Zástavní právo bytu - Paribas s.r.o

Od: Datum: 13.08.14 21:23 odpovědí: 9 změna: 21.08.14 21:38

Dobrý den,

zajímám se o koupi bytu, je na něm zástavní právo smluvní od společnosti Paribas s.r.o. Děrné 53, Fulnek IČO: 28649940, tato společnost je prý věřitel. Půjčku měli od Raiffeisen Bank, ale nějak to přešlo na tuto společnost.

Chtěl bych se poradit. Je potřeba uhradit ne malý dluh této společnosti, aby se tento byt dal vůbec prodat.

Co si o této společnosti myslíte? Nerad bych přišel o peníze a neměl ani byt. Při placení by šla docela vysoká částka této společnosti a zbytek majiteli.

Děkuji pěkně


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.08.14 21:41

Nevím, společnost neznám. Zadejte si ji na http://obchodni-rejstrik.podn…kani.cz/28649940/paribas-sro/ , jestli se Vám z toho kolotoče vztahů a adres neroztočí hlava: Ostrava, Olomouc, Praha a Vy uvádíte Fulnek. V každém případě nechat smlouvu ošetřit dobrým advokátem a plnění vázat na zápis nového vlastníka do KN a výmaz zástavního práva. Sám se do toho nepouštět a eventuelní nabízený právní servis ze strany zprostředkovatele nebo věřitele nebrat.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 13.08.14 21:52
avatar

Hledala bych jiný byt. Jste si jistý, že je tato společnost jediný věřitel a že ten člověk nemá další dluhy jinde? Až 3 roky zpětně se mohou hlásit jiní věřitelé co se budou cítit poškozeni (upřednostnění věřitele). Pak se lehce stane, že jste sice zaplatil ale nemáte nic.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dannniel
Datum: 14.08.14 21:51

Opravdu se může stát, že bych mohl platit po převodu do mého vlastnictví ještě nějaké starší dluhy předchozího majitele? Mělo by to přeci přejít na předchozího majitele a ten by již byt nevlastnil, není to tak?

Děkuji pěkně

Datum: 14.08.14 22:01

Po zápisu Vašeho vlastnického práva do KN Vám nic takového nehrozí. Peníze dát do notářské úschovy a před splněním výše uvedených podmínek neplatit ani korunu. Než budete zapsán v KN, je v tomto státě možné kdeco.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.14 08:42
avatar

Ampér, upřednostnění věřitele znamená, že pokud se ostatní věřitelé ozvou (do 3 let), že jeden byl upřednostněn, vrací se vše na začátek a vy v tom případě máte smůlu.

doplněno 15.08.14 09:37:

http://www.ipravnik.cz/cz/cla…veho-obcanskeho-zakoniku.aspx

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.14 09:43

Nejsem právník, nechám se tedy poučit.

1. Nechápu proč by z trestného činu dlužníka měl být odpovědný nový majitel (i když v tomto státě...)

2. Pořadí hrazení pohledávek je dáno zákonem a pohledávky zajištěné zástavním právem mají přednost, ne?

3. Kdyby to bylo, jak píšete, tak jakýkoliv byt nebo dům zajištěný zástavním právem třeba banky by v tomto státě byl neprodejný a že se jich prodává.

doplněno 15.08.14 10:02:

Díky za doplnění. Jako obvykle je to právničinou a je třeba to přeložit. Dle mého stěžejní pro tazatele je následující:

. Nabyla-li pak třetí osoba k věci, z níž by se věřitel mohl jinak domoci uspokojení, takové právo, že se proti této osobě neúčinnosti (již) dovolat nelze (jde např. o dalšího, dobrověrného, nabyvatele /dle mého tazatel/), má ten, proti němuž se věřitel neúčinnosti právního jednání mohl dříve dovolat a za jehož držby právo třetí osobě vzniklo /dle mého Paribas s.r.o./, vůči věřiteli povinnost k náhradě škody.

Nebo prosím o vysvětlení, případně poslání k šípku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.14 10:08
avatar

Nejsem právník. Řešila jsem-dluhy zetě a chtěla odkoupit jeho byt na kterém je hypotéka (zaplatit bance hypotéku), byla jsem od toho odrazena právníkem, právě z důvodu upřednostnění věřitele.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavla2014
Datum: 15.08.14 12:42

Když si přečtete textaci zákona na který odkazujete, tak relativní neplatnosti prodeje nemovitosti by se věřitel domohl jen tehdy, pokud kupující věděl a nebo musel vědět o úmyslu krátit věřitele, nebo byl kupující k prodávajícímu osobou blízkou a nebo muselo být zřejmé, že prodávající mrhá majetkem (prodává značně pod cenou či převádí bezúplatně). Každopádně v takové situaci se vyplatí celou transakci svěřit odborníkům - kupní smlouva notářským zápisem + notářská úschova.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dannniel
Datum: 21.08.14 21:38

Dobrý den,

mohl by mi to někdo laicky vysvětlit jak je to s tím věřitelem? Pokud se mu vše zaplatí, mohu mít při koupi nebo po koupi bytu opět nějaké problémy?

Děkuji pěkně

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.