Hodinová sazba za hlídání postiženého

Od: Datum: 02.08.14 08:03 odpovědí: 13 změna: 05.08.14 22:36

Dobrý den,

mám takový dotaz, možná prosbu. Chtěla jsem se zeptat, zda by jste mi neporadili ohledně sazby za hlídání. Již několik let hlídám kamarádce postiženou dceru. Mívám ji o víkendech a taky o prázdninách i dva týdny. Chtěla jsem se zeptat, kolik bych měla dostat peněz. Zda se to počítá hodinově, nebo 24 hodin. Rodina mi totiž nadává, že se nechávám zneužívat. Když třeba hlídám víkend a mám ji od pátku 9 hodin do neděle do 18 hodin, dostanu zaplaceny 2 noci, a noc(někdy to bere jako 24 hodin) mi platí 500 kč. Ale vychází to víc než 24 hodin Pokud by jste mi poradili, byla bych moc ráda. Děkuji za odpověď.

doplněno 02.08.14 10:30:

Řekla mi, že za 24 hodin dostanu 500 kč. Ale když hlídám víc jak 24 hodin, tak prostě dostanu jen za 24 hodin. Když hlídám delší dobu, počítá noc 500 kč. Teď třeba hlídám od středy, kdy mi ji dovezla po 9 hodině a vyzvedne si ji dnes večer kolem šesté a já vím, že mi zaplatí tři noci. Samozdřejmě když hlídám, dávám své jídlo, peru a koupu. Postižení je těžké -rettův syndrom a epilepsie. Díky

doplněno 02.08.14 17:31:

Asi jsem hloupá, já si nic neřekla. Sama si určila tuto sazbu. Její dcera má 27 let.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 02.08.14 08:26

Sjednejte si hodinovou sazbu. Znám rodinu, která za hlídání platí 40 - 50,- Kč dle délky hlídání, bez dokladu.

doplněno 02.08.14 12:37:

Tý brďo, vaše rodina má pravdu. Než si přijde dnes maminka pro dítě, tak mějte spočítané své náklady - jídlo, voda, toal. potřeby atd. Tyto náklady odečtěte od sazby 1500,- ( 3 x 500) a vydělte počtem hodin. Vyjde vám nějaká částka a tu sdělte kamarádce, že za x Kč na hodinu se nehlídá.

Zaráží mne vaše věta ... vím, že dostanu ... za svou práci máte dostat tolik, kolik si řeknete, když mlčíte tak se nedivte. Myslím, že maminka dítěte se nedá nazvat vaší kamarádkou. Nebojte se jednat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.14 08:57
avatar

500,- za v podstatě celý víkend, nebo 1000,-? Zdá se to hooodně málo, ale na druhou stranu... je to kamarádka, chcete jí pomoct, a víc peněz Vám dá těžko, nemá? A nebo to jsou lidé, kteří peníze mají, a takhle levné hlídání by jinak nenašli?

Také se přikláním k hodinové sazbě s nějakou fixní (a asi i zanedbatelnou) částkou za noc, pokud se přes noc vyspíte (nepotřebuje péči).

Pro inspiraci, ve větších městech dostanete za hodinu hlídání dítěte - což je ještě o něco snazší, i když desetiměsíční rarášek taky dá zabrat :-D - 80,-... asi by Vás kamarádka hnala, kdybyste s takovým požadavkem na ni šla, ale zkuste to nadhodit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cabas*
Datum: 05.08.14 22:22

Vy jste stejná asi jak ta kamarádka co,-za noc skoro nic-ale má ji na -krku-má za ni zotpovědnost jak svina,co kdyby ji trebva v noci umrela,tak ji KAMARÁDKA zažaluje,pujde do lochu a ještě ji bude muset platit jak mourovatá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.14 09:09

Tak Vám platí jen 500Kč /nebo za 24h,za víkend ,den/nebo jak?Píšete v hádankách a jak chcete poradit?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xixi*
Datum: 02.08.14 09:36

Kolik teda dostanete peněz za hlídání od pátku 9hodin do neděle 18hodin? Je to celkem 57hodin. Pokud vám dají 500Kč, tak je to cca 9Kč/hod.

Jde o to, jak moc je postižená, co zvládne a co ne, jak moc je potřeba ji hlídat a pečovat o ní, jestli jste s ní jen doma, nebo někam chodíte atd. Podívejte se na stránky pečovatelské služby, kolik si účtují za krmení, koupání, doprovod k lékaři...

Kromě těch peněz co dají vám, přispívají vám na její jídlo? Ono se to nezdá, ale když si to spočítáte, tak se za víkend něco projí.

Sedněte si s kamarádkou a navrhněte jí, kolik byste si představovala peněz za hlídání. Za víkend bych chtěl určitě víc než pětistovku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.14 12:22
avatar

Okamžitě vás beru jako pečovatelku pro svou maminku!

Před nedávnem jsem sem psala v jiném dotazu, kolik platím pečovatelkám. Je to od 84 Kč do 50 Kč za hodinu. Případně 100 Kč/hod./víkend. Děvčata dostávají svačiny a občas drobné dárečky. Občas se od někoho dozvím, že to mám velmi levné.

Hlídání dítěte a seniora je na jednu stranu odlišné, ale přece jen v mnohém podobné.

Dobré kamarádce bych občas pohlídala úplně zadarmo, ale dobrá kamarádka by to zadarmo nebo téměř zadarmo (viz popsaný případ) rozhodně nechtěla příliš často. Snad tak jednou za čtvrt až půl roku?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.14 14:43
avatar

Za hlídání máte dostat tolik, kolik si s kamarádkou dohodnete. Pokud se rozhodnete kamarádce pomáhat (odhaduji, že máte dobrý vztah i k její dceři) za spíše symbolickou odměnu, je to Vaše věc a nikdo Vám do toho nemá co mluvit.

Jiná situace by byla, kdybyste měla pocit, že Vás kamarádka zneužívá. Teprve pak bych si s kamarádkou sedla a dohodla se na jiných podmínkách (např. na hodinové sazbě, jak už zaznělo přede mnou).

---- Záleží to na Vás. Pokud Vám zmíněná situace nevadí, nenechte si od nikoho nadávat. (Také jsem občas hlídala kamarádkám, většinou zadarmo, nebo jen za příspěvek na jídlo.)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.08.14 16:29
avatar

Vy píšete o hlídání, ale vy i živíte, nakupujete, vaříte, perete, žehlíte její i ložní prádlo a hygienické prostředky dáváte ze svého? To vás kamarádka opravdu velice zneužívá a vy musíte doplácet ze svého. *sok* To, co vám platí to by mělo jít právě na tohle, co jsem vyjmenovala. A za hlídání a zodpovědnost by měla platit zvlášť, podle hodin.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.14 17:06

Promiňte, ale na takhle těžké postižení http://www.spmp.cz/public/kapitola.phtml?kapitola=129116

dostává kamarádka zajisté příspěvek na péči. Tipla bych to na cca 8000 kč měsíčně, ale může to být i víc. Je na Vás jak se rozhodnete...obecně se platí sazba hodinová.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: saminka*
Datum: 02.08.14 17:34

Děkuji všem z ochotu a rady.

Od: xixi*
Datum: 02.08.14 19:26

Tak to vám platí hodně málo, pokud z toho platíte všechno kolem ní. To jste spíš možná i v minusu, nedivím se vaší rodině, že se jim to nelíbí.

Péče o takovou osobu je namáhavá a vyčerpávající, ale její rodina by na vás neměla házet péči o ní. A nebo tu péči adekvátně zaplatit. Zajímalo by mě, kolik by si za takové "hlídání" řekli profíci.

Určete pravidla, kdy, jak dlouho, jak často budete hlídat a stanovte si hodinovou cenu. Nenechte se využívat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mmm*
Datum: 02.08.14 22:09

Je to velmi málo. Já se kdysi, ještě jako studentka, taky starala o postiženého kluka. Byl hluchoněmý, mentálně postižený a hyperaktivní. Je to 20 let nazpět a v té době jsem dostávala 20,- kč na hodinu. Bylo jedno jestli v noci, přes den nebo víkend. Teď bych si účtovala minimálně 80,- kč. Možná, že ze známosti bych se pokusila sjednat nějakou lepší sazbu, ale vzhledem k tomu, že je vše ve vaši režii, tak být vámi, tak neslevuju. Mmch. za těch 80,- kč si moje sestra nechává hlídat zdravého 5 letého kluka. / pokud teda všechny tety apod. nemohou /

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cabas*
Datum: 05.08.14 22:36

100 na hod.plus 50 za jídlo a to ostatní,vy určitě cítíte,že vám dává málo,že vás využívá,ale nemáte odvahu si říct víc,milá slečno v dnešní-hladové-době to jinak nejde,máte velkou zotpovědnost,možná si to ani neuvědomujete,ale když se té osobě -něco-přihodí,tak vám v tom KAMARÁDKA pěkně vymáchá hubu,dal bych ji tendle návrh a bud ber a nebo nech být,jak tady někdo psal,určitě na ni prachy bere a v tom volnu co má tak chodí taky dělat,né takže 150 na hod

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.