Muzu v tomto podnikat?

Od: Datum: 09.08.14 09:14 odpovědí: 7 změna: 10.08.14 15:44

Preji krasny den. Chci vedet vse o zalozeni živnostenskeho listu a podnikani. Chtel bych se zamerit na poradenstvi v oboru ktery tady snad neni, nebudu konkretni, dejme tomu treba zatloukani hrebiku. Aby za mnou chodili lide a ja jim daval poradenstvi jak zatlouknout hrebik. Prosim, berte to obrazne. Co k tomu vse potrebuji. Ve svem stalem zamestnani chci byt nadale, tak je to vedlejsak. dekuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 09.08.14 09:20

Na vše vám odpoví živnostnenský zákon, i co k tomu je třeba znát, doložit. Též poradí na úřadě. A pak platby daní, zdravotní sociální. Podnikat můžete ve všem, co nezakazuje zákon.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.08.14 09:30

Upozorním ještě na jednu věc: píšete, že chcete podnikat a stále pracovat. Nevím, jakou činnost vyvíjí Váš zaměstnavatele, ale pozor na ust. § 304 ZP:

§ 304

[Vedlejší výdělečná činnost]

(1) Zaměstnanci mohou vedle svého zaměstnání vykonávaného v základním pracovněprávním vztahu vykonávat výdělečnou činnost, která je shodná s předmětem činnosti zaměstnavatele, u něhož jsou zaměstnáni, jen s jeho předchozím písemným souhlasem.

(2) Jestliže zaměstnavatel souhlas podle odstavce 1 odvolá, musí být odvolání písemné; zaměstnavatel je povinen v něm uvést důvody změny svého rozhodnutí. Zaměstnanec je pak povinen bez zbytečného odkladu výdělečnou činnost skončit způsobem vyplývajícím pro její skončení z příslušných právních předpisů.

(3) Omezení stanovené v odstavci 1 se nevztahuje na výkon vědecké, pedagogické, publicistické, literární a umělecké činnosti.

(4) Ustanovení odstavců 2 a 3 se použijí, pokud zvláštní zákon nestanoví jinak.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.08.14 14:49
avatar

Projděte si živnostenský zákon a hlavně seznam volných živností, na které můžete mít živnostenský list bez toho, abyste musel mít nějaké zkoušky. Pokud se tam někde zařadíte, tak si nechte živnostenský list vystavit, přihlásíte se na sociální a zdravotní pojištění s tím, že podnikání máte na vedlejší činnost. Pak samozřejmě je třeba informovat finanční úřad. A prostudujte si svoji pracovní smlouvu, jestli v ní náhodou nemáte zákaz podnikání.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kudyznudy
Datum: 09.08.14 20:47

Přihlásit se na sociálním musíte, ale pokud budete mít podnikání jako vedlejší činnost, tak nic neplatíte. Stejně tak se musíte přihlásit na zdravotní pojišťovně. Hned jakmile začnete podnikat, jsou na to hákliví. Tam neplatíte první rok, další rok Vám vyměří zálohy podle příjmu za letošek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: oklama
Datum: 10.08.14 14:11

A tyhle veškeré informace mi daji na kterem miste? Na finančním urade nebo na zivnostenskem urade? Zajima me kam prvne jit...dekuji

Od: hujer123*
Datum: 10.08.14 15:21

Samozřejmě na živnostenský. Na finančák se pújdete přihlásit k odvodům nejrůznějších daní.

V závislosti na oboru poradenství budete pravděpodobně muset prokázat kvalifikaci. Pokud chcete například radit jak začít podnikat nebo jak platit daně, raději bych se do toho nepouštěl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.14 15:44
avatar

Tohle bych řešil raději založením s.r.o.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.