Zubař- korunka

Od: Datum: 11.08.14 19:14 odpovědí: 5 změna: 12.08.14 07:19

Chci se zeptat, zubař mě říkal, že mě dá možná do pusy korunku. Tak se chci zeptat jestli se ten zub kam se ta korunka dává musí vytrhnout a jak to vlastně celé probíhá. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.08.14 19:57

Korunka je kovový, dnes spíše keramicko-kovový nebo celokeramický "povrch" zubu - ten zub, resp. jeho vnitřek a to, co ho drží v dásni, tam musí být, na něj se to nasadí. Kdybyste jej neměl, musí Vám tam zubař dát nejdříve implantát zubu a na něj teprve korunku. Ale to už je o dost složitější, bolavější a dražší proces.

Ohodnoceno: 0x

Od: kutululu
Datum: 11.08.14 20:07

Pokud ještě máte kousek zubu, na kterém může korunka držet, nasadí ji na něj. Pokud ne, zub se zbrousí na úroveň dásně a na něm se nejdříve udělá kořenová nástavba, na kterou se až poté korunka nasadí. Určitě se nebojte všechno je bezbolestné ;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.08.14 20:58

Já mám vyvrtanou větší díru zubu. Ta hmota, co se tam dává v jedné části popraskala a vypadla.

Od: kutululu
Datum: 11.08.14 21:16

Pokud už není možné dát na zub plombu, protože je v zubu moc velká díra a nebo je ho jen část, tak se dává korunka, aby to nějak vypadalo, zub nebolel a mohl jste kousat. Záleží na Vašem lékaři, zda zub jen opracuje, aby vypadal jako kořenová nástavba a na něj korunku nalepí a nebo se rozhodne ho celý zbrousit, Já mám už 4 korunky a každou mi moje zubařka dělala úplně jinak, mám jak metalokeramickou tak celokeramickou a už dva roky mě upozorňuje, že bych s jedním zubem měla jít opět na korunku, ale jak vidíte, tak to tolik nespěchá :)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.08.14 07:19

Nemějte žádný strach. Nic se asi trhat nebude. Pokud tam máte pevně ten zbytek vlastního zubu, zubař jej přibrousí a udělá si z něj tak základ pro korunku. Nebolí to, opíchá Vám okolí zubu před broušením injekcemi. Není to nic moc, ty injekce, ale vydržet se to dá. Jsou i horší věci.

Z původního zubu zbrousí takový čep, udělá Vám otisky. Za nějaký čas bude korunka podle těch otisků hotová. Mezitím /měla jsem díru vpředu/ mi zubařka půjčila náhradní korunku. Nebyla přesně pro mě, ale na první pohled to vypadalo rozhodně líp, než mezera v puse. Když mi pak vlepila tu pro mě dělanou, tu provizorní si zase nechala pro jiné chudáky.

Nic nebolelo. Korunka vypadá přirozeně. Má ale jednu ošklivou vlastnost - občas mi vypadne, naštěstí tak 2 x do roka. Je nutné ji najít, schovat, i kdybyste ji spolkl, potom hledat po vykonání potřeby. To se mi sice ještě nestalo, ale známému ano. Zub se pak vyvaří, dezinfikuje a vrátí se na své místo. Je to nepříjemný pocit, ale lepší, než ji zase platit a dávat zdlouhavě znovu dělat. Je to drahé a dlouho to trvá. Proto postupně vyřazuji ze svého jídelníčku oblíbené slané arašídy, pistácie, dokonce i tolik oblíbené topinky. Nestojí to za to.

Nejvíc mě to potrápilo předloni. V noci jsem si při cestě autobusem do Itálie rozdělala oblíbený sýr s tyčinkami: Sýr + křup! Ano, bylo křup a hotovo. Vypadala jsem potom jako hladová zeď, korunku schovanou v peněžence. Nemám z dovolené ani jednu fotku s úsměvem.

Ale to Vás nechci postrašit, pokud budete ke korunce šetrný, vydrží Vám. Hlavně, kdyby se stalo cokoliv, najít ji a uschovat. Zubař ji opět vlepí.

Přeji Vám pěkný úsměv bez mezer! Jaga.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.