Nevyšla mi kasa

Od: Datum: 13.08.14 22:37 odpovědí: 10 změna: 14.08.14 21:29

Potřebuji poradit, dělám brigádu na kase v jednom obchdě, a už po druhé mi kasa nevyšla. Jednou o necelou stovku a po druhé asi o 80kč. Minulý měsíc mi vyšlo vše bez chyb. Ale teď mi to dvakrát po sobě nevyšlo. Nevím proč, nic se nezměnilo. Zítra jdu také, a už teď jsem nervozní... Snad to dobře dopadne. Proč se mi to stalo dvakrát po sobě?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.08.14 22:57

Protožes něco potentoval. Proč asi. Děláš s prachama tedy předpokládám je ti 18 a víc a jsi tedy i svéprávný tak si holt dávej bacha a pokud si přepočítáváš sám (nebo jsi u toho) tak holt jsi něco pos*al a nikdo nemůže vědět kde, kdy, co a jak.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.08.14 23:00

Nemůže se k té kase někdo z kolegů dostat, jenom na okamžik, aby hrábl po drobných?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.08.14 23:04

Tak to je celkem v pohodě - tydy výše těch částek. Já jsem na letošní léto přijal jednoho brigádníka a hned první den mu nevyšla kasa o 3000kč.

Důležité je vědět, že se to stane úplně každému. I tomu nejlepšímu počtáři, i nejzodpovědnějšímu a nejpečlivějšímu člověku. Pokud jde o pár desetikorun nebo stokorun tak je to ještě v pohodě.

Někdy se stane, že se bankovky slepí. Při každém vracení zákazníkovi je potřeba je pečlivě promnout mezi prsty.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.08.14 23:05

to je hned, ono není tak těžký se splíst (dvakrát po sobě - náhoda, nebo období horší koncentrace),
ale já bych se chtěl na něco zeptat - je pravda, že když je naopak v kase přebytek (zákazníci přece občas nechávají drobný), tak to dostane firma, a pokladní z toho nic nemá? (kromě toho, že se tak právě může vykompenzovat aktuální manko), nebo ty přebytky (nějaký větší, pravidelnější) v pokladně můžou i vadit?; když něco v pokladně chybí, tak se to musí doplatit ze svýho předpokládám, nehledě na nějaký předchozí přebytky (když chybí zboží po inventuře, tak se to zaměstnanců netejká?)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.08.14 23:52
Já když jsem prodávala, tak se také občas stalo, že mi v kase pár drobných chybelo (pominu to, že jsem počítala a pořád to nevychazelo a po hodině jsem přišla na to, že jsem si nepoznamenala vydej za zboží :-D) tak to zaměstnavatel nechával být, opravdu to nikdy nebyla žádná velká částka, a když byl přebytek, tak podle částky zas, pokud byla velká, vzpomínala jsem zda jsem nezapomněla něco namarkovat, a jinak ty prebytky byly moje, i když jsem se snažila hlídat, a dyska davat hned zvlášť.

Datum: 14.08.14 11:26
Tohle platí, jak kde.
Když jsem pracoval s pokladnou, tak jsem vždy večer uložil tržbu a v pokladně jsem nechal základní částku, co byla i ráno. Co bylo navíc, bylo zkrátka mé.
Ale vím, že takové společnosti jako McDonalds si přebytky nechávají.

Od: ondraf
Datum: 14.08.14 00:29

No děkuji za připomínky, doufám že to zítra bude lepší, naštěstí je to po druhé (ale je mi ddivné že dvakrát po sobě) ke kase se nikdo nedostane. Přepočítávám sám a po mě ještě šéf, a vždy mu to výjde stejně jako mě. No uvidím zítra, zatím se utěšuji tím že znám lidi kterým to nevyšlo o mnnohem větší částky.

Datum: 14.08.14 00:45

Ahoj, stát se to může, chybovat je lidské Taky dělám na kase, a jednou mi tam chybělo 1800, začínal jsem, a omylem jsem si dal dvoutisícovku mezi 200,-. No co, dal jsem to ze svého, od té doby si dávám majzla jako nikdy předtím. Když tam chybí nějaké drobné, dám to z peněz, co nechávají zákazníci. Firmě to nejde, máme vedle přihrádku jen na zpropitné, a kupuje se z toho mléko do kafe atp. Ale stejně nedám za sebe ruku do ohně. Horší je to pro mě s terminálem na karty. Nemáme ho propojený s kasou, takže se tam musí vyťukávat částka a stalo se mi, že jsem třeba místo 1284Kč dal 1248Kč. To je pak větší problém, musí se to řešit přes účetní, ta to řeší s bankou, nějak se to posílá zpátky na účet. I blbých 88 haléřů (místo 1298,00 jsem dal 1298,88.) 80Kč a 100Kč je v pohodě. Měli jsme tam brigádníka a ten měl manko co týden skoro 300 kč. Neuměl vracet, a to mu to ta kasa ještě píše. :-D Ale stejně se to neřešilo, vždycky to jen doplatil a jelo se dál.

Datum: 14.08.14 10:50

Tak to buď rád. Dělal jsem u firmy kde oficiálně nic navíc pro pokladní nebylo, tedy kasa měla toleranci plus minus, pokud to bylo mimo zavolal se dozor, ten zjistil o co jde. Do plusu uložil, do minusu přepočítat a případně oproti papíru doplatit. Dávání drobných zvlášť ofiko nešlo, dělal to sice každý, ale jak se na to přišlo tak byl průser. Ale jsou i firmy kde se počítá počet naskenovaných položek a ty pomalé pokladní mají problém...

Od: ondraf
Datum: 14.08.14 21:29

Tak mi to dnes vyšlo, doufám že to byla jen nějaká shoda náhod ;) .

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.