Smlouva o pronájmu pozemku

Od: Datum: 15.08.14 04:40 odpovědí: 3 změna: 15.08.14 19:08
Dobrý den, včera přítel podepsal Smlouvu o pronájmu pozemku na dobu jednoho roku. Chtěl jsem se zeptat, zdali může odstoupit od smlouvy v tomto případě: když jsme se podívali na pronajímatele, který je na smlouvě a podle čísla pozemku do náhledu katastru nemovitostí v dané lokalitě se neshodují. Myslím si, že taková smlouva není ani platná a byl nejspíš podveden. Na smlouvě by měl být přeci především vlastník jako pronájemce a pak nájemce a ne třetí osoba, která není zapsána na katastru nemovitostí přeci, nebo se pletu? Dnes se zkusím spojit s pravým majitelem zdali se mi ho podaří najít a zastihnu ho má totiž podle toho co jsem si vyhledal na netu docela hodně aktivit. Mohli byste nám poradit prosím jak máme dál postupovat. Děkuji Vám za Vaší odpověď a radu.S pozdravem a přáním příjemně strávených letních dnů. Martin Mužík
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.08.14 05:49

Máte pravdu,taková smlouva není platná.Třetí osoba může uzavírat jakoukoliv smlouvu jen na základě ověřené plné moci majitele a toto zplnomocnění musí být uvedeno v preambuli smlouvy.Současně by v takové smlouvě měl být výpis z listu vlastnictví a z katastrální mapy. Pěkný den makon@asociace-sos.cz

Ohodnoceno: 2x
 
Od: badybx*
Datum: 15.08.14 19:08

děkuji Vám za odpověď

Datum: 15.08.14 10:00

Pokud by se ukázalo, že Vám pozemky pronajala osoba, která není vlastníkem těchto pozemků, ačkoliv tvrdila, že jejich vlastníkem je, tak smlouva platná není, takové jednání by mohlo mít i trestněprávní důsledky. Nicméně, pokud by se jednalo pouze o formální chybu v označení pozemku, a ze zbývající části smlouvy by zcela jasně vyplynulo, o jaké pozemky se jedná, smlouva by s největší pravděpodobností platná byla. Formální chyby už automaticky nezpůsobují neplatnost smlouvy, preferuje se výklad platné smlouvy před neplatnou:

§ 574 NOZ

[Předpoklad platnosti]

Na právní jednání je třeba spíše hledět jako na platné než jako na neplatné.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.