1xKniha na procvičení mozku

Od: Datum: 17.08.14 00:35 odpovědí: 10 změna: 24.08.14 07:42

dobré ráno, potřeboval bych poradit nějakou knížku, která mě donutí přemýšlet a která procvičuje mozek a logické myšlení. Poradíte? dík


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.08.14 01:07
avatar

Přinutit se přemýšlet, procvičovat mozek a logické myšlení musíte Vy sám. To žádná kniha nedokáže.

doplněno 17.08.14 11:15:

Souhlasím s Fe, také pochybuji o efektu podobných knih. K procvičování jsou dobré např. logické úlohy/hádanky (tzv. zebry), křížovky, rébusy, ale i početní úkoly či hádanky, ... Nejefektivnější podle mne bude učení čemukoliv, nejen cizím jazykům.

Ale to hlavní musí udělat/zvládnout člověk sám. Žádná kniha, úloha, ani činnost to za nás neudělá.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.08.14 01:54
avatar

Existují knihy, které obsahují návody, jak si procvičovat mozek a cvičit logické uvažování, vřele Vám doporučuji jít do nejbližší knihovny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 17.08.14 06:08
avatar

Dobrý den, patrně hledáte něco jiného, ale v trafikách se dříve prodávala taková knížečka plná křížovek a jiných záležitostí na "potrápení" mozku - snad se to ještě vydává. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.08.14 07:04
avatar

Zkuste někde splašit tady tuto.

Raymoind Smullyan - Jak se jmenuje tahle knížka?

http://www.cbdb.cz/kniha-3411…what-is-the-name-of-this-book

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lk
Datum: 17.08.14 08:46

ano, tak je úplně skvělá. od lehčíh hádanek k náročným..

http://www.databazeknih.cz/kn…se-jmenuje-tahle-knizka-60303

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fe
Datum: 17.08.14 09:01

Svým způsobem jakákoliv četba procvičuje mozek, pokud u četby člověk přemýšlí. Logické myšlení není něco, co by se člověk naučit z jedné knížky, to se musí pěstovat. Tím ty knihy nechci odsuzovat, ale nevěřím v jejich velkou efektivitu. Pokud vás baví sci-fi, tak čtěte nějaké hard sci-fi, kde to člověka nutí trochu přemýšlet o fyzice. Dále čtěte co nejvíce knížek z oboru, co vás baví. Učení se jazykům je asi jeden z nejlepších nástrojů pro procvičování mozku, hlavně paměti.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.08.14 11:02
Zdravím. I já se přikláním k názoru, že každá dobrá kniha svým způsobem donutí člověka přemýšlet. Přímo na trénování logiky jsou vhodné různé hádanky, úkoly ze sirek, doplňování řad, sudoku a veškeré jeho varianty... Super jsou tzv. ZEBRY. V trafice mají časopis (vychází 4x/ročně) - myslím, že se jmenuje "trénuj mozek", tam je od každého něco... ;) M
doplněno 24.08.14 11:33: Tak omyl: jmenuje se MOZKOVNA a stojí 30kč.
Jsou v ní např. hádanky:
1/ Co se vyskytuje jednou v minutě, dvakrát v momentě, ale ani jednou v roce?
2/ Na vysoké škole 70% studentů studuje matematiku, 75% angličtinu, 85% francouzštinu a 80% němčinu. Jaké procento musí studovat všechny předměty?
3/ odhal přísloví: Při nadměrném pohybu v delším časovém rozpětí s nádobou s držadlem za účelem jejího naplnění bezbarvou tekutinou se velmi zvyšuje pravděpodobnost rozdělení této nádoby na dva individuální segmenty.
4/ U zmrzlináře stojí malá zmrzlina 10kč a velká 20kč. Přišli k němu dvě děti. První položilo před zmrzlináře 20kč a dostalo velkou zmrzlinu. Druhé také položilo před zmrzlináře 20kč a ten se ho zeptal jestli chce velkou nebo malou. Jak je možné, že u prvního věděl a u druhého ne?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: janplinto*
Datum: 17.08.14 11:18

Doporučuji knihy Pavla Frýborta, zejména ty poslední, jako je Agentura, Vyjednávač, Dohazovač a Bodyguard. Jsou to sice "jen" detektivky, ale Frýbort dokáže příběhy téměř překombinovat a zahltit množstvím různých jmen, takže udržet dějovou linii pro diváka představuje značné duševní vypětí. Kromě toho spisovatel vychází z každodenních tuzemských reálií a všechny knihy svým obsahem odpovídají roku, v němž byly napsány - například významné události, výše příjmů konkrétních postav. Frýbort si navíc nepotrpí na povinnou politickou korektnost a pilně kritizuje veškeré nešvary tohoto i minulého režimu; nazývá tedy věci pravými jmény, což se může příčit jak Ostalgikům, tak pravdoláskařům a zejména neoliberálům.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.14 11:35
avatar

Na stránkách www.grada.cz si možná vyberete vhodné knížky, které by jste mohl použít. Např. 110 her pro rozvoj myšlení, lepší paměť a koncentraci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.14 07:42
avatar

Zdravím, já si myslím, že bohatě postačí nějaká křížovka, sudoku, rébusy atp. Prostě všelijaké hádanky. Kdysi jsem si koupila takovou knížečku a tam byly všelijaké hádanky atp. Ale nevím, jak se to jmenovalo... *nevi*

Micka

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.