Rodný list - jméno otce

Od: Datum: 14.08.14 18:16 odpovědí: 7 změna: 16.08.14 20:18
avatar

Jak se pozná z rodného listu jestli jméno otce v něm uvedeném je otec biologický a nebo ne?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.08.14 18:19

Nepozná. 100% jistotu dají jen testy DNA, otec je vždy nejistý

doplněno 14.08.14 18:26:

Pokud se ptáte, zda osoba, jíž je rodný list, nebyla např. osvojena, je to na pátrání po matrikách. Pokud výrazně nesedí datum vydání RL a datum narození, je to signálem, že je něco v nepořádku.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.08.14 09:47
avatar

Ještě mi nejsou jasné nějaké věci. Napíši svůj názor a prosím vás,jestli by jste mi to mohli odsouhlasit nebo opravit.

1. V rodném listě je zapsaný otec biologický. Se ženou však nejsou manželé ani spolu nežijí. Žena se provdá za jiného muže. Tím pádem se otcem stává automaticky nový manžel a platí pro něj stejná prvá a povinnosti jako by to byl jeho vlastní otec. Biologický otec je pořád zapsaný v rodném listě,ale už nemá vůči dítěti žádné práva a povinnosti.(logicky i neplatí alimenty)

2.V rodném listě je zapsaný otec biologicý. Se ženou nejsou manželé ani spolu nežijí. Žena má přítele,který bydlí ve společné domácnosti. Biologický otec stále platí alimety.

3. V rodném listě je zapsána už napořád žena která dítě porodila,i když má dítě jinou matku která dítě od narození vychovává.

4.V rodném listě je zapsaný otec biologický,avšak nejssou se ženou manželé ani spolu nebydlí. Žena však nepožaduje aby platil alimenty. Je to možné?

Datum: 16.08.14 10:59

v rodném listě je zapsaný muž, který je z hlediska práva považován za otce. jestli je či není biologický se obvykle nezkoumá, pokud nedojde mezi rodiči ke při (a i k popření otcovství jsou zákonem dané termíny). otec zapsaný v rodném listě má vůči dítěti práva i povinnosti, ať už s dítětem žije nebo nežije. to, že se matka znova vdá, rozhodně neznamená, že otec může přestat platit na dítě alimenty nebo že nemá práva na jeho výchovu. pokud matka nechce nic po státu, tak si může dovolit nechtít po otci dítěte aliementy, pokud by však žádala byť jen o přídavky na dítě, tak stát bude zajímat, zda má o výživné zažádáno a kolik dostává a pokud matka po otci alimenty chtít nebude, tak stát bude vycházet z toho, že stále s otcem žijí jako jedna rodina a při výpočtu dávek je bude zajímat též příjem otce nebo (v případě dávek v hmotné nouzi) to vyhodnotí, jako že se matka nesnaží získat veškeré finanční prostředky vlastním přičiněním a to je důvod jí dávky nepřiznat. navíc od 18 let si dítě o alimenty žádá samo, takže i kdyby matka po otci výživné nežádala, dospělé dítě pak může.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: helena85
Datum: 16.08.14 14:32
"Tím pádem se otcem stává automaticky nový manžel"Rozhodně ne automaticky, musel by dítě adoptovat a biologický otec by s tím musel souhlasit. Adopcí by na něj přešla všechna práva a povinnosti, vč. alimentů v případě rozvodu.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.08.14 17:42

Dobrý den, body 1, 2 a 4 považuji za zodpovězené. K bodu 3: Nemusí to tak být, pokud dojde k adopci dítěte novými rodiči (pokud, jak píšete, dítě vychovává jiná žena od narození, považuji to za pravděpodobné) je vydán nový rodný list, kde jsou již uvedena jména adoptivních rodičů. Tedy je možná i varianta, že ani jeden z rodičů uvedených v rodném listě není rodičem biologickým.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.14 17:52
avatar

matka udá po porodu jméno otce,ten je zapsán do matriky.Pokud ho nezapíše,nemá dítě otce.Dodatečně se může jméno otce doplnit.Rozhodně to nemusí být otec biologický.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 16.08.14 20:18
Matka nic sama udat nemůže. Buď je provdaná, pak se za otce automaticky považuje manžel a to ještě i nějaký čas po rozvodu. Nebo provdaná není, ale pak předkládá souhlasné prohlášení rodiců. K tomu je třeba, aby společně s otcem zašli na matriku a on se tam podepsal na lejstro, kde souhlasí, že je otec. Rozhodně žena nemůže jen tak bez dokladu nahlásit, kdo se jí zlíbí.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.