Od kolika sama k zubaři?

Od: Datum: 08.08.14 13:30 odpovědí: 3 změna: 08.08.14 19:09

Dobrý den, chci se zeptat od kolika let mohu chodit sama k zubaři?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.08.14 14:04
avatar

my chodili povninně se ZŠ dohromady s ostatními dětmi a po ZŠ každý sám a vyberte si i svoji,já šla naivně k té samé co jsme chodili ze ZŠ a odfrkla mi"to si jako myslíte,že k nám chodíte automaticky?"tak sem si vyžádala kartu a šla naproti do dveří a nám supr zubařku a né tu můru co měla smlouvu se ZŠ.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iv®
Datum: 08.08.14 18:21
avatar
Odpovim vam trochu jinak : zalezi na výkonu zubaře. Muj 14 lety syn chodí mnohdy k zubaři na preventivky sám. Pokud lekar chce jakkoli cokoliv ošetřit (kaz), zavola mi a ja buď schvalim nebo ne. Bohužel nemůžu z prace vzdy odejit. K ortodontistce ale chodim s nim. Každou návštěvu. Nevim kolik vam je , ale pokud méně než 18, rodiče by měli dle meho jakýkoliv větší ukon schvalit. Nemyslím teď klasické plomby.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.14 19:09

Podle práva je to takhle:

§ 35

(1) Při poskytování zdravotních služeb nezletilému pacientovi je třeba zjistit jeho názor na poskytnutí zamýšlených zdravotních služeb, jestliže je to přiměřené rozumové a volní vyspělosti jeho věku. Tento názor musí být zohledněn jako faktor, jehož závažnost narůstá úměrně s věkem a stupněm rozumové a volní vyspělosti nezletilého pacienta. Pro vyslovení souhlasu s poskytnutím zdravotních služeb nezletilému pacientovi se použijí právní předpisy upravující svéprávné osoby blízké s tím, že nezletilému pacientovi lze zamýšlené zdravotní služby poskytnout na základě jeho souhlasu, jestliže je provedení takového úkonu přiměřené jeho rozumové a volní vyspělosti odpovídající jeho věku. Tím není dotčena možnost poskytování zdravotních služeb bez souhlasu.

(2) Poskytnutí zdravotních služeb na základě souhlasu nezletilého pacienta nebrání tomu, aby ošetřující zdravotnický pracovník podal zákonnému zástupci informaci o poskytnutých zdravotních službách nebo zdravotním stavu nezletilého pacienta.

(3) Jde-li o zdravotní služby, které spočívají v poskytnutí

a) neodkladné péče, která není péčí podle § 38 odst. 4, nebo

b) akutní péče, a

souhlas zákonného zástupce nelze získat bez zbytečného odkladu, rozhodne o jejich poskytnutí ošetřující zdravotnický pracovník. To neplatí, lze-li zdravotní služby poskytnout podle odstavce 1 na základě souhlasu nezletilého pacienta.

(4) Jde-li o pacienta s omezenou svéprávností, odstavce 1 až 3 se použijí obdobně s tím, že věk pacienta se nezohledňuje.

(5) Jde-li o pacienta uvedeného v § 28 odst. 4, poskytovatel vyloučí, má-li podezření, že je tento pacient zneužíván nebo týrán, popřípadě, že je ohrožován jeho zdravý vývoj, přítomnost osob uvedených v § 28 odst. 3 písm. e) při poskytování zdravotních služeb, pokud jde o vyšetření za účelem vyloučení známek uvedených skutečností.

Na základě výše uvedeného Vám může zubař provést vyšetření i bez přítomnosti a souhlasu rodiče. Obvykle to však - v praxi - chodí tak, že zubaři trvají na přítomnosti rodiče při první návštěvě, rodič jim tam podepíše souhlas s poskytováním zdravotních služeb svého dítěte (i když to zákon nevyžaduje) a potom už dítě (dospívající) chodí na kontroly sám.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.