Vyživné na zletilé dítě

Od: Datum: 06.08.14 10:52 odpovědí: 7 změna: 08.08.14 23:50

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, mám zletilého syna, která je absolvent střední školy s maturitou. Zatím je bez praxe, je registrován na úřadu práce včetně všech projektů úřadu práce ale zatím bez výsledku. I on sám se snaži aktivně hledat, ale zatím nic.. jak je to s výživným?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.08.14 11:01

No, dle mého je chyba už v dotazu. Píšete "zletilé dítě". To nejde do hromady. Je plnoletý, má ukončené vzdělání, jedná se tedy o běžného dospělého občana, který s Vámi žije ve společné domácnosti, pokud něco dostává z ÚP, OK. Jinak jen eventuelní nárok na další sociální dávky, ale výživné? Kdo by ho měl platit?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 06.08.14 12:56
avatar

toto je věčný problém. Práce pro absolventy není, hledá se velmi těžko. Na Pracáku je registrovaný, ale bohužel podporu nedostává žádnou, protože neodpracoval povinnou dobu, na sociální dávky nárok taky nemá, protože žije ve společné domácnosti s matkou (případně jejím partnerem) a počítá se příjem domácnosti...

Jíst ale musí a kdo ho má živit? Matka? Otec? Morálně správné by bylo, kdyby se podíleli oba dva stejným dílem, nebo aspon kdyby otec posílal jakési výživné, na které ale právní nárok není (jen do konce prázdnin kdy ukončil školu)

Kluk musí brát každou brigádu, která se namane a snažit se přispívat do rozpočtu domácnosti. A aktivně hledat práci na internetu, obcházet firmy, posílat životopisy, prostě se snažit jak jen to jde.

(taky mám doma čerstvého maturanta, ale práci NAŠEL!) *ua*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jacker
Datum: 06.08.14 13:48

Velice výstižné a pravdivé . Není co dodat. Možna jen k tomu že pokud je registrovaný na UP muže si přividělávat do víše max 4000 korun. Kdo mu ale takovou brigadu nabídne? Je to málo? Jaké má absolvent možnosti? to jsou asi otázky pro někoho jineho .. :-D

Datum: 06.08.14 14:00
avatar

Pokud je syn evidován na ÚP, může si přivydělat 4.250,- Kč hrubého, aby mohl v evidenci zůstat. Nezkoušel se zeptat na brigádu v nějakém marketu? Např. Tesco, Kaufland, Lidl, Billa..Brigádníky nabírají celkem často a občas potřebují lidi i na noční inventury nárazově. Za zeptání by to možná stálo, než se mu podaří najít třeba zaměstnání stálé.

doplněno 07.08.14 11:24:

Pro "Humbucker" - Nekolidující zaměstnání je její povinnost ÚP nahlásit nejpozději v den nástupu. Pokud její příjem nepřesáhne polovinu minimální mzdy (4.250,- Kč) může v evidenci ÚP zůstat. Pokud její příjem bude vyšší, ÚP by ji z evidence vyřadil sám. Takže ať se odhlásí sama hned, pokud ví, že její příjem bude vyšší a po skončení brigády, se může znovu na ÚP zaevidovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.14 23:50

Ahoj. Kapko díky. Mladá slečna je v práci ráda. Už se dokonce poptávala po cenách garsonek. Tak, snad jí to chvíli vydrží. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.14 14:03

Z hlediska právního nemá vliv na ukončení či snížení výživného situace, kdy dítě nebude zletilosti, ukončí střední školu a zaeviduje se na Úřadu práce. V podstatě stav, kdy se dítě snaží uplatnit na trhu práce (studium na střední škole), ale vlastními silami se mu to zatím nedaří (evidence na ÚP), se stále považuje za dobu přípravy dítěte k tomu, aby bylo schopno samo se živit. Na snížení výživného nemají vliv ani krátkodobé (náhodné) brigády.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 06.08.14 23:18

Ahoj. A Kapko, ve který okamžik se má příhlášená osoba odhlásit z ÚP, když konkrétně dnes, je sousedovic vnučka třetí den na brigádě? Co když skončí za pár dnů?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.