Lidská stolice a hnojení

Od: Datum: 01.08.14 13:42 odpovědí: 10 změna: 02.08.14 00:31

Zdravím,,,,,,,,je lidský výkal také hnojení,nebo jen zvířecí ,které žere trávu...?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: janplinto*
Datum: 01.08.14 14:09

Cituji: Je rozdíl mezi lidskými exkremety a zvířecím hnojem a to jak ve složení, tak obsahu patogenů. Trus býložravců obsahuje hodně nestrávené vlákniny, která má blahodárná vliv na strukturu půdy. Lidské exkrementy by se daly použít jen z hlediska obsahu dusíku a fosforu. Problém je v tom že dále obsahují poměrně dost živočišného tuku, která je v přírodě celkově špatně odbouratelný a soli. Obsahuje hodně rezidují antibiotik a např hormonů z antikoncepce atd. *blee*

doplněno 01.08.14 14:14:

V hnojivech se autor vyzná, ale pravopis očividně flákal...

Ohodnoceno: 6x
 
Od: pornoherec
Datum: 02.08.14 00:31

a ted si k tomu připočítej hormony, antibiotika a další svinstvo, kterýma se běžně tento "výdělečný majetek" krmí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.14 14:16
avatar

Stejně jako člověk, tak i řada hospodářských zvířat jsou všežravci (prasata, drůbež), a jejich hnůj se po patřičné úpravě také používá. Takže nějaký zásadní problém bych v tom neviděl.

(to zase bude debata o hovnu...)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 01.08.14 15:29

Teoreticky ano, ale až po zkompostování a do okrasné zahrady.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.08.14 19:03

Také řeč o ho..nu je důležitá.Taková zácpa nic OK.Nebo opak.

Ale k věci,,kamarádka si myslí,že to je dobré hnojivo,což já si nemyslím. Myslím,že tráva je tam důležitý prvek.Snad vegetariáni..

Datum: 01.08.14 19:54
avatar

Hodně záleží na způsobu trávení dotyčného tvora. Jinak husy se živí téměř výhradně trávou a jejich trus je hnojivo nevalné kvality. Slepice mají z tohoto hlediska mnohem lepší.

Lidskou stolicí bych určitě nehnojila zeleninu a jahody.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.14 22:15
avatar

Máte pravdu, to se ani nesmí, kvůli nemocem a parazitům. Lidské výkaly musí nejprve být zkompostovány, aby se teprve potom mohly použít jako hnojivo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.14 21:11
avatar

Zdravím,
nevím, jak moc jsou lidské výkaly hnojivo, ale kdysi dávno jsem jezdil seznámýma na chlaupu k babičce. Jednou bylo potřeba vybrat jámu pod suchým záchodem. Vybíral jsem to nádobou na tyči zvanou "šoufek" a nosil jsem to po zahradě k ovocným stromům, jak stará babička přikázala. Tam se to pak zarylo. Takže to asi hnojivo je.
Jinak tím šoufkem se taky vybírala močůvka a tou se polévaly zahrady.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.08.14 21:58
avatar

Dříve nebyly splachovací záchody. Mnohde byla kadibudka nad hnojištěm. A je jasné, že nic nepřišlo nazmar. Vše bylo znovu použito, dnes bychom mohli napsat recyklováno. Však je o tom i pořekadlo, že každý dobrý hospodář, donese vše domů. Nevím už správnou citaci, možná, že není slušná. Takže podle mě ano, lidské výkaly a moč jsou dobré pro hnojení. Ale upustilo se od toho, kvůli různým nemocem a rozšířeným parazitům. Přece jenom dříve nebyla taková hygiena.

doplněno 01.08.14 22:10:

Zajímám se přírodní zahrady - permakulturu, tam jsem se dočetla, jak v přírodě chybí plno látek, které vlastně my produkujeme, ale posléze spláchneme pitnou vodou do kanalizace. Pokud by jste si chtěl někdo přečíst o hnojení lidskými výkaly, /stále se to používá/, tak je to například článek na www.permakulturacs.cz Optimistická fakta o lidském hnojivu od Evy Hauserové.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 01.08.14 23:42

No a víte, že dřív byla , jak to říct, WC tedy hajzlíky nad hnojištěm? Tak jaké štrapáce. A septiky se vyvážely kde? My se z některých věcí jednou pos...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.