Jak se zbavit závislosti na léku

Od: Datum: 02.08.14 17:09 odpovědí: 5 změna: 03.08.14 01:11

Trpím asi 14 let bolestmi hlavy od krční páteře. Normální, volně prodejná analgetika nepomáhají a jedině ve velkém množství. Tím zase trpí žaludek. Proto mi před cca 11 lety předepsal praktický lékař lék DHC Continus 60 mg, který je silně návykový. Asi před rokem, se každodenní bolesti hlavy zmírnily natolik, že bych je ovládl běžně dostupnými prostředky, např. Brufenem 400. Problém je ten, že pokud se snažím nebrat DHC v intervalech, které mi doporučil lékař, dostávám se do abstinenčního stavu tak, že se cítím velmi špatně, což mi nedovoluje nic dělat a v noci spát. Takže DHC beru jen proto, abych se cítil dobře a normálně, aniž bych ho potřeboval k potlačení bolesti. Stal jsem se závislý na léku. Existuje nějaký prostředek, který by mi pomohl zbavovat se postupně závislosti a abstinenčních příznaků? Můj lékař mi doporučil navštívit Centrum pro léčbu bolesti, kde by mi prý navrhli změnu DHC na jiný lék. Já ale jiný lék již nechci. Ptám se proto, jestli někdo nemá, nebo neměl podobný problém a jak ho vyřešil. Všem odpvídajícím předem moc děkuji!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.08.14 17:26
avatar

Tak především - bolesti hlavy od krční páteře mají skutečnou příčinu většinou v nedostatku vápníku a jemu podobných prvků ze kterých se kosti, ploténky a chrupavky skládají. Vápník je ničen hlavně cukry v organizmu - ty způsobují překyselení, které řeší organizmus vytahováním vápníku ze všech dostupných míst včetně páteře. Můžu jen odhadovat jakou máte nyní životosprávu ale věřím, že její úpravou byste se bolestí zbavil úplně i bez analgetik. Mám v příbuzenstvu 2 příklady, kde se to povedlo.

Jak se zbavit absťáku - viděl bych tady jedinou možnost. Vzít si dovolenou a dávky co nejvíce snižovat až na hranici, kdy se to nebude dát vydržet. Po pár dnech byste se měl dostat z nejhoršího. ještě lepší by bylo se poptat v zařízeních, kde se specializují na klasické odvykačky - alkohol, drogy. Tam by byla velká výhoda lékařského dohledu. Chemická závislost není žádná sranda. Silná závislost může člověka při abstinenci dostat až do bezvědomí. Ale jiné cesty není. Buď se závislosti zbavíte, nebo si úplně zničíte organizmus - hlavně játra a ledviny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.14 18:45

Vaše odpověď mne velmi potěšila. Provedu kontrolu životosprávy a pokud možno, vyloučím ze stravy veškeré cukry. Jiné cesty není, tak se musím přizpůsobit. V srpnu nás čeká 14 ti denní dovolená a dalšít ýdenní pobyt mimo domov. Vše v jednom kuse. Tam vidím největší příležitost k omezení množství léku a pokusit se jej skoro vysadit- samozřejmně pozvolna. Jinak to nejde. Dlouhodobý pobyt mimo domov nevyžaduje každodenní starosti a návyky, které samy o sobě přispívají k tomu, aby člověk sáhl po droze. Určitě tato metoda, kterou mi doporučujete může mít velký úspěch. To jsem si nechtěně ověřil při týdenním pobytu u moře letos v květnu, ale bohužel při návratu jsem to porušil a dávky jsem opět zvýšil. Takže díky ještě jednou a za měsíc Vám podám zprávu jak se vše daří. Držte mi palce!

Od: wamp®
Datum: 02.08.14 17:28
avatar

Sám doma to asi nezvládnete.Je potřeba nastoupit na psychiatrické oddělení na tzv.detox.Pokud jste v mírnější závislosti,tak stačí tři neděle.Tam si vědí rady,nebojte se toho.Od rána do večera máte nastolen program,právě proto,abyste byl permanentně zaměstnán.Nikdo Vás tam k ničemu samozřejmě nenutí,pokud nechcete.Po obědě je nařízený klid a odpočinek a samozřejmě návštěvy.

doplněno 02.08.14 19:05:

Pokud máte tolik silnou vůli a nejste slaboch,tak se do toho vrhněte ! A zprávu posléze podejte.Držím palce ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.14 18:49

Děkuji Vám za odpověď. Zatím se pokusím o zvládnutí problému silnou vůlí a postupným, pozvolným zmenšováním denní dávky. Pokud se mi to nebude dařit, obrátím se na odbornou pomoc. Nechci být otrokem drogy v léku.

Datum: 03.08.14 01:11

To je jako přestat kouřit. Je to strašný, ale i po 35ti letech kouření to jde (dokázal jsem to). Jen pomocí vůle.Zmenšovat dávky a pak přestat,pár dní se nevyspíte, ale pak to půjde.Najednou zjiostíte, že jse z toho venku. Držím palce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.