Mladší nabídne tykání

Od: Datum: 14.08.14 23:20 odpovědí: 5 změna: 15.08.14 09:52

Ahoj,

možná se moc držím etikety, ale chci se zeptat, jestli by nevadilo kdyby mladší nabídl tykání staršímu, když je mezi nimi věkový rozdíl 6 let, oba jsou muži, a společensky jsou oba na stejné úrovni.

Předem díky za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 14.08.14 23:44

Dobrý den, normy společenského chování jsou často svazující a komplikují nám život. Zde bych asi postupoval podle znalosti osoby, resp. odhadu, jestli to očekává, neurazí se a zda je to člověk "normální". Zkuste to udělat s humorem nebo dotazem. Pokud budete čekat na naplnění norem, tak se možná nedočkáte. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.08.14 06:58

Chlapi bonton až tolik neřeší. Často se stává, že muži si začnou tykat automaticky, bez jakéhokoliv nabízení. Jejich chování je takové ráznější, chlapské a nedělají si z poddobných věcí vrásky.

Navíc si myslím, že 6 let rozdílu není až tak moc. Kdybyste byl 25 letý sanitář a nabídl to 60 letému primáři, bylo by to nepřístojné. V blízkém věku i postavení bych to za chybu neviděla. Pozvěte ho někam do vhodného prostředí, dejte si skleničku a tykejte...*pivo*

Právě mám u postele knihu O slušném chování fakta - Majorová a Neprakta. Jenou za pár let ji vytáhnu z knihovny a pročtu. Tak je člověk znovu v obraze, jak proplouvat mezi lidmi, co dělat a co ne.

Ve Vašem konání bych žádnou chybu neviděla, vesele do toho...*smich* Jaga.

Datum: 15.08.14 07:16
Ahoj. A co to zkusit asi takto: "Vím, že to není úplně podle zásad etiky, ale rád bych Vám nabídl týkání. Co Vy na to?" Podle mě, pokud se zeptáte slušně a konečné rozhodnutí necháte na něm, pak Vás nemůže brát za nezdvořilého člověka. ;) M

Datum: 15.08.14 09:45

Měl jsem v práci kolegyni, byla odhadem stejného věku jako já, stejného prac. a společen. postavení.

Pracovalií jsme spolu několik let a stále jsme si vykali, ačkoliv s ostatními v kolektivu jsem si dávno a velmi přirozeně tykal, bylo to divné. Nepomohly ani různé večírky a podobné příležitosti si potykat.

Já jsem tak trochu konzerva a puritán, takže jsem logicky očekával, že mi tykání nabídne ona, naopak kolegyně nejspíš nebyla taková konzerva a myslela si, že se k ní chovám odtažitě a nechci si s ní tykat, no šlágr

Pak jsme se jednoho pondělního dne potkali na chodbě, řekli si ahoj, oba se zarazili a už jsme to tak nechali

No ale abych se vrátil k dotazu - u chlapů je rozdíl 6 let jako nic, normálně bych mu tykání nabídl, pokud očekávám, že ho příjme.

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 15.08.14 09:52

Jde spíše o to, jak jste si blízcí, jaké jsou vztahy.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.