Výživné na deti po rozvode

Od: Datum: 01.08.14 13:47 odpovědí: 2 změna: 01.08.14 15:12

Idem sa rozvádzať a potrebujem udať do návrhu na rozvod výšku výživného.

Mám jednu plnoletú dcéru, jednu neplnoletú dcéru a jednu plnoletú dcéru. Neplnoleté deti majú 14 a 15 rokov. Dcéra ide na strednú školu. Manžel má nepravidelnú výplatu, ktorá aj tak skončí na alkohole. Pokiaľ bude súd brať jeho majetok, malo by to premňa veľkú výhodu. Ak som dobre pochopila súd bude brať jeho majetok, nie jeho príjem. Deti nemajú nejaké vážne zdravotné problémy. Koľko minimálne sa dáva na výživné?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.08.14 13:58
avatar

A to bude určovat soud v ČR:?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.14 15:12

Výše výživného se posuzuje,jednoduše řečeno, podle potřeb dítěte a schopností, možností a majetkových poměrů povinného rodiče, přičemž za plnění vyživovací povinnosti se považuje i výkon osobní péče o dítě (praní, vaření, žehlení, apod.). Děti mají právo sdílet životní úroveň svých rodičů (to platí zejména u rodin s vyššími příjmy). Váš návrh se bude sice týkat jen nezletilých dětí, nicméně je potřeba zmínit i potřeby zletilé dcery, pokud s Vámi žije ve společné domácnosti.

V návrhu musíte uvést, jaké mají dcery zhruba průměrné měsíční potřeby na bydlení, ošacení, obutí, stravu, kartička MHD,mobil, stravenky, školné (kroužky, náklady na školu, internet), náklady na způsob trávení letních prázdnin, zimních aktivit (lyžařský kurs), apod., dále uvedete Vaše výdělkové příjmy a příjmy a majetek Vašeho manžela. Uveďte, kde je zaměstnaný manžel, jaké je jeho nejvyšší dosažené vzdělání, můžete uvést, že jeho výdělky jsou nízké či nepravidelné z důvodu jeho závislosti na alkoholu, nicméně, pokud by vykonával řádně práci odpovídající jeho dosažené kvalifikaci, mohl by řádově vydělávat takovu částku (lze najít na serverech nabídek práce na úřadu práce). Dále uveďte jeho majetek (nemovitosti, auta, apod.).

Zákon žádnou minimální ani maximální částku nestanoví, existuje jen doporučující tabulka bývalé ministryně spravedlnosti JUDr.Kovářové, viz.: http://www.akkovarova.cz/vyzivne.html, nicméně soudy se touto tabulkou řídit můžou, ale nemusí. Záleží to na konkrétním soudci.

Minimální částku odvoďte od poloviny potřeb Vašich dcer za měsíc (jak to vychází v průměru za kalendářní rok). Soud Vaším návrhem ohledně výše výživného není vázán, může rozhodnout, že Vaše dcery budou mít výživné nižší či vyšší než navrhujete.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.