Nejste přihlášen/a.
Škoda, že maminka se rozhodla hrát takovouhle furiantskou hru, kterou nejde stejně vyhrát a ani není jasné proti komu vyhrát. Než se úřady rozhoupají a že jim to často trvá, tobě může být klidně i 18. Vydržela jsi to už dlouho, chce to prostě zatnout zuby a vydržet do 18 pokud to nepůjde se domluvit. Chtělo by to, aby ti přítel pomohl, jak jen to půjde, abys to nějak přestála. Podrobnosti o problematice zplnoletnění neznám, zda je to možné učinit pokud rodiče nesouhlasí. Snad někdo poradí, zda to lze.
Zdravím,
taky radím vydržet do 18ti. Vaše máma zřejmě jedná pouze emočně a v podstatě vyhrocuje velice celou situaci, což nikomu neprospěje. Je jenom otázka času kdy táta vašeho dítěte chytne nerva, že nemůže vidět vlastní dítě a v cestě mu bude stát vaše máma, takže nato pozor, aby k něčemu nedošlo...to by mohlo dopadnout v afektu špatně a tím by Vaše máma měla navrch. Myslím ti něco jako, že přijde domů a uvidí tam otce dítěte, což je logické že chce vidět svoje dítě vaše máma začně hysterčit a už to jede...
S klidem jste ho jako otce u porodu uvést měla, podle toho co čtu, uvádíte, že ho nemá asi ani v rodném listu? Nebo se pletu? Jestli ne, tak jste ho měla uvést jako otce dítěte, to se dá ještě, ale změnit.
Držte se, vydržte a nenechte se vyprovokovat.
Zdravím. Dítě má právo na oba rodiče. I když nejste ještě zletilá, otec dítěte ano. A Vaše matka nemá právo mu bránit v tom, aby si plnil své povinnosti a uplatňoval svá práva. Zajděte s přítelem na matriku, kde otec uzná své otcovství, aby mohl být zapsán do RL dítěte. Má na to právo on i dítě. Vy jako matka k tomu musíte předložit rodný list dítěte, svůj rodný list, občanský průkaz. Otec dítěte předloží občanský průkaz a svůj rodný list. Před matričním úřadem učiníte souhlasné prohlášení o určení otcovství narozeného dítěte, které oba podepíšete. Současně se dohodnete na jménu a příjmení dítěte. Po provedení zápisu může být pak vystaven nový rodný list.
Ale než cokoli podniknete, zvažte si to dobře a podívejte se na všechno ze všech stran...Např. Jak jste zodpovědná, samostatná, spolehlivá, schopná postarat se o dítě...A to samé i Váš partner..
Vaše matka nemůže zabránit otci dítěte, aby se o něho staral, stýkal se s ním, vychovával ho, podílel se na jeho výživě.. A pokud chcete žít a fungovat jako úplná rodina, jaký důvod má matka proto, aby vám v tom bránila? Proč nenechá přítele, aby se staral o své závazky a živil vás i své dítě? Musí k tomu mít vážný důvod, ne? Ve svém příspěvku nepíšete nic o tom, jestli je otec dítěte zaměstnán, jestli je schopen svojí rodinu uživit...Pokud ano, proč vás i dítě živí tedy matka? Kolikrát projevil zájem o vás a o dítě? Nabídl peněžitou pomoc v těhotenství, nebo po narození dítěte..atd..? Píšete, že Vám matka s dítětem nepomáhá...Dítě je Vaše starost, ne matčina. Není to její povinnost...Ono to bude asi všechno trošku jinak...Jinak si nedovedu vysvětlit, proč by se máma dobrovolně starala za vás- rodiče - svého vnoučete v plném rozsahu, když by vám mohla jen dle svých možností, s vnoučetem, vypomáhat, kdyby chtěla...Opravdu jste schopni být fungující, samostatná rodina a postarat se sami o sebe i o dítě? Možná má Vaše máma k otci dítěte výhrady a možná jsou i oprávněné, ale mělo by vám jít o společnou věc. O to malé...Měla byste si s mámou o tom promluvit. Teď jste také máma a určitě nejste jediná, která se mámou stala v 17ti letech.
V této době bude opravdu nejlepší "zatnout zuby" a vydržet to. "Zplnoletnění" neexistuje, lze pouze získat plnou svéprávnost. Jenže na soud budete muset čekat, než k němu dojde, můžete už být plnoletá.
Možná byste to o pár týdnů urychlila. Ovšem za jakou cenu? Nyní máte s matkou problémy, které se po podání návrhu k soudu mohou ještě zhoršit. Vy i Váš syn ale potřebujete klid ...
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.