Zákonné zaměstnávání

Od: Datum: 13.08.14 20:18 odpovědí: 11 změna: 15.08.14 03:36
Dobrý den, mám jen otázku ohledně zaměstnávání osob - zaměstnanců bezpečnostních agentur.
Je zákonné, aby zaměstnavatel - bezpečnostní agentura zaměstnávala osobu - zaměstnance na Dohodu o pracovní činnosti, připadne na Dohodu o Provedení práce? Slyšel jsem, že takto zaměstnávat zaměstnance je v rozporu se zákonem. Pokud prý podle tzv. IČA je hlavním oborem firmy Bezpečnost a ostraha majetku a osob, pak je prý nutné zaměstnávat zaměstnance na HLAVNÍ PRACOVNÍ POMĚR.
Nebo je to jinak? Pokud někdo odpověď víte, dejte prosím vědět. A zajímal by mě konkrétní zákon, případně sbírka, odkaz atd.
Děkuji Reno.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.08.14 20:27

Dobrý den.To by znamenalo,že většina bezp.agentur porušuje zákon?Co já vím tak zaměstnávají 90% OZP nebo SD a na DPP.A jestli existuje zákon,který popisujete tak ho dobře ukrývají

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.14 21:47
avatar

DPP i DPČ jsou dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr. Rozhodnutí, zda zaměstnavatel zaměstnance zaměstná v pracovním poměru nebo mimo něj, je na zaměstnavateli. Ze zákonů doporučím zákoník práce.

doplněno 13.08.14 22:36:

Zrovna u těch agentur mi dohody přijdou pochopitelné. Agentury nehlídají samy sebe, ale zajišťují ostrahu jiným firmám (obchodům, ...). Jsou závislé na tom, jaké smlouvy a na jakou dobu s nimi tyto firmy uzavřou. Ví-li zaměstnavatel, že nemá práci na pracovní poměr, uzavře dohodu ...

Víc mi vadí dohody třeba u výrobních podniků.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: batt
Datum: 13.08.14 22:07
Chápu to,většina zaměstnavatelů si přece nebude dělat starost, s odvody za zaměstnance státu. Ať si to řeší zaměstnanec sám. Dostává přeci královský zaplaceno - plat kolem 9 000 korun měsíčně, každý po tom touží. Jen MIT co nejmíň starostí se zaměstnanci a zametat s nimi. Po***ná vláda této demokratické země ať ssi dělá za minimální mzdu!
Zákonnou možností zamestnavate je zaměstnat člověka na dobu určitou nebo neurčitou s tříměsíční zkušební dobou, ale proč, když můžu ojebat zaměstnance i státní kasu, že?
Vláda Klause, Topolánka, Kalouskovy církevní restituce, kdy si málem nadělal do kalhot... Masakr
Datum: 13.08.14 22:21
avatar

Kdybysme tu měli řešit politiku, tak nic jiného neděláme a rohádáme se tak, že se to tu může rozpustit. Stačí ty hádky před volbami. Je to košér, tak nic nenaděláte. Kdo nechce, nemusí to dělat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: njn
Datum: 13.08.14 23:02

Ehm, židé byli likvidováni na základě zákona, naši váleční hrdinové kupříkladu také, takže to asi také bylo "košer"?!

...jinými slovy, je dobře, že o věcech přemýšlíte...

...a jinak do značné míry souhlasím, že to přeci jen dělat nemusíte.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: njn
Datum: 13.08.14 22:36

Inu, tupé zbabělé české ovce, které stále dokola volí ty samé zločince, místo aby je z oken házeli. Přičemž rozptýlím vaší naivitu - pakáž z ODS, TOP09, ANO, apod. je ta samá bolševická verbež jako z CSSD, KSCM, KDU, apod., a ti všichni zcela spolupracují ovládáni "kontroverzními podnikateli" (rozuměj korupčnickými zločinci – povětšinou bývalými veksláky). A dokud si to tupé zbabělé české ovce nechají líbit, tak to tak bude.

Jinak oblíbenou praktikou gaunerů z "bezpečnostních" agentur je třeba i to, že si založí víc společností, a když u jedné vyčerpáte zákonné požadavky pro práci na dohodu, tak vás převedou do druhé, kde děláte to samé – opět ojebáváni.

Ale když už se české ovce nechávají zabíjet pančovaným chlastem, padajícími mosty, třikrát ojebat H-Systémem a ještě sledovat, jak viníky soudruh zločinec Klaus amnestuje. A nenajde se jediná dobrá duše, která by měla potřebu alespoň trochu "srovnat účty". Tak vaše komická výplata je komický problém. Inu, proč na takových slaboších neparazitovat, že?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.08.14 14:09
avatar

A kolik jste jich už vyhodil Vy? Nebo jste taky zbabělá ovce?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.14 14:37
avatar

batte, Vám se nelíbí odpověď id Ives, nebo si potřebujete zanadávat?

Jestliže to je tak jednoduché, jak popisujete, proč se nepustíte do podnikání, třeba ostraha a nedávate zaměstnancům více peněz..

Je to přeci tak snadné, nebo i snadnější nadávat na ostatní..

Ohodnoceno: 2x
 
Od: batt
Datum: 14.08.14 22:55
Víte neznám nikoho, komu by doma z kohoutku tekly místo vody peníze. .. ale Vám asi ano. Že?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.14 03:36
avatar

batt-at uz jsi on či ona...sorry ale tyhle socialisticky kecy...,takže pokud ti to tvuj ramec realneho chapani dovoli,predstav si to...zacneme od zacatku-zameru ze chci neco vyrabet,tvorit...I/ musím mít nápad(nebo ho koupit)...II/ musim mít(nebo koupit odpovídající výrobní prostory-schválené úřady...III/ musím mít strojní vybavení,schválení,licenci,homologace,atestacee atd...IV/ musí mi to něco mít kdo vyrobit,zabalit,distribuovat atd...A to jsme na začátku a bavíme se o řádech milionu-pokud je nemám,tak si je nekde musím půjčit...a bež do banky ze chceš vyrábět to a to a potřebuješ cca.10 milionu-vyrazí s tebou dveře...Uz si to dokážeš alespon trošku představit...? Pokud ano,uvědomiš si co jsi tu vypustil(a) za nesmyslný žvásty,poněvadž jakékoli podnikání v CR stojí takový peníze,nervy a cas,že ten kdo si to nezkusil,neumí představit-ale má přesně podobné pseudonázory bývalé IV.cennové skupiny...Pokud chceš ,což je důležité,máš tu možnost si to zkusit,jenže sorry ale ty by jsi "narazil" už u prvního předpokladu k jakémukoli úspěchu,a to je nápad...proto dál budeš jen sedět,závidět a žrát se úspěchem jiných...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.08.14 12:47

Jen by mě zajímalo, jestli tazatel chce zaměstnávat a nebo bonzovat a dělat problémy? Měl jsem známého, který měl pidi firmičku, nějaké hlídání na dráze a ti jeho zaměstnanci byli šílení, pořád hledali nějaké zákony, že nemaj tekoucí teplou vodu, že nemaj místnost s kuchyní, že nemaj splachovací záchod. Když k němu nastupovali, tak věděli do čeho jdou, prostě pochůzky po trati, páč cikorky kradli i šrouby z pražců, no prostě síla...

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.