Co s prošlými minerálkami?

Od: Datum: 08.09.14 23:29 odpovědí: 15 změna: 10.09.14 01:38

Hoj ahoj, na bytě mám prošlé minerální vody, cca šest až osm lahví. Budu je muset zlikvidovat. Ale je mi to líto, jen tak to vylít. Je mi jasné, že pít to určitě nemůžu. Nějaký nápad co s tím nebo to prostě přijde do záchodu a umyvadla?

doplněno 08.09.14 23:55: No, kdyz oni jsou prosle tak pul roku, mozna víc. Staly v pokoji, kam mozna svitilo slunce a v lete tam bylo dost horko. Pit to riskovat nebudu, jsou totiz slazene, kdyby nebyly, tak bych o tom mozna uvazovala...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.09.14 23:34

jak dlouho jsou prošlé? Půl roku bych asi neřešila a klidně to vypila.

Ohodnoceno: 0x

Od: pepr®
Datum: 08.09.14 23:35

A proč byste to určitě nemohla pít? Pokud nebyly na slunku, tak bych v tom problém neviděl.

Není to Spotřebujte do... ale Minimální trvanlivost tj. datum do kterého výrobce při správném skladování ručí za kvalitu.

Ale pokud vám je to proti srsti, tak bych s tím zalil kvítka. A kdybyste se kvůli minerálům strachovala a zdraví kytiček, tak naředit, např. kohoutkovkou.

doplněno 08.09.14 23:50:

...strachovala o zdraví kytiček...

doplněno 09.09.14 09:14:

No tak pokud jsou slazené, tak na ty kytky moc vhodné nejsou. Takže vypít

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.09.14 23:43

Třeba maličkou minerální koupel nohou.

A v lázních mi říkali, že po minerální kupeli se nemám moc silně utírat ručníkem, aby ty minerály zůstaly v kůži co nejdéle.

Od: ben®
Datum: 08.09.14 23:45

Dobrý den, neřešit, podchladit a vypít - čůrat po nich budete stejně a jiný problém nehrozí.

Zdravím!

doplněno 08.09.14 23:55:

Byla doba, že člověk byl rád, že nějakou minerálku v obchodě sehnal - a nějaký datum . . .

doplněno 09.09.14 00:06:

anzionka - cukr se nekazí. Byl by problém jednu láhev otevřít a ochutnat? Bojíte se závažného poškození organismu? Očekáváte chorobu ze slazené a uzavřené minerálky? Plavou v té láhvi nějaké cizorodé a viditelné látky? Případně ty láhve někomu darujte - bude rád a pošmákne si.

doplněno 09.09.14 09:21:

anzionka - je to starost, co? Jídlo (a pití) si nemá člověk "eklovat". Odložené minerálky budou sice podezřelé, ale svého majitele si jistě najdou.

Datum: 08.09.14 23:53

Pokud sedí u data spotřeby alespoň letopočet, a byly slušně skladované, taky bych to neřešil. Pokud se přesto rozhodnete neriskovat, podarujte aspoň květiny, lít to do záchodu je fakt luxus. Předpokládám, že jde opravdu o minerálky a ne nějakou chemickou "vodu"

Datum: 09.09.14 04:12

Já bych normálně vypila. V oslazené minerálce se nemá co zkazit.

Datum: 09.09.14 05:39
Než abych podobné vylil do kanálu liju to do kompostu. Jak voda tak i cukr kompostu pomůže
Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.09.14 05:41

Také bych byla pro vypití. V minerálkách se nemá co zkazit. Je tam cukr, nějaká příchuť. Vychlaďte si je a vypijte. Nejsem člověk, co sní třeba zkaženou tlačenku, potraviny si hlídám, ale prošlou minerálkou si nezpůsobíte opravdu žádnou újmu. Občas natrefím v nedaleké Jednotě ve stojanu s prošlými věcmi třeba na hruškovou či švestkovou Poděbradku a i jiné vody. Tak si pokaždé 1 - 2 kousky koupím. Je to podstatně levnější a nic tomu není.

Vodou s cukrem bych zalévat pokojovky rozhodně nedoporučovala. Jaga.

Datum: 09.09.14 08:49

A když je někde venku nechám ležet, "ujme" se jich někdo? Však víte...

Datum: 09.09.14 08:54

určitě si je někdo vezme , když je nechcete sama spotřebovat

Datum: 09.09.14 09:25

Máš kytky? Pokud ano, máš problém vyřešen ;)

Datum: 09.09.14 09:30

Na bytě mám momentálně jeden uhynulý kaktus, který jsem tam zapomněla spolu s těmi minerálkami. *smich* Jinak si opravdu pohrávám s myšlenkou, že bych je nechala u popelnic, ty minerálky. Ale zase nechci, aby někomu z nich bylo špatně.

Datum: 09.09.14 18:56

To je zbytečná obava. Těm minerálkám určitě nic není.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.09.14 19:22

Vždy máš možnost ji vylít.Nejprve si jednu vychlaď,otevři a okoštuj,pkd bude chuť normální-vypij je,to snad poznáš? Nevím zda-li by ji bezdíci vypili,možná tak satrý pivo nebo víno ale vodu,byť minerální!?

Datum: 10.09.14 01:38

Pokud byly PET na slunku, vymyl se z nich do minerálek dioxin. Já bych to nepil. A pokud jsou slazené, vylít do záchodu a fertig. Pít slazenou minerálku je ihmo logický nesmysl - minerálku pijeme kvůli příjmu minerálů, ale cukr zabrání jejich vstřebání a ještě musí naše tělo vydat další minerály na zmírnění kyselosti způsobené tím obsaženým cukrem.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.