Zrušení účtu u ČS

Od: Datum: 18.08.14 17:04 odpovědí: 16 změna: 21.08.14 20:30

Dobrý den,
nevíte někdo jak je to se zrušením účtu u České Spořitelny? Musím tam zajít osobně a zrušit to nebo se to zruší automaticky poté, co si zavedu nový účet u jiné banky? Taky by mě zajimalo, jak to bude s Kartovým účtem co mám u ČS, ten si asi musím zrušit na některé z poboček, je to tak? Jinak chtěla bych účet u Fio Banky,máte s ní někdo zkušenosti? Libí se mi, že mají všechno zadarmo a ještě vám převedou všechny trvalé platby a inkasa ze starého účtu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.08.14 17:10

Zrušit účet musíte osobně, při zrušení běžného účtu se automaticky zruší i kartový. Fio je dobrá volba.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.08.14 17:11

Mám to stejně jako Vy, akorát že jsem účet u ČS ještě nezrušila. Ale brzy se na to chystám.

Fio je super, až na bankomaty. Nejsou všude a já vždy raději vybírám méně, abych neutrácela, takže se mi sem tam stane, že peníze potřebuji skoro urgentně v nejbližším bankomatu. Ale občas se těch 30,- či kolik to stojí dá obětovat. Líbí se mi u Fia internetové bankovnictví, mělo některé vychytané funkce ještě před tím, než je měla ČS, a je přehledné. Mám i spořící účet, vše spravuji pouze přes net. Jo a taky mi vadí poplatky (9,- myslím) za zjištění zůstatku na účtě přes bankomat. To je otravné, jsem z těch, co zjišťují, jestli vlastně je na účtě tolik, kolik potřebuji vybrat...:-D

Od: ben®
Datum: 18.08.14 17:12

Dobrý den, tak, žádná automatika nefunguje, protože účtů můžete mít i více a u různých bank.

Takže, dojděte si na pobočku ČS a účet zrušte tam (mimo jiné to vyžaduje Váš podpis). Zdravím!

Datum: 18.08.14 17:15

Zrušit účet u ČS musíte osobně, zároveň by se měly zrušit i veškeré platební karty ,sporožiro a podobně. Účet jsem zrušila po 30 letech,protože jako dlouholetý a dobrý klient, jsem neměla žádné výhody.

U FIO banky jsem téměř rok a zatím mám zkušenosti dobré. Měsíčně ušetřím za poplatky asi 150 Kč,akorát pokud vybírám jinde než u FIO,tak tam platím 30 Kč,ale i tak se mi to vyplatí.

Ano a za zjištění zůstatku jsem platila 9 Kč,ale to nepotřebuji, protože to vím,kolik tam mám a také spravuji účet přes internet.

Od: petam*
Datum: 18.08.14 17:32

Děkuji všem za odpovědi, jen jsem četla na Fio Bance, že by měli mít 5 výběrů z jiného bankomatu zdrama, není to tak?

Datum: 18.08.14 17:42

Standartně máte 2 výběry měsíčně z cizího bankomatu zdarma. Pokud v měsíci zaplatíte kartou nákupy za 4000 Kč, získáte další výběr zdarma. Tedy za každé 4000 utracené kartou získáte jeden výběr zdarma navíc. Takto můžete mít až těch 5 bezplatných výběrů. Více http://www.fio.cz/bankovni-sl…card-debit-paypass#ciziVybery

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.08.14 17:46

Od: petam*
Datum: 18.08.14 17:56

Děkuji
Ještě abych si to upřesnila, je tedy lepší nejprve si nechat zavést nový účet ve FB (oni se mi postarají o ty převody trvalých plateb a inkas) a až následně zajít do ČS a zrušit si u nich účet, ano?
Teď mě ještě napsalo, že mám u ČS důchodové spoření. To by ale nemělo ničemu vadit, neměli by mi to zrušit, ne? Může jim být jedno z jakého účtu ta platba na to spoření bude chodit, že?

Datum: 18.08.14 18:03

Já jsem si nejprve pořídila nový účet u FIO , sama jsem si převedla trvalé platby,ale může Vám to převést i ČS.

Důchodového by se to týkat asi nemělo, to nevím,ale já mám taky u ČS ještě stavebko.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.08.14 19:29

Ahoj.Nová banka vše zařídí bez zbytečných starostí.Jen si osobně u ČS zrušit kreditku a debetní kartu!

Od: prycodcs
Datum: 18.08.14 22:05

Dobrý večer.

taky ruším u ČS, mám tam tři trvaláky a převedu je sama k FIO, akorát mě napadlo, myslíte, že je nutné i informovat příjemce financí, že to budou dostávat ode mne přes jinou banku, to asi ne, to je blbost, že?

Dík za radu.

Datum: 18.08.14 23:10
Oni vaši platbu rozeznaji dle varabilniho symbolu, ale pokud jsou to zálohy za energie, určitě jim napište, aby věděli, kam posílat preplatky.

Datum: 18.08.14 20:08
FIO není špatná volba, ale já mám radsi mBanku. Mají propracované in. bankovnictví, 3% úrok a navic ted nabízí 600 když k nim přejdete...

Datum: 19.08.14 16:00

FIO má víc poboček než mBank a je Česká .

Datum: 21.08.14 20:21

Na pobočky bank už přes 10 let nechodím a ne vše české je kvalitní. Spořka je taky česká a máš třeba český mobil? Ale jinak souhlas. FIO nemá moc chyb.

Datum: 21.08.14 20:30
Do České spořitelny kvůli rušení osobního účtu nemusíte, to zvládne Fio za vás, stejně tak dokáže převést veškeré trvalé příkazy a inkasa. Musíte o to Fio požádat.
Kvůli kartovému účtu však do spořitelny budete muset jít.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.