Registrace do centrálního registru dlužníků

Od: Datum: 31.07.14 21:19 odpovědí: 13 změna: 04.08.14 21:47

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, pokud jsem vlastník bytu, který pronajímám a chci mít možnost si zjistit o mých nájemnících zda jsou dlužníky někde jinde, na předchozím bydlení nebo za energie atd.. Jak mám provést registraci? Když se píši jako firma, tak systém po mně žádá název firmy a Ičo, ale jako pronajímatel nic takového nemám. Když se budu registrovat jen jako občan, potom budu mít přehled výhradně jen o svých pohledávkách, že?

(Jen okrajem: Bohužel mě nyní potkala smutná záležitost, nájemníci, kteří nesložili peníze, vše "vybílili", prodali spousty našeho zařízení, které ani nevíme jak by šlo nahradit, nemají peníze, spousty věcí vážně poškodili, ztráty obrovské za spousty tisíc korun, tajfun nepředstavitelný! Jsem z toho zničená, v šoku.)

Prosím o radu, děkuji!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rffr
Datum: 31.07.14 21:44
a to vy pronajímáte byt bez ŽL
Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 31.07.14 22:29

rffr -kde jste na to přišel, že na pronájem potřebujete ŽO?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.14 22:20
avatar

Zdravím,
nevím, který Centrální registr dlužníků máte na mysli, ale pokud tento http://www.centralniregistrdluzniku.cz/ ,pak vám doporučí přečíst si toto http://www.mesec.cz/clanky/ce…-uverove-registry-zkusenosti/ a toto http://zpravy.aktualne.cz/finance/registr-dluzniku-zaplatite-za-vypis-ktery-je-k-nicemu/r~i:article:673018/ a na netu najdete i mnoho dalších článků.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kaj*
Datum: 31.07.14 23:45

Já bych potřebovala nějakou databázi problémových nájemníků, tzn. lidí, co neustále všude dluží a dělají neskutečnou neplechu, takoví, kterým se má pronajímatel vyhnout.

Datum: 01.08.14 01:57
avatar

Pochybuji, že něco takového seženete. Pronajímatelé nemají oprávnění zveřejňovat osobní údaje svých nájemníků. A pokud někdo dluží dodavatelům energií, také se to od dodavatelů nedozvíte (ani oni by neměli osobní údaje zveřejňovat).

V registrech zjistíte max. údaje od bank nebo tel. operátorů, a to ještě jen od těch, kteří ten který registr používají ... Snad jedině se "neoficiálně" obrátit na předchozího pronajímatele ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 01.08.14 02:18
avatar

Zkuste tudle adresu a vyplňte příjmení a bydliště(město by mohlo stačit) a to by mělo stačit. Jsou tam ale jenom lidi který už mají insolvenci schválenou nebo o ni zažádaný.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kaj*
Datum: 03.08.14 22:39

Strašně díky. Podle toho jsem na nich nenašla zatím nic.

Od: buss
Datum: 01.08.14 08:28

Jděte za někým, kdo má do registrů přístup, ale pokud ho tam někdo nestrčil, tak tam dlužník není. Jen tak si někoho evidovat nelze. Skrzeva krádež, poškození jste už byla na policii či podala žalobu, že?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jitkaadelka*
Datum: 01.08.14 11:52

Ahoj,centrální registr dlužníků existuje.

Funguje přes rodné číslo dlužníka.

Ceník služeb je od cca 60,-Kč za jeden náhled na dlužníka.

Jitka

doplněno 01.08.14 11:54:

Samozřejmostí je tvá registrace

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirkaqwe
Datum: 01.08.14 12:02

Centrální registr dlužníků je podvod. Jestli nevite co s penězma tak se tam klidně zaregistrujte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jitkaadelka*
Datum: 01.08.14 12:13

máte negativní zkušenost?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: exe
Datum: 03.08.14 22:46

Jediné, kde to zjistíte, zda nájemník dluží, je evidence na exekutorském úřadu přístupná z webu. Je třeba uzavřít smlouvu, uhradit předem zálohu na účet exe. úřadu a pak si můžete ověřovat na základě jména a r.č. nebo na zákjladě IČ spolenčostio, zd aje subjekt v exekuci nebo ne. Jinak nemáte šanci jako pronajímatel nic zjistit. Vybílení byty jsou normální a dluhy za službami (elektro, plyn, telefon...). S tím musíte počítat a "pojistit" se jistinou.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kaj*
Datum: 04.08.14 21:47

Dobrý večer,

chtěla bych poprosit o radu... Jak mám tomuto nájemníkovi napsat, či zda je to vhodné, píši mu termín ukončení nájmu, jestli se ho dá nějak strachem donutit, aby to zaplatil, napsat mu, že mu znemožníme další nájem, spojíme se s dalším pronajímatelem- ale jak? Jak zjistím, kam půjde? Jak bych se prokazovala, že mi tolik dluží?

Dalo by se z nich ty peníze nějak dostat, když myslím, že je mají? Co byste jim napsali krom výpovědních formalit? Už nám asi nic nezaplatí, jenže nám tam pouští vodu, plyn, elektriku, všechno, jedou na naše triko! A pojedou ještě dlouho, bohužel, dřívější setkání nebylo bohužel z naší strany možné, tak pěkně jim to vyšlo... Už jsme dávali na stejném bytě výpověď před pár týdny a vypadá to na pomstu předchozími nájemníky, kteří neunesli výpověď (jiný důvod, platili), tyhle nám sehnali a "doporučili"! A teď jsme z toho někde..

Děkuji!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.