Pomóc-miluji dva muže zaráz!

Od: Datum: 12.08.14 08:15 odpovědí: 10 změna: 12.08.14 19:22

Někdo můj problém bude považovat za směšný, ale mě už dlouho a dost trápí. Jsem roky vdaná, můj manžel je velice hodný chlap i tatínek. Ovšem v posledních letech nějak víc a víc myslívám na svou "první" lásku, tedy tajnou lásku, nikdy jsme spolu nechodili kvůli mě-z tehdejších mých hloupých náboženských důvodů. Vím, že i on mě miloval a znal mě, (a dál miluje, ale jako věřící naprosto respektuje, že jsem vdaná s veškerou náležitostí). Naštěstí bydlíme od sebe tak daleko, že se neplánovaně potkáme tak jednou za 2 roky a mám(e) co dělat, abychom před mým mužem ukryli naše stále vařící city. Když už se my tři potkáme, tak udělám vždy vše pro to, aby setkání nebylo delší než pár minuteček. Nemohu manželovi o našich citech říct, jsou roky pořád příliš horké-ho by to velmi zranilo. A já si s těmi city neumím pomoci, vlastně je to ještě horší-protože můj muž je docela flegmatický v otázce peněz a má "první láska" má všech "5P". Jen je vůči ženám stydlivější a proto se neoženil, jinak všichni ho vyzdvihují až do nebe, jak je skvělý (ale to nemusí, je hned vidět, jak je milý, gentlemanský, štědrý, rozumný i hezký). Jsem na sebe naštvaná, ale nemohu si pomoci. Jakobych byla zaráz zamilovaná do dvou chlapů! Je mi jasný, že můj manžel je trošku v nevýhodě, že o něm si nemohu dělat mylné představy, jenže o mé "první lásce" si moc mylné představy nedělám. Jak jsem už říkala, celá velká vesnice si jeho charakter pochvaluje a tvrdí, jak jeho manželka by se měla naprosto jak v ráji. Má i skvělé a skvěle placené zaměstnání, s dětmi to umí luxusně apod. Přirozeně, když mi můj manžel občas emocionálně ublíží, vidím se hned u "první lásky".Máte prosím někdo podobný problém? Jak mám s tím naložit? Ani nevím, zda můj manžel něco tuší nebo ne. Spíš asi ne. Včera jsme mou "první lásku" po dvou letech potkali. Co mám dělat? Neumím ty city ze sebe smazat. Určitě mohou být zesíleny i tím, že mě ta monotonnost jednoho stejného muže už prostě nudí, ale já nechci ani duševně svému muži zahýbat! Díky za vaše rady!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mcgregor
Datum: 12.08.14 09:29

Pokud se nepletu vy jste si svého manžela už vybrala. Všechno ostatní už je jen eventuální, "nechutný" zápis do statistik moderní rozvodové doby, čísly cca 60%. Myslím, že Vás pálí dobré bydlo a vzhledem k okolnostem si idealizujete jak svoji první lásku tak fakt, že rozvod kvůli už jen kvůli dětem bude nejspíš "sranda", navic na vesnici. Na rozdíl od jiných zemí světa, tady máte bohužel možnost volby :D Dělejte, jak myslíte, rozhodnout se musíte sama.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: buss
Datum: 12.08.14 10:04

To přece nikdo za vás nerozhodne, sedněte, pište pro a proti. I později budete váhat zda rozhodnutí bylo správné. Když vám někdo poradí, svedete pak neúspěch na něj? Bojíte se?Takových s tím "kdyby" je, táhne se to s námi od pobrání rozumu. A co v rodině s tou monotónností děláte vy? To jak se ten pán jeví navek, neznamená, že takový skutečně je.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.14 10:24

Jestliže jste spolu nikdy nechodili, tak se může jednat snad o zamilovanost, ale ne o lásku. Nechodili jste spolu podle vás z hloupých náboženských důvodů. Tato překážka dnes už neplatí? Případného partnera si moc idealizujete, nebude to samo sebou, že nemá partnerku. Není to, to samé, poslouchat jak ho všichni chválí a žít s tím člověkem. Možná si namlouváte, že je sám proto, že hoří láskou k vám. Potkáte ho jednou za 2 roky a víte, že to umí s dětmi.

Nevím, proč jste si brala svého muže, když jste milovala druhého. Podvedla jste ho už tehdy, tak teď si už vrásky dělat nemusíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.14 10:27
avatar

Promiňte, ale mluvíte jako zamilovaná puberťačka a ne jako máma od dětí. Vaše první láska má všech 5P, protože jste si ji takto vysnila. Jaktože takový bezva chlap ještě není ženatý? Proč ho ještě žádná ženská neulovila? Není to tak trošku divné? Dejme tomu, že byste dala své "lásce" průchod a dali jste se dohromady. Jak myslíte, že by dále bylo? Nevěra by jednou vyšla napovrch, řešila byste možná rozvod, tahání o děti, o majetek. Děti by měly nového tatínka, kterého by ale dost možná nesnášely a on je. Málokterý chlap radostně přijme děti z prvního cizího vrhu, většinou to dopadá tak, že děti z prvního manželství jsou na druhé koleji. Není to pravidlem, ale stává se to dost často. Toto chcete? Opravdu? Přestaňte básnit jako pobláznělá mladá teenegerka a začněte se chovat jako rozumně uvažující dospělá žena. Každý vztah zevšední, zevšedněl by časem i vztah s vaší láskou s 5P. Takový je život. Ale jestli si chcete rozbourat možná fungující rodinu, tak hurá za svým "štěstím".

Ohodnoceno: 5x
 
Od: milan23*
Datum: 12.08.14 18:18
Co je 5P?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.14 19:22

Nejdůležitější P: Prachatej, ostatní nejsou podstatná

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.14 10:39
avatar

přečtěte si knihu Nikdy o tom nemluv od Kathy O´Brien. Ta kniha sice není o vašem případu, ale je v ní pěkně popsáno jak taky může vypadat spořádaná, katolická, věřící rodina, které vládne hezký, štědrý, milý, veselý a společenský člověk.

Všichni *cert* *cert* *cert* z něj musí být v extázi a vy hned budete mít ve věci jasněji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.14 10:50

Zřejmě Vás pálí dobré bydlo. To co k němu cítíte je jen zamilovanost, která při společném žití velmi rychle opadne. A pak je všechno stejné v bleděmodrém.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.08.14 10:51
avatar

Řiďte se svým rozumem, ne tím, co říká celá vesnice. S manželem máte už nějaké ty roky odžité, jistě jste spolu prožili dobré i zlé...Popřemýšlejte o tom, jestli se nevyplatí spíše soustředit energii na to, jak manželství udržovat, čím vztah oživovat, abyste se nenudila s manželem. Každý vztah po letech zevšední, je jen na Vás, jestli si chcete komplikovat život s někým, s kým nemáte odžito vůbec nic. Kdyby byl tak dokonalý, jistě by už manželku měl. To, že se doposud neoženil neznamená, že čeká právě na Vás...Chápu, že citům člověk neporučí, ale pouvažujte o tom, co Vám ve skutečnosti v životě chybí a řešte to se svým manželem. Komunikujte s ním o svých pocitech a neoddávejte se myšlenkám na to, co by bylo, kdyby...Je hodně lidí, kteří přijdou na to, že toho nejlepšího partnera už měli, až když ho ztratí a je pozdě...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.08.14 11:04
avatar

Vsichni radci tu podle me radi dobre. Je jasne, ze s manzelem to neni tak ruzove jako Vase predstavi, ikdyz se nezakladaji na realite. Dejte si velky pozor na to, aby jste se od te reality neodtrhla a neznicila pekny vztah a rodinu, kterou jiz mate a zcela funkcni. Pisete, ze Vam manzel obcas emocionalne ublizi, to udela nevedomky asi kazdy. Hadky k zivotu patri. Pochybuji, ze vy by jste se sveho muze nekdy nedotkla a take od Vas neutika.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.