodnoceno: 3x

Od: iveta*
Datum: 19.08.14 14:42
Plavu plavu s fin. poradci nemám dobrou zkušenost - to samé, co pojišťovací - `kdo vám poradil sepsat takovou blbost?" přijde po něm jiný - "co za amatéra vám doporučil tuto blbost"

Od: moto®
Datum: 19.08.14 14:57

Svatá pravda, navíc, kdyby byl finanční poradce tak schopný jak namlouvá klientům, nebyl by už dávno poradcem, ale sám bohatým investorem
Mne může vždy pobavit, když mi volají čas od času dealeři nějakých investičních společností s tím, že mi poradí kam investovat. Tak opáčím, proč tedy dělají dealery po telefonu a neinvestuji sami. A dám jim příklad lorda Bransona nebo Warrena Buffetta kteří sami začínali od nuly. Obyčejně dealeři mají argument, že nemají dostatčný kapitál. Netuším tedy kde přicházejí na můj kontakt když nejsem žádný magnát.

Datum: 19.08.14 15:05
No ti poradci jsou od toho, aby ty klienty o peníze obrali . člověk by si měl nechat poradit, udělat si obrázek, jak to chodí, ale rozhodnout se a investovat sám. Aby pak mohl vinit jenom sebe. Proto si myslím, ze člověk bez základních znalosti by se do toho neměl vůbec pouštět.

Datum: 19.08.14 12:07

Mám účet u Equa bank, Zuno, GE a nikde neplatím ani korunu.

Datum: 19.08.14 16:55

Iveta, mám učet u několika bank, nejvíce využívám Air Banku, kde nic neplatím a mám i úroky z peněz. mBank je taky zdarma,

nevím jaké transakce děláte ale mne to vyhovuje, nic neplatit a měsíčně přijdou peníze. (musím jen platit daň z úroku)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.