Nájemník mě zastrašuje

Od: Datum: 18.08.14 23:55 odpovědí: 1 změna: 19.08.14 07:10

Dobrý den, pronajala jsem byt nájemníkovi, neromovi, který odmítl výpověď z bytu, vůbec ji od doručovatelky nepřevzal, ale termín jsme jim sdělili. V den plánované výpovědi mě čekal šok v podobě vyměněného zámku jejich bytu, samozřejmě nereagují na zvonění. Zanesli dům odpadem, jedná se o nějaké spiknutí proti mě, poněvadž při příchodu k domu byl dům v obležení Romů, jeho přátel, kteří mi měli nahnat strach, abych se bála vstoupit dovnitř. Romové si ze mě utahovali, jestli vím jisté informace o mých nájemnících, dobírali si mě slovně, jak jsem dopadla. Sdělovali mi, v jak strašném stavu je byt uvnitř, že se tam nedostanu, že jsou vyměněné spotřebiček za staré, že vevnitř v bytě je strašný nepořádek, že je plný odpadu.

Nechápu, co to mělo znamenat, chtějí mě asi zastrašovat, jsem z toho v šoku.

Může zasáhnout policie proti nim? Co mám s takovým nájemníkem dělat? Vůbec nic neplatí za nájem, rozkradli dům, poničili.

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 19.08.14 07:10
avatar

Dobrý den, zažil jsem něco podobného, ale vlastně jsem měl štěstí, protože jsem přišel jen o peníze, ale nájemníci-neplatiči se vždy odstěhovali dobrovolně. Policie Vám nepomůže.

Vy si musíte vzít všechny dokumenty k tomu pronájmu a zajít za advokátem, který posoudí celou věc a zřejmě Vám navrhne, že napíše dopis nájemníkům s výzvou. Možná není v pořádku ta výpověď, tak ji pošle znovu. Zřejmě nebude žádná reakce, tak Vám advokát navrhne podání žaloby na vyklizení bytu a vymáhání dlužného nájemného (a případných škod na bytě). Celé to bude stát peníze a čas. Když to dobře dopadne a soud vyhrajete, tak půjdete za exekutorem (toho zaplatíte) a on vystěhuje nájemníky a pokusí se o vymáhání dlužných částek. Policie by byla vhodná v případě, že by došlo k trestnému činu - Vaše napadení nebo rozkradený majetek z bytu (to až dle situace).

Začněte tím advokátem, protože slovem nebo dopisem s tím nájemcem nehnete. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.