Pracovní agentury?

Od: Datum: 10.08.14 20:22 odpovědí: 5 změna: 11.08.14 17:05

Dobrý večer,nevíte kolik jsi berou pracovní agentury?Jdu pracovat do Německa přes agenturu...děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nenitojedno
Datum: 10.08.14 20:37

Většinou je to procentuálně z platu - a když ti zajistí plat 40-50tis, i po srážce máš 2x víc než na stejném místě v ČR...

Ale abys nezůstal v zahraničí jen tak hledět do stěny bez peněz... zkus si zjistit v oboru někoho, kdo tam už dělá a doporučí i agenturu... případně rovnou doporučí tebe bez agentury.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ben®
Datum: 10.08.14 21:19
avatar

Dobrý den, rozumím tomu správně, že již máte sjednanou práci přes agenturu a neznáte podmínky? Proč jste se na vše nezeptal v agentuře, která (pokud je seriózní) nemá co tajit a jistě vše ráda vysvětlí? Takto si můžete docela slušně "naběhnout". Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.08.14 22:54

Za zprostředkování práce si agentura práce nesmí vzít od zájemce žádné peníze, provize platí agentuře práce uživatel. Pokud po vás AP chce peníze, jedná se o nelegální postup.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: honza28
Datum: 11.08.14 16:56

Já právě slyšel že jsi strhávaji z platu 80euro po dobu 5měsicu..pak už ne...

Datum: 11.08.14 17:05

Je to nelegální, mohl byste to vymáhat zpět a agenturu práce nahlásit na příslušný inspektorát práce:

§ 58 z.č.435/2004 Sb., o zaměstnanosti

(1) Agentury práce mohou provádět zprostředkování zaměstnání na území České republiky nebo z území České republiky do zahraničí a ze zahraničí na území České republiky.

(2) Zprostředkování zaměstnání mohou agentury práce provádět bezplatně nebo za úhradu, včetně úhrady, při které je dosahován zisk. Při zprostředkování zaměstnání za úhradu nemůže být od fyzické osoby, které je zaměstnání zprostředkováváno, požadována úhrada.

(3) Ve prospěch agentury práce nebo užživatele jsou při zprostředkování zaměstnání za úhradu rovněž zakázány jakékoliv srážky ze mzdy nebo z jiné odměny poskytované zaměstnanci za vykonanou práci.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.