Odchod za prací

Od: Datum: 08.09.14 20:10 odpovědí: 14 změna: 09.09.14 14:10

Ahoj přátelé,

Předem mého dotazu už bych chtěl poděkovat všem, kteří si tohle přečtou :)

Mám stálou práci v místě svého bydliště. Ze začátku mě tato práce bavila (byl jsem rád, když mě přijali, práce se dnes hledá těžko), ale postupem času po 8 měsících mě tahle práce nebaví, dělám ji na 99%, ale má cenu dělat něco co mě nebaví? A ani se nikam nepodívám, jsme malé město (doopravdy město cca 1800 obyvatel, ale nic tu není, nikam se nepodívám-kultura atd.)

Proto jsem si řekl dost, a že si seženu byt (stačí garsonka) v druhém největším městě Brně. A poté si najdu práci. Mám strojírenské vzdělání, myslím si že práci bych v Brně našel.

Chci znát váš názor, jestli by jste dělali práci která vás nebaví, a nebo jít do velkoměsta a užívat si život naplno (v rámci možností).


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lujs®
Datum: 08.09.14 20:13
avatar

Jezdil sem přes týden z východních čech do Brna dělat práci která mně nebavila a vydržel sem to taky.

Měl sem za to 11 tisíc čistýho a platili mi jízdný a ubytovnu. Brňáci kteří dělali se mnou měli 20tisíc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.14 20:15
avatar

Pokud nemáš nějaké závazky. Tak se seber a užívej si života. Ale udělal bych to tak že bych si začal shánět práci při zaměstaní. Je to přece jenom jistější :) Hodně štěstí!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.09.14 20:16
avatar

Každý by na vašem místě udělal něco jiného. Já bych vytrvala a našla si později práci, co mě baví, ale v místě bydliště. Na stěhování nemám žaludek a nemám ráda velkoměsta. Pokud vás to táhne do Brna a víte jistě, že je to pro vás ta správná volba, tak se odstěhujte a začněte život tam. Ale věřte, že časem vás každá práce asi začne štvát. Ono se všechno okouká, omrzí. Ještě pouvažujte nad tím, jestli byste si opravdu polepšil. Ale to asi nyní nemůžete vědět. A znáte to pořekladlo, že je lépe litovat toho, co člověku udělal, než litovat toho, že to neudělal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.14 06:19
avatar
Eulalie - a co takovy gynekolog. To se prece nemuze okoukat a omrzet...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 08.09.14 21:09
avatar

Já bych se tedy rozhodně do žádného bytu ve velkoměstě stěhovat nechtěl. Takže radši horší práci dosažitelnou z bydliště. Ale když práce fakt nebaví (resp. je odporná, nebo ničí nervy), tak se dlouhodobě dělat nedá. Ale když Vás původně bavila, není to jenom tak, že vyprchalo prvotní nadšení a zbyla "jen ta práce"? Myslíte, že v jiném zaměstnání to nedopadne stejně? Ale Vás asi táhne spíš to město, že?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 08.09.14 21:28
avatar

Dobrý den, každý je jiný a každému vyhovuje něco jiného. Pokud Vám jde hlavně o nalezení slušně ohodnocené práce a její větší výběr (i do budoucna), tak volte Prahu a okolí. Bydlení zde není problém (výběr je velký). Mimochodem, nedávno jsem četl, že průměrná dělnická mzda ve Škoda Auto (Mladá Boleslav) je přes 30.000,- Kč. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.14 05:59
avatar

Jsem člověk vesnický a do druhého největšího města by mě nikdo ani párem koní nedostal. Ani do prvního největšího. Jsme každý jiný. Ale pokud jste svobodný, bez závazků a víte, že najdete slušné místo, nerozmlouvám Vám to. Jenom si uvědomte, že když budete pracovat, ono tolik toho času na zábavy nebude. A taky tam hodně utratíte. Třeba jen to bydlení jste měl doma zadarmo,možná jen za nějaký příspěvek na SIPO.

Jen by mě zajímalo, co se stalo za zádrhel, že práci, do které jste šel skladnými pocity a naplňovala Vás, nemůžete najednou ani vidět. Po 8 měsících. Pokud je Vám třeba 25 let a mělo by to takhle jít dál,než půjdete do důchodu, vystřídal byste zhruba 65 zaměstnání. To už je jistě na Guinessovku! Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.14 07:12
avatar

Když už takhle přemýšlíte, zamyslete se i nad tím, že existuje i jiný svět, než je Brno. Chcete si trošku užívat, pokud to jde? Nechcete vidět, pokud to jde, i něco jiného než česko? A svět vidět jen na dovolené s řízkem mezi chleby? Protože až budete mít více let, bude rodina a kotva na místě. Takhle se ještě dá! Popracovat venku a pak se rozhodnout. :-D Páááni, jak já bych chtěla být mladá, bez závazků!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.14 11:54
avatar

Pokud jste mladý, bez závazku a práce vás nebaví, tak na nic nečekejte a udělejte to. Já to měl podobný, jen jsem bydlel ve větším městě (50 tisíc), ale když jsem viděl ty pracovní nabídky zde a možnost kariéry, raději jsem ihned po škole utekl do Prahy a můžu říct, že zatím to bylo mé nejlepší rozhodnutí, které jsem ve svém životě udělal.

Každému vyhovuje něco jiného, někdo změny rád nemá, ale pokud vy cítíte, že chcete jinam, neváhejte. V malém městečku vás toho moc nepotká a později odejít by mohlo být už pozdě, zvyknete si na nudnou práci, budete tu mít rodinu a uvědomíte si, že už je pozdě na jakoukoliv změnu.

Pro mě osobně je nepředstavitelné dělát práci, která by mě nebavila a bez možnosti dalšího vývinu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepan648*
Datum: 09.09.14 12:15

Zdravim, no záleží dost i na tom, zda Vám nová práce v novém místě po vynaložení všech nákladů, které budou ve velkém městě dražší, vystačí na to, aby zbylo dost i na tu kulturu :) Jinak bych také zvážil stávající zázemí versus budování nového, plus 8 měsíců na jednom místě není ještě tak strašně moc na to, že se třeba v práci něco může změnit ;) Na druhou stranu, změna je život :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.14 12:16
avatar

Ahoj, vypada to, ze jsi bez zavazku, takze smele do toho. praci ktera me nebavi by jsem nechtel a stehovani mi take nikdy nedelalo problem. V Brne je ted hodne mezinarodnich firem, ktere tu overeli vyroby, tam se strojar jiste hodi. Nejprve by jsem si ale zajistil tu praci a az potom resil vypoved.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.14 12:56

Budu hnusně negativní, abych vyvážil pozitivní náladu čišící z většiny předchozích příspěvků. Změna je dobrá věc, jen je třeba si dát pozor, aby pozitiva převážila nad negativy. Když jsem začínal v Praze, tak jeden ze starších kolegů utrousil větu: "Se ženou jsme šli do Prahy kvůli kultuře, divadlo, plesy, kina, výstavy... Postupem času jsem ale zjistil, že kvádro vůbec nepotřebuju. Stačí mi dvoje oblečení: Montérky a pyžamo." Tak směle do toho, jen si ohlídejte, aby to nedopadlo jako u zmíněného kolegy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.09.14 13:42
avatar

Já jsem ze skoro sto tisícového města, ale po škole si chci najít práci v Praze, je tam lepší uplatnění a po získání zkušeností se třeba vrátím zpátky. Vám doporučují to stejné. Pokud si v Brně najdete slušnou práci, dobré bydlení, tak nevidím důvod, proč to nezkusit. Vrátit se můžete kdykoliv. Já bych práci, která mě nebaví už po 8 měsících opustil co nejdříve.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 09.09.14 14:10
avatar

Přece si ale nemusíte hned shánět byt, můžete bydlet na nějaké ubytovně. Já sem vystřídal v brně asi 5.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.