Nevyřízená reklamace - vrácení peněz za přísl

Od: Datum: 11.08.14 13:23 odpovědí: 3 změna: 14.08.14 09:49

Zdravím rádcové, jistě se zde najde někdo, kdo by věděl odpověď na můj problémek.

Kupoval jsem tiskárnu společně s novým větším tonerem a speciálními papíry, vše v jedné objednávce. Tiskárnu jsem z důvodu vady reklamoval a nyní již uběhla doba 30 kalendářních dní, do kdy měla být reklamace vyřízena.

Sepsal jsem tedy odstoupení od kupní smlouvy a nyní přichází kámen úrazu. Předmětem reklamace byla pouze tiskárna, ale je tedy nyní možné odstoupit od celé kupní smlouvy a nebo pouze od reklamovaného zboží?

O co mi jde? Za tiskárnu mi vrátí peníze, ale zůstane mi nepoužitý toner a rozbalené papíry, které ani jedno už nevyužiji, protože bych si již tuto značku tiskárny znovu nekoupil.

Lze tedy vráti vše a nebo se mám smířit s tím, že příslušenství již nevrátím?

Díky za rady.

S.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.08.14 13:53

a kdo by toto pak zaplatil shopu? Prislusenstvi je neco jineho nez samotna tiskarna. Proste bud rad, ze neco dostanes.

Ohodnoceno: 0x

Od: pacourek*
Datum: 11.08.14 14:36

To zaleží na to jak je to napsané v kupní smlouvě (učtence) pokud odstupujete od smlouvy tak od celé

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.08.14 09:49

Je to pochopitelně "včetně příslušenství", neboť příslušenství je určeno k tomu, aby bylo užíváno s věcí hlavní.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.