Pronájem nemovitosti fyzická osoba vs. s.r.o

Od: Datum: 15.08.14 14:55 odpovědí: 4 změna: 15.08.14 20:44

Jsem živnostník a s manželkou máme v SJM jako fyzické osoby větší garáž, a máme možnost jí na základně nájemní smlouvy pronajmout jedné s.r.o., jakým způsobem máme požadovat placení nájmu, aby účetní v s.r.o. měla v ruce nějaký doklad? Můžeme jako fyzické osoby vystavit nějakou fakturu nebo podobný doklad a nechat si nájem posílat na běžný účet rodiny?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.08.14 15:10

Dobrý den, můžete vystavit nájemní smlouvu, kde uvedete i číslo účtu a částku, kterou Vám mají platit. Eva

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pacourek*
Datum: 15.08.14 15:12

Písemně se s manželkou dohoněte že nájemní budete vybírat vy jako živnostník a pak stačí posílat fakturu na nájema danít zisk budete vy .Pokud se nedohodnete pak budete muset posílat složenky za každí období splatnosti

doplněno 15.08.14 19:02:

Asi to budu muset rozepsat tím se dohodnout jsem myslel že manzelka povolí používat nemovitost k podnikání (a upraví SJM).Zakon 89/2012 §716-§721

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.14 17:44
avatar

Opravde lze jako živnostník pronajímat majetek, který nespadá do podnikání, ale do SJM? O tom jsem neslyšela, ale já toho ještě dost nevím ... Nebyl by nějaký odkaz?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 15.08.14 20:44

Společně s manželkou sepište smluvu o pronájmu včetně č. účtu ( ne podnikatelského, nejlépe účet maželky), datum splatnosti atd. a tu předejte nájemci k podpisu. S vašim podnikáním to nemá nic společného a raději daňové přiznání ať podá manželka. Vy si nekomplikujte život v podnikání .

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.