DPP a soustavná činnost

Od: Datum: 08.09.14 22:24 odpovědí: 2 změna: 09.09.14 03:37

Dobrý den,

chtěl bych dělat pro klienty grafiku, ale bez ŽL formou DPP. Je možné to dělat opakovaně a častěji? Není to následně bráno už jako soustavná činnost za účelem zisku a je potřeba ŽL? Nechci se dostat do problému a dělat něco nelegálně, ale nemůžu si dovolit zřídit ŽL, díky tomu že jako rodina jsme na sociálce a v případě podnikání, by nám jako rodině vzali celou sociálku (bere se to automaticky jako příjem 12 000 i když třeba nic nevydělám) a to nemůžu riskovat, jelikož ze začátku by ty příjmy asi tak velké nebyly, zvlášť když studuji.

Nechci to však úplně zahodit a nedělat vůbec nic. Rád bych alespoň nasbíral zkušenosti, i když s takovou nevím, jestli je někdy využiji naplno.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.09.14 22:52

Máte možnost tuto činnost vykonávat na DPP nebo DPČ. Živnostenský list v tom případě není potřeba. Kterou formu zvolit (zda DPP či DPČ) nelze jednoznačně říct (záleží na počtu hodin a dalších parametrech)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.14 03:37
avatar

DPP je dohoda o práci konané mimo pracovní poměr. Můžete ji uzavírat opakovaně, ale pro každého zaměstnavatele můžete v jednom kalendářním roce odpracovat maximálně 300 hodin. Pro sociálku budete muset dodávat potvrzení o příjmech z DPP.

Nezapomeňte u zaměstnavatele (vždy jen u jednoho, nelze u dvou souběžně) podepsat prohlášení k dania doložit potvrzení o studiu – budete platit nižší daně.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.