Koupě bytu - zrušení trvalého bydliště

Od: Datum: 12.08.14 21:46 odpovědí: 2 změna: 12.08.14 22:45

Dobrý den,

budu si kupovat byt. Mám strach z toho, že na něm budou mít nahlášené nějaké osoby trvalé bydliště.

Jde to někde zjistit, kdo tam má trvalé bydliště?

Jde udělat nějaká smlouva při koupi bytu, že se musí všechny osoby co mají trvalé bydliště odhlásit? Jak předejít takovýmto problémům, případně exekuci?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.08.14 22:14

Po koupi bytu zajděte na místně příslušný obecní (městský) úřad s platnou nájemní nebo kupní smlouvou (budete ji potřebovat také, pokud si do bytu budete hlásit trvalé bydliště). Tam si necháte udělat výpis, kdo má v bytě hlášené trvalé bydliště. Případně lze trvalé bydliště nežádoucím osobám zrušit.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.08.14 22:45

Požádejte budoucího prodávajícího, aby si zajistil a Vám před uzavřením KS předal výpis z evidence obyvatel ohledně počtu osob, které mají trvalé bydliště k Vámi požadovanému bytu. Žádost se podává na odboru Oddělení obyvatel a občanských průkazu (správní poplatek - 50,-Kč), přikládá se list vlastnictví osvědčující, že žadatel je vlastníkem bytu, k němuž požaduje příslušné údaje, některé obce si tuto skutečnost již ověřují samy.

I když Vám však prodávající předloží výpis z evidence obyvatel, že nikdo, kromě prodávajícího, nemá v bytě trvalý pobyt, stoprocentní ochranu nezískáte, neboť nemáte žádnou legální možnost si tuto skutečnost potvrdit (ověřit) těsně před podáním kupní smlouvy (návrhu na vklad) na příslušný katastr nemovitosti. Nicméně, prodávající nechť v kupní smlouvě prohlásí, že nikdo, kromě něho, nemá k bytu právo trvalého pobytu, a pokud by se takové prohlášení ukázalo v budoucnu nepravdivým, má kupující právo od této kupní smlouvy odstoupit.

Dále si v kupní smlouvě sjednejte povinnost prodávajícího zrušit právo trvalého pobytu k převáděnému bytu do určité lhůty a porušení této povinnosti spojte se smluvní pokutou.

Jakmile se stane vlastnicí bytu, máte právo sama zrušit údaj o trvalém pobytu prodávajícího, doložíte kupní smlouvu, výpis z listu vlastnictví a předávací protokol, jako doklad o tom, že prodávající ztratil své užívací právo k bytu a v bytě již nebydlí.

Těch právních možností je samozřejmě více...

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.