Znáte nějakou autoterapii, co funguje?

Od: Datum: 08.08.14 22:44 odpovědí: 8 změna: 10.08.14 11:36

Dobrý večer,

prosím, sháním na internetu nějaké informace ohledně člověka, jež je despota a manipulátor. Našla jsem jen stránky, které tyto lidi popisují, a že se má od nich co nejdál, řeší se jen zhlediska partnerského. Ale je třeba si uvědomit, že s těmito lidmi někdy prostě musíte komunikovat, spolupracovat atd., jenže, jak to udělat, aby nebyl vždy on ten vítěz a aby si člověk ustál své požadavky. Zvlášť, když jsem člověk, co je navyklý ve všem raději pro veřejný klid ustoupit.

Máte někdo s něčím dobrou zkušenost? Nejhorší je, když nejste úplně v pohodě, on rozvine své chování a vy se zachováte pro sebe úplně špatně, podřežete si pod sebou pomyslnou větev, děláte špatná rozhodnutí, co Vám ubližují, a pak si to stále dokola vyčítáte a zase se to stane znovu.

Něco co by Vám zabránilo dělat pořád před ním tytéž chyby. Jako nějaký třeba lístek, který budete nosit v kapse a tam bude jedna věta, která nějak pomůže, třeba: Neodpovídej mu a prchej. Nebo- Klid, to zvládneš, myslí na tebe z vrchu Tvá máma.

Ještě jsem nevyzkoušela ani takové lístečky, protože cítím jen svázané ruce a nejde si nějak pomoct, něco aplikovat v reálu.

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.08.14 23:18
avatar

Hm, tady je jakákoliv pomoc marná. Jedině se naučit manipulaci nepodléhat, asertivně jít za svým a despotu neposlouchat. Dokážete to? Je to těžké a únavné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.14 23:20
avatar

Já bych bych mu pro začátek řekla, co mi vadí, a že si přeju, aby se ke mně choval jinak (říct konkrétně, co chcete) ...

To, co hledáte, už je vlastně ústupek ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.14 23:42
avatar

ivzez, sama mám (zatím okrajovou) zkušenost s člověkem, o němž si myslím, že je deprivant viz ve zkratce aspoň http://cs.wikipedia.org/wiki/Deprivant a s těmito lidmi se normálně nedá mluvit, oni neslyší lidský hlas. Pro ně jiný člověk neznamená nic než prostředek k dosažení vlastního cíle.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: pt®
Datum: 09.08.14 00:11
avatar

Deprivant - psychopat

Pokud psychopatii jsme schopni odhalit, zabráníme velkému utrpení.

"Životní cíle psychopatů bývají moc, majetek, sex, ale tím nejzákladnějším cílem je jen jeden - moc, a to pokud možno absolutní, samoúčelná moc. Mít moc obvykle znamená mít přístup k majetku i sexu, při kterém jde více o kontrolu, ovládnutí partnerky nebo partnera než o vlastní prožitek." MUDr. František Koukolík, DrSc

http://elyna.wz.cz/jak_rozeznat_psychopata.htm

Psychopat netrpí tím, že je psychopatem, pokud mu jeho hra vychází. Vždy tím však trpí jeho okolí. Psychopat ví, že působí bolest svým bližním - je mu to však jedno. Nemá svědomí, ani city v rozsahu běžných lidí, svých obětí. Lituje pouze sebe sama. Psychopati své oběti manipulují, ovládají, kontrolují a postupně zabíjejí. Psychicky i fyzicky. Argumentují tím, že jejich oběť "to tak sama chce" a "na mém místě by se moje obět chovala stejně jako já".

http://elyna.wz.cz/

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 09.08.14 20:56

Skvělé, vynikající, přesně tohle potřebuji, moc děkuji!I! To je lepší jak lístečky.

Od: pt®
Datum: 10.08.14 11:36
avatar

"pontee", rádo se stalo. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.14 23:40

Dobrý den. I když je hezké pro klid ustoupit, nejde to tak dělat pořád. Pak Vás to, jak píšete, "užírá". Zažil jsem pár lidí o nichž píšete. Oni z toho, že ustoupíte, mají jakousi radost a pravděpodobně budou zkoušet co vše vydržíte. Někdy je prostě potřeba - jak již napsala kolegyně výše - umět někoho slušně poslat k šípku. A divila byste se jak to může být účinné. Lístečky určitě můžete zkusit. A nepřemýšlela jste o pomoci třeba psychologa? Možná by vám mohl pomoci býti více asertivní.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.08.14 20:57

Taky děkuji, asertivita, to je ono! To už se dá takto lépe hledat na internetu. Díky!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.