Drobna kradez

Od: Datum: 12.08.14 13:05 odpovědí: 8 změna: 12.08.14 21:21
Ahoj. Clovek kteryho kategoricky nesnasim a dost mi psychicky ublizil mi ukradl vec za cca 300kc. Jak se mozno branit? Bohuzel uctenku jako doklad o cene nemam. Policii se mi do toho nechce tahat.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.08.14 13:17

Tak asi na něj můžete podat žalobu, ale to Vás vyjde podstatně dráž. Ze strany policie dost záleží na tom, jak byly věci ukradeny a kdy. Zánik "trestnosti" u přestupku je jeden rok (365dní) od doby spáchání skutku. Pokud by nebyly jiné přitěžující okolnosti, jednalo by se o přestupek proti majetku podle § 50 odst. 1 písm. a) zák. ČNR č. 200/1990 Sb., ve znění pozdějších předpisů, pachateli by za to hrozila pokuta do výše max. 15.000,-Kč nebo zákaz pobytu (ten se však dává když je to opakované - recidivistům, navíc toto oprávnění využívají jak kde).

doplněno 12.08.14 21:17:

Souhlas s kapkou, nevim odkud je valdik, ale u nas plati spravni poplatek ten kdo dostane trest, jinak nikdo. Jestli si to valdik neplete s poplatkem u návrhového přestupku.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.08.14 21:21

Tak asi tak, asi budeš mít pravdu, nicméně nemění to nic na tom, že by se mu to muselo prokázat.

Od: meart*
Datum: 12.08.14 20:29

Ne. Co takhle zkusit poradnou facku? To je pane argument!

Datum: 12.08.14 20:35

Já bych to viděl na facku :D Pokud se Vám ani do toho nechce, tak mu rozbijte něco jiného než hubu, třeba mobil? (ale ne dražší než 5 tisíc) Nebo mu zkuste obejít auto klíčema... :D

Datum: 12.08.14 20:50

Aco když to auto nebude jeho, to jsou rady fakt

Datum: 12.08.14 20:53

Byl by to přestupek proti majetku, pokud by se přiznal tak by se oznámil příslušnému správnímu orgánu, nebo i bez jeho priznání, pak stejně zaplatíte na správní komisi správní poplatek za projednání, v případě že se mu prokáže že to ukradl tak ten poplatek uhradí on, v případě opačném to zaplatíte vy. Když nebude blbej tak řekne, že to neukradl, pokud nejsou svědci, tak je to tvrzení proti tvrzení. Zbytečné pak teda nějak řešit, bohužel.

Od: buss®
Datum: 12.08.14 20:53

Když toho nechcete tahat policii (obec), tak nic, pošle vás ko kelu. Zapomeňte.

Datum: 12.08.14 20:56

Ahoj. Podle mne je nejlepší obrana, přestat se s takovým člověkem stýkat, ignorovat ho, vyhýbat se mu, prostě se chovat tak, že pro Vás přestal existovat a vzít si z jeho chování ponaučení do budoucna. Tři stovky řešit přes úřady se nevyplatí a myslím si, že by Vám to ani po psychické stránce příliš nepomohlo, ani neprospělo. Je to jen můj názor, záleží na Vás, jak se k tomu postavíte Vy, po zralé úvaze.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.