Pozemek nákup

Od: Datum: 02.08.14 10:36 odpovědí: 9 změna: 02.08.14 17:55

Dobrý den, potřebuji poradit jak je to když zemědělci právě posekali řepku a já bych tedka koupil pozemek a chtěl na něm hospodařit? Podle nového občanského zákoníku bych ho měl dostat?pozemekprostřed půdního bloku a bojím se abych se s nimi domluvil aby mě to dali někde z kraje jsou to totiž idioti a nedá se s nimi bavit :/ Nebombardujet mě za gramatiku :) Děkuji knohokrát za odpověd :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nido
Datum: 02.08.14 10:40

Pozemek si můžete koupit bez ohledu na roční období.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zdenecekj
Datum: 02.08.14 10:49

To je jasný :) ale na podzím tam chci zasázet česnek o to se mi jedná :)

Datum: 02.08.14 10:45

Přiznám se, že dotazu úplně nerozumím. Pokud kupujete pozemek, tak se přece jedná o konkrétní parcelu. Jestli tam byla řepka nebo něco jiného a kdy ji zemědelci posekali, to přece vůbec nehraje roli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.14 10:54

Pokud jsem pochopil tazatele správně..

Autor si vyhlédl parcelu, o jejíž část by měl zájem. Obává se, aby po následném rozdělení parcely nezískal tu část, ke které nevede přístupová cesta jinak než přes parcely jiných. Proto ten dotaz k té řepce, asi.

Jak uvádí kovis. V kupní smlouvě bude uvedena konkrétní parcela, kterou si lze zkontrolovat na mapě, takže obava je zbytečná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mjfp
Datum: 02.08.14 10:57

Dotaz píše zemědělec, který má problém v tom, že chce pole, kde stávající vlastník má úrodu ke sklizni. Pokud chce koupit pole nyní včetně úrody, musí zaplatit více (+ úroda), když koupí pole po sklizni, zaplatí jen za pole. Případně se může dohodnout se stávajícím vlastníkem, že odkoupí pole nyní a úrodu přenechá původnímu vlastníku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zdenecekj
Datum: 02.08.14 11:01

Pole je právě po sklizni. Parcela se ale nachází uprostřed půdního bloku a není k ní žádná přístupová cesta a tak potřebuji se dohodnout s nimi aby bylo možné mě nechat tu samou výměru někde z kraje půdního bloku :)

Od: jmlc*
Datum: 02.08.14 15:34

pokud jste ještě nečetl žádné téma na věcné břemeno užívání přístupové cesty, doporučuji... pokud by tam žádná cesta nevedla, nevím, jak byste tam chodil během roku při zaseté kukuřici, slunečnici atd...

také doporučuji domluvit se s prodejcem na prodeji pozemku přístupného z veřejné komunikace - předejtete tím velkým nepříjemnostem do budoucna...

A jestli chcete parcelou uprostřed pole ochránit česnek před zloději - jste bláhový.. zloděj najde všechno a jestli to bude u silnice nebo v prostřed lánu, to je mu jedno

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pacourek*
Datum: 02.08.14 15:36

S výměnou parcel musí souhlasit i oni .Zkuste si vyřídit věcné břemeno na průjezd

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 02.08.14 17:55

zdenečku - neznám zemědělce, který vám prodá obdělávanou půdu jen z důvodu, že jste si vyhlédl parcelu a hodila by se vám. Zemědělec jistě jede na dotace a to jsou pětileté smlouvy s kterými se nesmí hýbat. Prostě žádná změna neboť by vracel dotace i zpětně.

Možná, že pole je vaše ( ale to byste nechtěl pole kupovat), jen zemědelec je má v nájmu. Zde také platí výpovědné lhůta z nájmu dle smlouvy.Nejdříve budete muset zaplatit gedeta, ten celý lán rozměří a a při úspěšném prodeji získáte jednu parcelu. Takže těžko budete smlouvat, že chcete tu vlevo a ne tu vpravo. Takto se dělí pozemky a téměř vždy je nějaká bez přístupové cesty a nikoho to nezajímá. Ale připouštím, že neznám všechny zemědělce, ale takového bych chtěla vidět alespoň na obrázku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.