Občanský průkaz

Od: Datum: 17.08.14 00:39 odpovědí: 9 změna: 17.08.14 13:01

Dobrý den,

Chtěl bych se vás kluci zeptat, mam takový problém v červnu jsem se odstěhoval přes půlku republiky pryč a navštivil mě kamarád u kterýho jsem si v autě nechal peneženku s dokladama, psal sem mu aby mi to poslal dopisem zpět. Ale nepřišlo mi to a někde se to udajně asi ztratilo tak jsem šel na místní uřad, nahlásit ztrátu a byl mi vystaven zelený papírek potvrzení o OP o novou občanku jsem si nemohl zažádat protože jsem neměl rodný list, ani jiný doklad. Nechal sem si od rodiny tedy zaslat rodný list s tím že si vystavím zatím měsíční doklad ten mi nevystavili protože se nenacházim na uřadě poblíž místa narození. Jel jsem tedy zpět do rodného města kde mam trvalé bydliště a žádal jsem o vystavení měsíční OP, zelený papírek byl už neplatný tak mi ho sebrali a měsíční doklad mi neudělali že prý na něj nemam nárok. Protože jsem měl už dávno o OP zažádat takže musím čekat měsíc na nový doklad a nemohu si vyzvednout ani výplatu nic a navíc jsem uplně bez dokladů a nemám ani to potvrzení zelený. Co mám dělat?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 17.08.14 06:45

Dobrý den, nyní máte zažádáno o normální nový OP? A žádný náhradní doklad jste při tom nedostal? Proč jste ho nepožadoval? Tedy, on stejně k ničemu není, protože na ten Vám ani na poště nevydají dopis. Výplatu si nechte poslat na bankovní účet (svůj nebo někoho, komu můžete věřit, že Vám peníze předá) a počkejte si na nový OP. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x

Od: lmgify
Datum: 17.08.14 12:55

Vyplatu lze podle zakona posilat jen na konto, jehoz je pracovnik majitelem.

Od: matyschejva
Datum: 17.08.14 09:31

Náhradní doklad mi nedali s tím že už na něj nemám nárok a o novou OP mám zažádáno, výplata mi byla už zaslána do komerční banky kde si jej mám vyzvednout na pokladně s občankou jenže tu nemám a neudělají mi ani tu na ten měsíc s tou fotkou takže si nemohu vybrat peníze.

Od: kamilk4
Datum: 17.08.14 10:02

Tak na to lze jedině odpovědět...pošlete(nejlépe z internetového bankovnictví...tedy pokuď ho máte zřízené) peníze ze svého účtu někomu,komu věříte,že Vám je dá...bez OP je nikde jinde nedostanete.Kartu na výběr z bankomatu asi nemáte...

Datum: 17.08.14 10:14

Pas nevlastníte?

Od: kamilk4
Datum: 17.08.14 10:31

Pokuď nemá kartu do bankomatu,pochybuji,že bude mít vystavený pas.S řidičákem uspěje jen pro kontrolu "jako druhý" doklad totožnosti.Snad si to dotyčný bude pamatovat,že OP se musí střežit jako oko v hlavě.Případně dohledat tu ztracenou,aby na ní někdo nenapáchal ještě nějakou levárnu!

Datum: 17.08.14 12:18

Stěžovat si na linkavou práci úředních šimlů.

Od: matyschejva
Datum: 17.08.14 12:51

Výplata mi byla zaslána do komerční banky krz tu agenturu nemám tam učet, bylo mi jen řečeno že mam jít do banky na pokladnu s občankou a výplatu si vybrat takže to nejde ani nijak převest nic a bez občanku si to prostě nevyberu a na uřadě v trvalym bydlišti mě odpálkovali a nedaj mi nic ...potřebuju peníze, to si kvuli uředníkum nebudu moc vybrat výplatu nebo jak? Je toto možné !

Datum: 17.08.14 13:01

Buď rád, že ti za ztrátu OP nedali pokutu:)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.