Natáčení na veřejnosti

Od: Datum: 13.08.14 03:31 odpovědí: 4 změna: 13.08.14 09:43

Zdravim,

Prosim o jakoukoli právní radu k natáčení nočního života a všech věcí s tím spojené.

Rád bych začal točit klipy k muzice a chystám se tahat kameru všude, chci točit noční prahu a vše s tím spojené (kluby, lidi před klubem , taxíky atd). Počítám s lidmy kteří budou agresivní , kteří budou chtít záběry vymazat , dokonce i s tím že mě možná okradou.

Co si vůbec můžu v noci v Praze dovolit natáčet? Díky Michal


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.08.14 06:23
avatar

V rámci zachování zdraví bych toto určitě nedělal.!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.14 06:30

Raději netočte na Václavském náměstí a přilehlých průchodech/pasáže/ ve večerních hodinách.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.14 06:33
avatar

Nový OZ:

§ 84

Zachytit jakýmkoli způsobem podobu člověka tak, aby podle zobrazení bylo možné určit jeho totožnost, je možné jen s jeho svolením.

§ 88

(1) Svolení není třeba, pokud se podobizna nebo zvukový či obrazový záznam pořídí nebo použijí k výkonu nebo ochraně jiných práv nebo právem chráněných zájmů jiných osob.
(2) Svolení není třeba ani v případě, když se podobizna, písemnost osobní povahy nebo zvukový či obrazový záznam pořídí nebo použijí na základě zákona k úřednímu účelu nebo v případě, že někdo veřejně vystoupí v záležitosti veřejného zájmu.

§ 89

Podobizna nebo zvukový či obrazový záznam se mohou bez svolení člověka také pořídit nebo použít přiměřeným způsobem též k vědeckému nebo uměleckému účelu a pro tiskové, rozhlasové, televizní nebo obdobné zpravodajství.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss®
Datum: 13.08.14 09:43

Směrodatný je OZ, pak zákon na ochranu osobních údajů, položte dotaz na UOOU. Riskujete, že se někdo bude tvrdě bránit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.