Žiju ve fantazii

Od: Datum: 13.08.14 22:18 odpovědí: 4 změna: 13.08.14 22:38

Ahoj, mám otázku .. Žiju až moc ve svý fantazii a stačí mi když si něco představím a když mě kámoši pozvou ven tak se nějak vymluvím nebo na to nereaguju. Chci se toho zbavit ale moc to nejde .. :/

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.08.14 22:30

Asi nemáš dost dobré přátele který by měli pro tebe pochopení a dokázali by žít s tebou v tvé fanzii (to si myslíš ty pro to snima nikam nejdeš?) . Nebo to dál rozepiš pořád si nedokážu představit co se vlastně děje? To raději něž by jsi šla s přáteli tak doma sedíš a něco si představuješ?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.08.14 22:35

Mohu se zeptat na tvůj věk? Jinak svou fantazii určitě používá hodně lidí. Spíše snad introvertů, ti mají bohatší vnitřní život více než extroverti. Pokud jsi teenegerka, tak tě to časem určitě přejde. Nech tomu volný průběh. Spíše si odpověz na toto: Chceš jít s kámošema ven? Bavilo by tě to? Naplnilo by tě to radostí? Nebo jsi raději sama se sebou?... Ale pokud se utíkání se do světa fantazie chceš opravdu zbavit, tak prostě jdi s kámošema ven. Možná tě to bude bavit a na fantazie brzy zapomeneš. Anebo ti to nic nedá a zůstaneš svou.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.08.14 22:35

Musíš si položit otázku proč. Je to proto, že se ti nechce zrovna s těmi kámoši, ale s jinými bys šla? Je to proto, že se ti prostě nechce převléct se a jít ven, často třeba i do škaredého počasí? Máš nějaký závažnější problém, před kterým v těch svých fantaziích utečeš?

A pak můžeš být prostě a jednoduše hodně introvertní. Já jsem taky introvert a třikrát si rozmyslím, jestli půjdu, nebo jestli mám lidí "dost" a zůstanu doma. :)

Na tvém místě bych zkusila tohle: zamyslet se nad důvodem. Vypsat si, abys to měla pěkně na očích, co pozitivního by ti přineslo, kdybys šla (pokud budeš pořád odmítat, přestanou tě zvát a to ti jednou bude vadit taky). No a pak, pokud svůj přístup budeš chtít změnit (a minimálně o jeho správnosti pochybuješ, když se ptáš), to prostě překonat a jít. Poprvé je to nejtěžší. ;) Můžeš třeba začít tím, že vyrazíš nejprve jen opravdu s nejlepšími přáteli. A pak okruh známých rozšiřovat. Zase si zapisovat to pozitivní, abys to měla černém na bílém a pomohlo ti to třeba zase příště. No a nebo se bránit útokem a pozvat někoho ven sama - to se pak špatně odříkává. ;)

To vše, pokud to chceš změnit. Docela dobře můžeš být taky taková povaha, že ti tolik společnosti neprospívá a radši se bavíš jinak. Jen pozor, aby ti ale zbyli aspoň nějací přátelé. :)

Od: nenidulezity
Datum: 13.08.14 22:38

Asi nemáš dost dobrý kamarády na to, abys jim věnovala čas. Ale to se může změnit, víc je poznej, choď s nimi ven, zábavě se nevyhýbej a uvidíš, že ty, o kterých sníš, najdeš i ve svých reálných. Já ti úplně rozumím, mám to stejně, ale koukni - co takhle začít psát povídky? Třeba ti to hned ze začátku nepůjde, ale piš, piš, piš, popiš všecno, co si představuješ, to, co si přeješ, dělej si knížku a třeba to vydávej na nějakých stránkách pro pisálky (our stories, například..) a pořádně se na tom vyřádi. A uvidíš, jak tě to bude bavit! :)) A když tě někdo někam pozve nebo s tebou bude chtít trávit čas, neodmítni ho. Takhle se nezměníš, takhle nezměníš svůj pohled na svět a ani nepoznáš lidi, co by za to mohli stát a byť nevědomky ti pomoci. A když nebude nikdo po ruce, piš, sni a užívej si to, co sis vymyslela. Koneckonců, to nedokáže každej, si myslím, a když nebude realita zas tak skvělá, sny se budou hodit. Ale nenech, abych tě to ovlivnilo v tom pravym světě. Tak to zůstane stejný. :) Je to jednodušší, než se zdá, opravdu.. kdysi sem si myslela, že jsem případ pro Bohnice, ale nebyla jsem, jen se začni bavot a neboj s ebýt happy. Každý svého štěstí strůjcem. :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.